Důvěrnosti

Důvěrnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454752/bmid_duvernosti-9ff-454752.jpg 4 92 25

Citová trilogie série

< 3. díl

Učitel a později úspěšný spisovatel Pietro je celý život vázán důvěrným poutem ke své bývalé studentce Terese, s níž prožil vášnivý vztah. Kdysi si totiž vzájemně svěřili kompromitující informaci. Vzniklá důvěrnost je jim tmelem, ale i zbraní, kterou se drží v šachu. Co tedy provedli? Je lepší lásku živit milosrdnou lží, nebo nelítostnou pravdou? Podobá se láska lávě z vybuchlé sopky, nebo stojaté vodě v bezpečném přístavu? Zná nás lépe ten, s kým jsme prožili celý život, nebo ten, kdo zná naše tajemství?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Confidenza , 2019

Eva-K
14.02.2021 3 z 5

Od autora jsem četla Tkaničky, které se mi moc líbily, a tak jsem se moc těšila na další jeho knihu. Bohužel pro mě byla první část dost dlouhá a trochu mě zklamalo, že jsem se o oné důvěrnosti nedozvěděla víc, stejně jako o Therese a Nadině pohledu. Nečetlo se to špatně, ale něco mi trochu chybělo.

regulax
31.01.2021 4 z 5

Emočně silné čtení. Troufnu si říct, že ne pro každého. Do detailů vylíčené city a prožitky jednoho zdánlivě obyčejného italského soužití.

sgjoli
27.01.2021 1 z 5

Od autora jsem četla již jeho předešlou knihu Tkaničky, která se mi líbila. Takže jsem doufala v podobný čtenářský zážitek i u Důvěrností. Ale bohužel se tak nestalo, ač mám pocit, že v hodnocení půjdu asi proti proudu.
Postavy mi nebyly příliš sympatické, nedokázala jsem si k nim vůbec najít cestu. Způsoby jejich chování a uvažování mi příliš k srdci nepřirostly. Ačkoliv myšlenka sdílení tak děsivých tajemství, že se lidé pak drží v šachu, mi přišla zajímavá a potenciálně jako slibný materiál, tak mi nevyhovovalo to zpracování. Většinu času jsem měla pocit, jako by autor planě moralizoval či se zabýval tlacháním o ničem. Možná se vyjadřuji příliš tvrdě, ale takový jsem z této knihy měla bohužel dojem.
Čím víc jsem se blížila ke konci, tím méně mne kniha bavila. A já tak čím dál víc cítila potřebu přeskakovat. Dočetla jsem knihu jen proto, že byla tak krátká. Být delší, asi ji odložím nedočtenou.
Kniha mi svým zpracováním bohužel nesedla a já cítím poněkud trpké zklamání. A hodně mne to mrzí.

hermína14
30.12.2020 4 z 5

Nejvíce o sobě pochybují ti, kteří se snaží poctivě odvést co nejlepší práci. A mohou mít všelijaké důvody. Navíc to vypadá, že soužití je překážkou k upřímnosti a důvěře. V hlavní roli subjektivita, radost z bádání a žárlivost.
"To je ale nápaditá holka, škoda, že ji nedokážu snášet víc než hodinu."
"Školství...je nutno znovu promyslet tak, aby všem, úplně všem, a zejména vyučujícím, poskytlo nástroje, aby snili o vlastní výjimečnosti a ve vhodné chvíli se probudili a šli ji uskutečnit."

Imor
20.12.2020 5 z 5

Po přečtení knihy Tkaničky jsem netrpělivě čekala na další knihu autora Důvěrnosti. Tušila jsem, že to bude zase velká radost z četby a byla. Je napsaná podobně jako první kniha spisovatele, která také obsahovala tři různé pohledy hlavních hrdinů. Opět se v této knize dočkáte krásného vyprávění ve větách bohatých na slova a plné emocí.

italská literatura učitelé, učitelky učitel a žák

Domenico Starnone
italská, 1943