Citová závislost

Citová závislost https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191646/citova-zavislost-191646.jpg 4 15 2

Jak se z ní vymanit. Citová závislost je velkým handicapem. Znamená, že člověk se přestane respektovat, věřit si, mít důvěru ve vztahy a žije jen pohledem toho druhého. A navíc s neodpovídající odezvou ze strany toho druhého, případně se ztrátou vztahu dotyčný citově závislý prožívá duševní utrpení. Tato závislost se projevuje nezdravě v citovém životě nejen v milostných vztazích (s důsledky násilí a nezdravé žárlivosti), ale její projevy lze nalézt někdy v přátelských, rodinných vztazích a u některých jedinců i v rámci pracovních vztahů a terapie. Kdo je citově závislý, jak to zjišťovat, co je zdrojem trápení a hlavně, jak se takový člověk může z citové závislosti vymanit, o tom pojednává tato kniha. Autorka nabízí řadu prostředků, které pomohou dotyčným osobám zbavit se utrpení.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Portál

De la dépendance affective à la recouvrance , 2009

horkosladka
14.02.2019

Citová závislost má obvykle jednu příčinu - citovou frustraci. Řešení je tedy citově se nasytit. Pokud se nám tohoto nedostává od rodiny ani od partnera, pak hledat u přátel nebo v činnosti, kterou můžeme dělat s láskou.

petaSk
13.12.2014 4 z 5

Pěkně a srozumitelně napsaná kniha nejen o citové závislosti, ale hlavně o hledání sebeúcty. Z toho důvodu bych titul doporučila snad všem, protože je jen málo lidí, kteří se sebevědomím nemají problémy (i když to na první pohled vypadá jinak) nebo neznají někoho kdo je má.

závislosti

Autorovy knížky