Cizí dluh

Cizí dluh https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475897/bmid_cizi-dluh-qYi-475897.jpg 3 496 106

Démoni z Los Angeles série

Kdo se rozhodne podepsat smlouvu s ďáblem, musí být připravený na všechno. Po otcově smrti Jessica Turnerová zjistí, že jí po něm zbyly dluhy. A ona je ta, která je musí zaplatit. Záchranu hledá u svého věřitele – Liama O´Direa, přezdívaného Ďábel z Los Angeles. Lhostejný a bezcitný šéf místního podsvětí jí však nabídne vskutku ďábelskou smlouvu: život výměnou za to, že se její tělo stane jeho majetkem. „Mohu být tvůj pán, nebo tvůj kat. Klidně tě tady a teď zabiju.“ Cizí dluh není jen další z řady romantických příběhů. Je plný nečekaných zvratů a střetů dvou různých světů, kde se moc a nadvláda mísí s touhou a vášní. Autorka bez příkras popisuje drsný život mafianského podsvětí Los Angeles i temná zákoutí lidských duší. Dokáže mladá, nezkušená dívka ustát střet s pohledným mužem, jehož srdce před lety zkamenělo? A co se stane, když časem oba zjistí, že je spojuje víc, než by chtěli? „Podepiš smlouvu s ďáblem, kotě. Podepiš a tvoje tělo i duše budou patřit jen mně. Udělej to, pokud nechceš zemřít. Budeš moje a jen já rozhodnu, jestli jsi splatila dluh.“... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Red

Nie mój dlug , 2020

speciale88
28.04.2022 5 z 5

Čekala jsem co se z knihy vyklube. Super bylo ze dej byl vyobrazen z pohledu dvou hlavních postav. Mě se kniha líbila čekám na pokračování.

dooky
26.04.2022 3 z 5

Asi tak 50%...čekala jsem více. Nijak zvlášť mě to neoslnilo a to mám tento žánr ráda. Potenciál to mělo, jen za mě ne úplně využitý. Nějak jsem si je nedokázala oblíbít a nevžila se do příběhu.

ivetapl
25.04.2022 4 z 5

,Podepiš smlouvu s ďáblem, kotě. Podepiš a tvoje tělo i duše budou patřit jen mně. Udělej to. Pokud nechceš zemřít. Budeš moje a jen já rozhodnu, jestli jsi splatila dluh."

Tak tohle
To přesně sem potřebovala. Je to šílený. Je to plné násilí, drog, děvek, sexu .. drsného sexu... Takže to není pro každého!!

Příběh si myslím to úplně nějaký nemá, ale je to prostě bomba! Knihu jsem začala číst včera večer, dnes sem dočetla. Nemohla jsem ji odložit. Četlo se to samo. Hltala jsem každé slovo.

Přišlo mi to podobné Mount triologi, ale tohle je tedy o hodně divočejší. Kniha je také v mafiánském prostředí. Pro kulku do hlavy nejdete daleko... Ale prostě to číst chcete! Takže za mě pokud máte rádi tvrdý sex, násilí a tak dál, tak okamžitě do toho!!! Já to miluju!!! A moc se těším na další díl.

Jiřina18
21.04.2022 5 z 5

Opravdu se mi to líbilo. Knížka je napsaná velice čtivým způsobem. Po dlouhé době jsem u čtení neusínala. A taky se mi líbilo, že je napsaná z pohledu obou.

lenka8617
10.04.2022 1 z 5

Ach Bože, co to bylo? Ten styl psaní byl "nářez". Určitý potenciál by to mělo, ale bohužel by to musel napsat někdo jiný... Jen s obtížemi jsem se prokousala až do konce.

