Cizí holka

Příběh jedináčka Petra a dívky Kačky, o kterou se nestará její matka. Kačku její matka opustí, je dána do dětského domova, ale tamní lékařka - teta jedináčka Petra - ji přivede do jejich rodiny. Dívka se s rodinou sžívá, se všemi si rozumí, stává se jejich dalším členem. Kačce se dokonce podaří vyřešit problém Petrova spolužáka, který se stává pachatelem krádeže. Pro čtenáře od 11 let. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210019/cizi-holka-210019.jpg 3.534
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Cizí holka

Vendula39

Kniha se mi docela líbila, bylo tam dobře popsané to, jak probíhá cesta od matky, přes dětský domov až k nové rodině.

topi80
23.02.2018

Že je kniha holčičí je cítit nejen z toho, že hrdinou je holka, ale nějak se ta holkovitost prolíná celým dílem, proto ji asi lépe ocení čtenářky nežli my čtenáři.

Makus216
30.01.2018

Knihu jsem četla jako náctiletá a líbila se mi. Díky
ní jsem si uvědomila, že není samozřejmost mít hezké rodinné zázemí.

jarki
11.07.2016

Pěkné dívčí čtení, jako náctiletá jsem jí četla dokonce dvakrát. Asi si jí dám ještě jednou.

kattyV
21.02.2013

Pěkná kniha pro holky. Koupila jsem jí dceři, ale s chutí jsem si ji přečetla i já. Kačka je sympatické stvoření, které se pere se životem jak umí a nakonec se jí to docela podaří.

maryzka
06.05.2012

kdysi dávno jsem tuto knihu četla ale začala se mi líbit až po odvysílání filmu

WEIL
09.09.2011

Není to sice tak dobré psaní, jaké dokáazli pro děti a mládež vytvářet obzvláště spisovatelé sociální prózy - třeba J.V.Pleva - či výchovné, romanticko-dobrožné - třeba J. Foglar - ale i tak jde rozhodně o lepší sdělení, než řada autorů či autorek, která píše spíše pouze červenou knihovnu.