Cizí nevěsta

Cizí nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9954/bmid_cizi-nevesta-e8T-9954.jpg 4 198 27

Nora je vskutku ženou, která umí vzít život do vlastních rukou. Než aby vstoupila do manželství s vypočítavým mužem, kterému jde především o její obrovské věno, rozhodne se raději uprchnout do Anglie a najít útočiště u své mocné tety. Na tak nebezpečnou cestu se ovšem nemůže vypravit sama, a proto na radu komorné vyhledá Ewana MacAllistera a požádá jej, aby se stal jejím průvodcem. Hrdý skotský horal, pronásledovaný vlastní pochmurnou minulostí, již od života nic nečeká a není mu ani trochu vhod, když do jeho samoty vtrhne neznámá kráska – tím spíš, že se až příliš podobá té, která ho kdysi připravila o rozum. Mužská čest mu ovšem přikazuje, že prosba urozené a půvabné dámy se neodmítá... Podaří se Noře prolomit neprostupnou hráz, kterou si kolem sebe Ewan vybudoval? Nalezne pod drsnou skořápkou muže, který umí projevit něžný cit? A jakou cenu musí zaplatit ten, kdo si chce dělat nároky na cizí nevěstu?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Taming the Scotsman , 2003

Senza Jenka
20.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Zkrátila bych to o 50 stránek kňourání, že si ji nezaslouží a nemůže si ji vzít, protože patří jinému muži. Také mi přijde poněkud nesmyslné, že ji otec nejdřív závazně zasnoubil a pak se ji snažil dohodit jinému.
Jinak celkem fajn.

Ála1968
05.03.2023 5 z 5

No tak těd už mohu jen vzdyvhat.Byla to nádhera.Zatím celá série je úžasná.

Ewe291
25.10.2022 2 z 5

Ewan bol zlatusik sice mlcanlivy a zamraceny ale zlatusik myslim ze mali vela spolocneho so Sinom. Ale Nora, ta mi liezla na nervy, nie preto ze rozpravala vela ale prosto .....

katkaq
20.04.2021 4 z 5

Nevím, jak to autorka dělá, ale každý díl vytvoří mezi hlavním párem úplně jinou atmosféru. Tohle je rozhodně moje comfort knížka a sahám po ní pokaždé, když je venku sychravo. Prší, oheň v krbu, kouřící čaj a tahle knížka. Ještě se zabalit do teplé deky a svět je zase v pořádku. Pro tuhle sérii mám prostě slabost.

Kačka227
14.03.2021 5 z 5

Zase pěkné počteníčko :-) Ukecaná Nora mi neuvěřitelně připomínala mého syna. Je úplně stejný. A tak vím, že milovat někoho takového není vždy jednoduché ;-) Takže Ewan má můj respekt, byl zlatíčko ❤. Závěr byl napínavý a jsem moc zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál. Už se těším na další knihu.

MonaLisa42
27.05.2020 5 z 5

Další skvělá kniha, která se čte jedním dechem.
Jsem nadšená, že si zarmoucený morous Ewan našel velice ukecanou a otevřenou Noru. Z předchozích dílů jsem měla pocit, že bratři mají mezi sebou skvělé vztahy, ale nic není jak se to na první pohled zdá... Putování s cikány příběh pořádně zpestřilo. Doufám, že se Cat objeví i v dalších dílech. Bratry MacKaidy jsem nepochopila - vždyť celou katastrofu způsobila jejich sestra a ne Ewan. Ani Nořina otce jsem příliš nepochopila, myslím si, že vše zbytečně komplikoval. Lysandera je mi moc líto, doufám, že bude pomstěn. Myslím si, že epilog by mohl být trochu zajímavější a čtivější.
Na příběh o Ewanovi jsem se moc těšila a nezklamal mě. Moc děkuji!!!

Kamila1991
05.04.2020 4 z 5

Já ty chlapce MacAllisterovi prostě miluju! Už teď vím, že si příběh Ewana a Nory brzy přečtu znovu. Těším se na další díl o Stryderovi.

vcielka
01.01.2020 5 z 5

Pekne vystihla autorka ukecanu hrdinku. Bolo to vtipne a mile. Velmi sa mi pacilo ako liezla vsetkym na nervy a nic si z toho nerobila pretoze vedela aka je a napriek tomu, ze vsetkym liezla na nervy, vsetci ju mali radi. To sa casto nevidi. Jej otca som vobec nepochopila. Preco zasnubil svoju dceru s Ryanom, ked ju chcel cely cas vydat za MacAllistera? A ak je zasnubena, rodic vzdy vie zasnuby predsa zrusit. A ten suboj mecov zeny proti zene? Preco? Preco mala autorka nutkanie napisat ako mistrne zachadzaju tie dve zenske s mecom, ked okrem tej jednej chvile to uz nikdy nebolo potrebne a vlasnte ani v tej chvili to bolo absolutne od veci. A este bojovalik s chlapskymi mecmi. Ak teda nemaju svaly ako amazonky, velmi by im to s nimi neslo. Ledva by ich zdvihli zo zeme. Nikde sa nepominalo, ze by i Nora bola pekne urastena a svalnata. Ale v takychto kiksoch sa asi autorka vyziva, lebo vo viacerych jej pribehoch som sa zvykla pozastavit a zufalo kricat: Preco?
Na zaver spoiler, takze kto nechce pocut viac tak nech prestane citat: Na konci vedela, ze je tehotna a nenamahala sa to povedat svojim rodicom ani ako argument, aby sa vyhla svadbe s Ryanom.