Slunečnice322
07.04.2022 2 z 5

Ze začátku jsem se knihou docela prokousávala a chěla jsem to vzdát...ale dočetla jsem ji. Byla jsem zvědavá, jak se tedy Liam změní. Není to
žádná velká literatura a na toto téma jsem četla lepší.

lusitta05
28.03.2022 1 z 5

No to teda fakt nie je žiadna vrcholová literatúra a tentokrát som dosť sklamaná. Nedočítala som, a neviem, či sa ešte niekedy k príbehu vrátim a dočítam, a už vôbec asi nebudem uvažovať nad pokračovaním. Teraz letia poľské autorky, ale akosi kvalita upadá, žeby toho bolo už priveľa? Úplne vystihla hodnotenie Lenka.Vílka, presne moje myšlienky. Ak je niečoho priveľa, ešte to neznamená, že je to lepšie. Jednu * dávam za snahu.

Sourinda
20.03.2022 2 z 5

Snaha o děj tu je, ale vzhledem k tomu jak je vykreslený hlavní “hrdina” jsou scény absolutně stereotypní. Slovní zásoba celkem mizivá - neustále se opakují ta samá osloveni a nesedí mi k atmosféře, kterou (předpokládám) byl záměr v knize vykreslit. Přijde mi to jako nepovedená kombinace padesáti odstínů šedi a 365 dní.

Lena79
19.03.2022 3 z 5

Od knihy jsem něco očekávala a to něco v ní bylo obsaženo. Ale asi v polovině jsem se začala už nudit, děj se jaksi neposouval nikam. Pořád dokola se řešilo to samé. Vulgarismy mi nevadily, ty se dají u tohoto žánru předpokládat, ale některé stereotypní scény a situace mi přišly jako přes kopírák. Musím uznat, že jsem víc fandila Liamovi, než Jess, která se ustavičně klepala v koutě.

katasokolov
13.03.2022 3 z 5

V poslední době se s těmito knihami o drsných alfa samcích (a často i mafiánech) od polských autorek roztrhl pytel :).
Šla jsem do toho naprosto bez jakýchkoliv očekávání a proto mě kniha docela příjemně překvapila. Je to krátké, má to úderné a nerozvláčné kapitoly, celkem zajímavé hlavní postavy a čte se to neuvěřitelně rychle.
Ano, u některých pasáží jsem si klepala na hlavu, ale to je u tohoto druhu literatury dost běžné :D. Ani hlavní hrdinka mě až tolik neiritovala jako tomu bylo třeba u Laury z 365 dní :).
Jako oddechovka dobrý a myslím, že sáhnu i po pokračování, které vychází na jaře.

Sarkak94
11.03.2022 5 z 5

Rozhodně tato kniha není pro každého. Je to drsné (prostředí mafie), vulgární, zvrhlé, plné sexu, spousta „lehkých holek“, ale co? Mně se to líbilo, bavilo mě to a četlo se to samo. A pokud toto nevadí ani vám, tak okamžitě jděte do toho.
Původně jsem si knihu ani nechtěla koupit, protože svojí anotací mi hodně připomínala sérii Mount Trilogi ( tuto sérii zbožňuju) a bála jsem se toho, že to bude nějaká napodobenina. Ano nějaké podobnosti to má, ale toto je mnohem, mnohem divočejší a drsnější.
Samotný příběh je takový o něčem a zároveň o ničem, ale i tak jsem knihu nemohla odložit. Hltala jsem každé slovo.
Liam je ten typ parchanta, kterého si oblíbíte, dokonce zamilujete. Jeho chovaní k ženám (pro něj to ženy nebyli, pro něj to byly prostě jen děvky na sex) bylo hodně drsné, což bylo hodně šílené. Byly jen dvě výjimky, které považoval za ženy, a jednou z nich byla Jess. Trošku mě mrzí, že mu podlehla tak rychle. Ale bylo fajn sledovat jak se Liam stále snaží být ten drsný a krutý mafián, a přitom se mu do hlavy začíná více a více dostávat Jess. To jak se snažil si to nepřipouštět.
Jediné nad čím jsem pořád přemýšlela, bylo, co Jess celé dny v té ložnici dělá, když nemůže vůbec ven?

simona5372
10.03.2022 5 z 5

Na tuhle knihu jsem byla zvědavá. A velice se mi líbila, byla to zajímavá změna místa děje. Ale myslím si že nemusela být až tak moc vulgární.

