Cizí holka

Cizí holka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210019/bmid_cizi-holka-210019.jpg 4 54 11

Příběh jedináčka Petra a dívky Kačky, o kterou se nestará její matka. Kačku její matka opustí, je dána do dětského domova, ale tamní lékařka - teta jedináčka Petra - ji přivede do jejich rodiny. Dívka se s rodinou sžívá, se všemi si rozumí, stává se jejich dalším členem. Kačce se dokonce podaří vyřešit problém Petrova spolužáka, který se stává pachatelem krádeže. Pro čtenáře od 11 let. První vydání.... celý text

janina66
19.03.2024 4 z 5

Skvělý příběh s detektivní zápletkou. Nejen pro děti, vážné věci, jako je osvojení, či nezájem mámy o vlastní dítě.

Kudík
09.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Poprvé jsem četla tak strašně dávno, že to snad není ani pravda. :) Překvapilo mě, že si i po tolika letech pamatuji klíčové věci, jako řízek a salát na rozloučenou, Petra a jeho maminku, i otce Pepíka, kterého se teta Gábi bála, a hlavně rozbití již rozbitého zámku v sámožce. Aktuální přečtení mi připomnělo, jak dobré zázemí jsem doma měla, a to rodiče, kteří se starali, teplo, světlo, jídlo.... Co by člověk nyní zrovna za rodiče dal. Asi se podívám i na film, o kterém jsem neměla tušení, že byl natočen.

RMarkéta
20.01.2023 4 z 5

Neměla jsem nejmenší tušení, že existuje i kniha. To bylo ale překvápko, ale musím říct, že milé, i když jde o poměrně vážnou věc. Tenhle příběh znám jako televizní film. Ten je o proti knize osekaný a pár drobností je tam jinak. Přesto má ale úplně stejné sdělení jako kniha. Doktorka Gábina dostala v knize více prostoru a Kačka s Petrem řeší trochu jiný problém.

Nofar197
11.01.2023 4 z 5

Četla jsem ji ještě na základní škole a i po letech si na ni ráda vzpomenu. Kateřina je sympatická dívka, která se s vervou pere se svým životem, který v žádném případě není jednoduchý : Zcela ji chybí rodinné zázemí, a i o to málo, co ji její matka poskytuje, nakonec přijde. Narozdíl od mnoha jiných děti má velké štěstí, že matka souhlasí s jejím osvojenim a nenamaha se předstírat zájem dvěma pohlednice mi ročně jako mnozí "rodiče" děti umístěných do dětských domovů.
Moje sympatie má i svérázná doktorka Gábina.

Vendula39
19.07.2019 3 z 5

Kniha se mi docela líbila, bylo tam dobře popsané to, jak probíhá cesta od matky, přes dětský domov až k nové rodině.

topi80
23.02.2018 2 z 5

Že je kniha holčičí je cítit nejen z toho, že hrdinou je holka, ale nějak se ta holkovitost prolíná celým dílem, proto ji asi lépe ocení čtenářky nežli my čtenáři.

Makus216
30.01.2018 4 z 5

Knihu jsem četla jako náctiletá a líbila se mi. Díky
ní jsem si uvědomila, že není samozřejmost mít hezké rodinné zázemí.

jarki
11.07.2016 4 z 5

Pěkné dívčí čtení, jako náctiletá jsem jí četla dokonce dvakrát. Asi si jí dám ještě jednou.

kattyV
21.02.2013 4 z 5

Pěkná kniha pro holky. Koupila jsem jí dceři, ale s chutí jsem si ji přečetla i já. Kačka je sympatické stvoření, které se pere se životem jak umí a nakonec se jí to docela podaří.

maryzka
06.05.2012 2 z 5

kdysi dávno jsem tuto knihu četla ale začala se mi líbit až po odvysílání filmu

WEIL
09.09.2011 2 z 5

Není to sice tak dobré psaní, jaké dokáazli pro děti a mládež vytvářet obzvláště spisovatelé sociální prózy - třeba J.V.Pleva - či výchovné, romanticko-dobrožné - třeba J. Foglar - ale i tak jde rozhodně o lepší sdělení, než řada autorů či autorek, která píše spíše pouze červenou knihovnu.