Citlivé místo

Citlivé místo

Fanatický obránce floridské přírody Twilly Spree se rozhodne udělit lekci politikovi Palmeru Stoatovi a zasáhnout ho na nejcitlivějším místě.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28316/citlive-misto-28316.jpg 4.612

Sick Puppy (1999)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Alpress

Hvezdalim

Super kniha, ale narozdíl od ostatních, co jsem od něj četla, je tahle fakt tragicky přeložená. Ale pořád stojí za přečtení.

trudoš
15.11.2017

Jedním slovem geniální. I když je fakt, že v tomto románě už Carl Hiaasen trochu moc straní ekoteroristům, ovšem když člověk sleduje chování zbohatlické smetánky vůči životnímu prostřední, ani se hrdinům vlastně nediví, že jednají, jak jednají. Humor je přitom sympaticky agresivní, neberoucí si servítky vůči moderní společnosti, která víc bere, než dává. Ostatně ani postavy na obou stranách barikády nejsou žádným výkvětem lidství, často mají problémy s vlastním sebeovládáním, což vede k řadě zábavných momentů. Ono je to často totiž to jediné, co jedince rozhoupe k tomu se ozvat a jednat, ne jen tupě sedět a čekat, až se civilizační žeň přežene. V tomhle ohledu se autor nebojí šťourat na citlivých místech, a když chce někoho urazit, tak jej taky urazí. Pořád je to však v mezích komedie a ne politické agitky. Je vtipný a zároveň chytrý, což je vždy skvělá kombinace. Proto pro mě Hiaasen nadále zůstává tím nejlepším čtením z ranku humoristického thrilleru, na které se u nás dá narazit.

Oksalakka
03.08.2014

Ani mizerný překlad ("Ty zvrhlé psycho!") nedokázal zabít úchvatnou černou komedii. Jeden z nejlepších Hiaasenů.