LucySmile
06.03.2022 odpad!

Obvykle tyhle typy knih mám ráda, ale tahle je zmatená, obě postavy neví co chtějí a celkově je to o ničem.

Miška935
19.02.2022 5 z 5

Tohle byla za me super kniha, příběh to mělo taky nejaky, uvidíme jak se to vyvine dále. To ze byl sex snad na každé stránce mi vůbec nevadilo a dost me tato kniha bavila.

Petra024
17.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Liam je bohatý, vlivný, majetnický chlap z mafie, který musí mít vše pod kontrolou a to i své emoce, bez kterých může bezhlavě zabíjet a chovat se jako netvor. Jessica je dcera otce, který je vášnivý hráč hazardu a drogově závislý, po jeho smrti ji nechá půl miliónový dluh u mafie. Jessice nezbývá nic jiného, než splatit otcovo dluh svým tělem, stává se proto vězněn Liama O'Dira. Během splácení dluhu poznává jaký Liam je. Netvor, vůl, blbec a kretén (tak ho volala v knize), který má srdce a tím se ovšem do něho zamiluje, což ji přivádí k žárlivosti k ostatním ženám. Nejen ona se zamiluje. Liam, který si nikdy nedovolil se zamilovat, objeví díky Jessice, že má lidské city a nemá srdce z ledu. Bohužel se snaží si to nepřiznat a ubližuje, tak nejen Jessice ale i blízkým okolo sebe. Jak to bývá přichází žárlivá žena, která chce ublížit Jessice ale Liam to nedovolí, je to přece mafián. Kniha je velice čtivá, sama jsem ji zvládla za 2 dny přečíst. Co si ale budeme, upřímně mi to přijde, že je v tom veliká podobnost z knihy 365 dni, která je též od polské autorky. Kdo má rád tyto knihy, tak jen doporučiji přečíst ale rozhodně nečekejte slabý čajíček, jsou i drsné chvíle.

JadeyBristow
09.02.2022 5 z 5

Pokud čekáte slaďárnu, kde mladý dvacetiletý mafiánský Boss najde chudou holku, která mu dluží prachy a on se k ní bude chovat jako ke královně... ne. Opravdu ne. Děkujme všem bohům za ty dary.
Kniha je ve zkratce o dívce, které po otcově smrti zůstal jen jeden velký dluh. U koho jiného, než u mafie. A jak ho splatí? Svým tělem. (Tady si říkáte, jaké klišé, ale věřte mi, jo?)