petraj30
25.07.2019 5 z 5

Z celé série se mi kniha líbila nejvíc

keiko33
05.07.2019 5 z 5

Tak to bola dvojka. Ukecana a nebojacna Nora a namosureny, opijajuci sa chlap ako hora, ktoreho tazia vycitky zo smrti brata. No vdaka Nore sa Ewan meni na pritulneho medvedika.

maco01
04.05.2019 5 z 5

Ako aj predošlé časti 6 zo 6

Edice
03.06.2018 5 z 5

Ať si kdo chce, kecá co chce, já mám chlapce MacAllisterovi ráda a tenhle díl mě potěšil stejně tak jako ty předešlé. Troufám si tvrdit, že se mi dokonce více líbilo číst o Ewanově emocionální ulitě a ukecané Noře... nebo o polonahém Ewanovi rubajícím stromy v lese a Noře ohánějící se mečem, než např. o jeho přenádherném bratru Bradenovi (když stejně všechny víme, že všichni bratři jsou nadpozemsky krásní) a jeho borce v ošklivých botách (kdo četl jejich knihu, tak bude vědět ;)). Jo jo, přesně tak.
Když si ještě přičtu cikány, Pohana, dobrodrůžo cestu (a trochu toho sexu na ní), zajímavě se vyvíjející intriky, brášiny MacAllisterovi (v Ewanových vzpomínkách dokonce v jiném světle) a spoustu dalších věcí, včetně skvělého písemného stylu MacGregorové... No já jsem naprosto spokojená.
Knížka se četla jedním dechem, nenáročně (což jsem momentálně opravdu potřebovala) a bez řečí mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala a ani o píď méně. Po tomhle si asi budu muset hned obstarat další díl, ať se udržím v dobrém rozmaru. :)

Enny4
29.03.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Ewan se trápí pocitem viny ze smrti bratra, žije samotářským životem v jeskyni a pije. Nora ho přijde požádat o pomoc, při svém putování se do sebe zamilují...

Lembac
26.03.2018 3 z 5

Dalšií z bratrů MacAllisterových, který bojuje se stíny minulosti. Ewan trpí drobným komplexem méněcennosti vůči svým bratrům, protože údajně nedosahuje jejich dokonalosti. To vedlo v minulosti určitým způsobem k rozkolu s jeho nejoblíbenějším bratrem Kieranem, a v důsledku toho k bratrově smrti. Od té doby se Ewan utápí v sebelítosti a pocitech viny, uzavírá se před světem v jeskyni a pije jako duha. Proto taky není milý Ewan zvlášt nadšený, když mu do života vpadne Nora s tím, aby ji doprovodil k její tetě do Londýna. Nora je dost ukecaná, takže nakonec Ewana k výletu do Anglie umluví. Cesta je to celkem dobrodružná, ale také romantická - hlavně vlahé večery pod hvězdnou oblohou....
Příběh se mi líbil, byl docela čtivý. Ewan je takový smutný medvěd, zato Nora je velmi temperamentní a emancipovaná osůbka. Malý minus bod - někdy jsem se ztrácela v tom, kdo kým vlastně manipuluje (všechny ty únosy) a Ewanova lítostivost mi místy už maličko lezla na nervy.

Jája92
19.02.2018 3 z 5

Červená knihovna, která mě příliš nezaujala svým zpracováním.

moudivlacek
19.01.2018 5 z 5

A já musím zas konstatovat, že se mi líbil i tento díl. Krásně vylíčení pocitu viny Ewana a tvrdohlavost a upovídanost Nory, které se nakonec podaří přesvědčit Ewana, že i on má nárok na lásku - hlavně na tu její. A on konečně pochopí, že žít se svou láskou je něco neskutečně krásného.
Těším se na další díl.

Barbora H
08.01.2018 2 z 5

Bohužel nijak nenadchla...

DUNIKO
04.12.2017 2 z 5

Pro mě nejslabší ze série.Na víc se v této knize Lachnan a Cat poznají ale v jejich příběhu se teprve seznámí.

havrmoni
24.10.2017 5 z 5

Teda to byla ukecaná ženská :) jinak opět hezký příběh. Čtu po třech letech už po třetí obě série.

Licie84
23.11.2016 5 z 5

Potřebovala jsem velkou dávku romantiky tak jsem sáhla po této knize. Obálka tomu napomohla. A nezklamala mě. Příběh opravdu plný romantiky a vášně. Přečetla jsem ji jedním dechem. Krásné.

romance historické romance

Kinley MacGregor (p)
americká, 1965
2005  87%Pán touhy
2006  88%Čas na lásku
2008  78%Kde je můj hrdina?
2014  83%Milenec snů
2006  87%Noční rozkoše