Knihu jsem si užila na maximum. Čekala jsem slaďárnu, dostala jsem ale drsnější a špinavou knihu s náznakem romantiky. Sexem samozřejmě nabitou a neochuzenou. Do příběhu jsem se hned zamilovala. Hlavní postava, Jess, se mi chováním občas nezdála, respektive byla velmi naivní (asi ve volných chvílích četla wattpad náctiletého já, nebo tam byl náběh na Stockholmský syndrom). Tyhle občasné iluze ji však z mysli zmizely rychleji, než můj otec. A to je co říct. Za to hlavní hrdina, Liam, se většinu času opravdu choval jako mafián, i když možná lehce se schizofrenii či bipolární poruchou. Nejsem psychiatr. Nebudu lhát, každý dobrý psychiatr by si chování postav rád rozebral a dal jim vizitku s datem první schůzky.
Ale lidi... ten příběh M I L U J U. Opravdu krásná čtivá kniha, která nezapadá do typického vzorce pro eroromantické knihy a lehce vybočuje. Už jsem ji postavila zářivě osvětlený oltář, kde knihu před spaním uctívám. Sorry Satane, musíš počkat.
Styl autorčina psaní se mi hned zalíbil. Umění napsat vulgarismy tak, aby to do celého kontextu zapadalo zcela přirozeně a nevypadalo to lacině je prostě umění. Nejspíše se učila tam, kde já. U Evžena Von Dlaždice.
Tohle je této polské autorky první zahraniční kniha. Na svém kontě jich má ovšem více. Přesněji Cizí Dluh je jen první kniha ze série Démoni z Los Angeles a mně tedy nezbývá nic jiného, než čekat do 4.4.2022 na vydání druhého dílu. A bude to dlouhé čekání, vzhledem k otevřenému konci knihy.
Série by tu však měla vyjít celá a možná to tím neskončí.
Ruličky do ručky, tohle se v reálném životě prostě nestane. V reálném životě by milá Jess skončila na bílém trhu a její ledviny bůh ví kde a boom...závěrečné poděkování autorky. Následně reportáž v Krimi zprávách. Tečka. Ale pokud jste stejný blázni jako já, tak si takové příběhy rádi čtete. A co víc, i představujete. Tohle na knihách prostě všichni milujeme, ty nereálný příběhy, které i tak můžeme prožít.

Řeknu vám jediný, pokud by mafiánský bossové vypadali tak, jak jsou vyobrazení v knihách, věřte mi, že bych byla hrdou nositelkou stockholmského syndromu a menšího dluhu.

„Mohu být tvůj pán, nebo tvůj kat. Klidně tě tady a teď zabiju.”

Kniha mi velmi připomíná sérii od Meghan March, Mout trilogy (9.3. vyjde Divoký princ od této autorky nenavazující na poslední sérii). S tím, že cizí dluh se mi líbil o něco víc.

mich_krat
07.02.2022 1 z 5

Anotace mě tak nalákala, a kniha poté zklamala. Nejedná se ani o příběh jako takový, ale styl psaní, do kterého jsem se nedokázala začíst. Po pár stranách jsem kontrolovala věk autorky, protože jsem si připadala stejně, jako pár let zpět u čtení wattpadu. Vše utíkalo tak moc rychle, ale nic nebylo popsáno. Doteď mi vlastně vrtá hlavou, co vždy Jessica mimo probuzení a večeře celý den dělala. Asi trénovala tu proměnu z nevinný, nezkušený, vyděšený holky, která proběhla lusknutím prstů. Postavy mi nesedly vůbec, Liamova věčná agrese a špatná nálada, o jeho slovníku, který byl i na tento žánr přes čáru, ani nemluvě. Asi čím více sprostých slov, tím větší drsňák. Přesně typ, do kterého by se dívka zamilovala - arogantní, agresivní, sprostý chlap, který tě celý den nechá zavřenou v ložnici a sem tam tě obdaří orgasmem! No prostě ideál. Z mafiánského prostředí jsem četla více knih, ale tady vše bylo popsáno tak jednoduše, že by snad mafiánem mohl být každý, kdo vlastní zbraň. Kniha velmi jednoduchá, možná pro někoho fajn oddechovka, ale určitě ne ten typ, ke kterému bych se někdy vrátila.

whiolet
07.02.2022 2 z 5

Ze začátku mi to nepřišlo, tak hrozný, a ty sexuální scény byly i příjemná změna, jenže pak se příběh téměř nikam neposouval a bylo to celý dost na palici.
Ke konci jsem se do čtení už musela přímo nutit.
Takže v rychlosti ON je děsně tvrdej mafián, co neváhá zabít kohokoliv (nemluvě o své zaměstnankyni jen proto, že si mumla pod vousy, wtf?), dělá pochybnej byznys a vybrečet se chodí k ženě, která ví co je zač, ale stejně ho miluje jako syna, hmm aha! Liam je takový alfa samec, že má i svůj harém a dokáže za večer obstastnit i pět děvek a pak ho dostane do kolen děsně nevinná Jessica.
ONA je děsně proti mu dělat mazlíčka, ale po chvíli zjistí, že jakmile na ní sáhne hned začíná pulzovat, a tvrdý sex je vlastně super, to, že někoho sem tam zabije jí nechává chladnou, hlavně aby nechodil za děvkami a ona mohla mít několik orgasmů (a to jen tak bez předehry)
Opravdu mi hlava nebere, že tohle mohla napsat žena

Saimoon
29.01.2022 4 z 5

Toto byla moje první kniha z mafiánského prostředí a musím uznat, že mě zaujala. Liam byl o hodně jiný hlavní hrdina než ostatní, kteří se v knihách běžně objevují. Podle mě ho autorka vykreslila dokonale. Bose, který má zálibu v prostitutkách, penězích a neštítí se ničeho a nikdo ho nezajímá. A pak tu máme Jessicu. Mladou, nevinnou holku, která se v tomto prostředí ocitne proti své vůli. Ze začátku Liam s Jessicou zachází opravdu jen jako s prostitutkou, kterou má jen pro zábavu a Jessica se snaží v tomto novém prostředí nějak přežít. Jak kniha postupuje, tak se Jassica začne do Liama pomalu zamilovávat. Tady mám ke knize asi výtku, protože opravdu nevím, proč se do něho zamilovala. Liam je furt stejný blbeček jako na začátku. Svoji lidskost ukáže jen na chviličku, kdy se stará o Valerii. Co se mi na knize líbilo bylo, že nás autorka nechala nakouknout do mafiánského prostředí. I když těch scén by tam mohlo být více a trochu mi tu chyběla nějaká Liamova minulost a to, jak se vlastně stal mafiánským bossem. Doufám, že si to autorka schovala pro další díl. Pokud hledáte trochu drsnější čtení s ne moc velkou zápletkou, tak Cizí dluh je jasná volba. Ale romantiku v knize opravdu nenajdete. Z toho důvodu dávám i 4*, protože to nebyla klasická romantika s uhlazeným a něžným hlavním hrdninou. Bylo to prostě jiné.

Mistylady
27.01.2022 2 z 5

Jak bezcitný lump své srdce našel aneb kolik sprostý slov použiješ, tím víc jsi mafián.

Kdybych předtím nečetla Mount sérii od Meghan March, tak bych si možná mohla myslet, že je to trochu dobrá knížka.
Takhle je to jen slabý odvar dobré knihy. Přijde mi, že autorka si asi přečetla Mounta, vzala z toho výcuc, přidala do každé druhé věty dvě tři sprostá slova a rozhodla se to vydat.
Drsnost člověka lze vyjádřit i jinak než sprostými slovy, křikem a věčnou nasraností.
Liam ráno vstane a už je nasraný. Vyleze ven před pokoj, uvidí někoho ze svých lidí a je ještě víc nasraný. Mluví s někým a to ho sere. Přijde zpět do pokoje, kde má zavřenou Jessicu a pohled na ni ho sere.
Doporučovala bych týpkovi nějaký ozdravný pobyt v přírodě bez lidí :D
A Jessica? Dívka přijde splatit dluh po otci, týpek si z ní udělá sexuální otrokyni, takzvaně jí vyšukává duši z těla, škrtí ji, dusí ji, 24 hodin denně je zavřená v pokoji bez televize, knížek, kde jen sedí a čumí z okna a jí se to tak zalíbí, že se do něho zamiluje. :D
A protože je třeba z toho příběhu vytřískat prachy, končí to tak, že je jasné, že budou další díly.
Jediné pozitivní na celé knize bylo to, že byla napsaná tak jednoduše, že se snadno četla. Žádné složitosti, jednoduché věty, lze to přečíst za den.

Los Angeles

Kinga Litkowiec