Čisté radosti mého života

Čisté radosti mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35477/ciste-radosti-meho-zivota-35477.jpg 5 298 79

Čisté radosti série

Úsměvný román o dobrodružstvích obchodního cestujícího na americkém jihozápadě, který se na jedné ze svých cest ujme opuštěné cirkusové lvice. Tento počin mu zkomplikuje soužití s lidmi a má i vliv na hledání životní partnerky, ale zároveń mu obohatí život o srdečné přátelství.

Marianna496
28.07.2020 4 z 5

Báječné letné čítanie k vode,na dovolenke o tom ako jeden pán žil s levom.Cha cha cha !A nevedel,že na neho šťastie čaká doma...pre mňa bol objav aj spisovateľ pan Šmíd - jeho príjemný štýl sa mi veľmi páčil.

mulderka
27.06.2020 3 z 5

Nápad s obchodním cestujícím a lvicí - dost dobrý, nad některými situacemi, do kterých milá Eileen sympaťáka Nata uvrtala, jsem se skvěle pobavila. Co se amerických reálií týče - pro nás, kteří jsme to četli poprvé v "temné totalitě", velmi poučné. Akorát jsem nikdy nepochopila, kdy se děj knížky odehrává. Sedmdesátky to určitě nebyly, muselo to být daleko dřív. A nějak mi nesedl ani autorův trochu moc - jak to nazvat, dejme tomu poklidný styl psaní.
Takže se smíšenými pocity a s přihlédnutím k faktu, že jsem zděděný výtisk nakonec poslala dál, mají to Čisté radosti ode mě za lepší tři. Protože Nat byl takový romantik ;-)

Ujko
13.06.2020 5 z 5

Ano, čtení této knihy je jedna z čistých radostí života.

GabrielleT.
25.05.2020 5 z 5

Parádní oddechová četba, lehké vypravování, suchý humor a nádherné obrazy přírody.

Abia
24.10.2019 5 z 5

Moc milá, jemná a pomalá kniha. Příběh je zdánlivě obyčejný, ale plný krás přírody. Je mi líto, že nerada sedím u počítače, protože tahle kniha by se dnes dala číst s Google maps a bylo by to velmi zajímavé. Ideální kniha na dovolenou nebo když máte pocit, že jste přeplnění a moc zrychlení.

soukroma
13.10.2019 5 z 5

Překvapivě jemné, příjemné, místy (a závěrem) opojné čtení o místech a okamžicích čistých radostí - z přírody, života, blízkosti živé bytosti, prostě tak. Je to natolik autentické, že vůbec nechápu, jak to mohl napsat Čech, padesátník, v roce 1977, o cesťákovi (drummer) s textilním zbožím ve venkovských oblastech Utahu (okrajově i Arizony a Nevady), který získá neočekávaného parťáka na svých cestách starou Fordkou. Prostě to vypadá, jakoby se to stalo, nebo mohlo stát, i s tou lvicí. A jak to u nás vůbec mohli vydat v těch bídných sedmdesátých letech (a já četla už 7. vydání!), ještě s autentickým americkým slovníčkem místního slangu.
O tomhle jsem v úvodu hodně přemýšlela, ale pak už jsem se oddala příběhům a atmosféře, peripetiím, humoru, samorostům na cestě, příjemnému Natovi a samozřejmě trošku flegmatické Eileen. A užila si to naplno. 99% (to jedno procentíčko dolů, že nevím, jak k tomu nápadu autor přišel - nebylo to vážně ze života???)

Kulturnice
28.07.2019

Ani jsem nečekala, že se mi kniha bude tak líbit. Příjemné čtení, romantika. Připomnělo mi to prázdniny trávené na chatě, tedy bez lvice, ale obklopená lesy. Odychovka pro prázdninové cestování jako dělaná.

ainny
23.06.2019 5 z 5

Jedny z nejmilovanějších knížek a pohlazení po duši.

remoska
27.05.2019 5 z 5

Tahle kniha je srdcovka!!!

kilometr
01.05.2019 5 z 5

I když mě nad některými momenty v knize rozum zůstal stát,tak jsem si tuhle jízdu s Natem Jesselem a lvicí Eileen užíval.A s pozdravem Good Heaven! se těším na pokračování.90%.

Dela111
16.09.2018 5 z 5

Kdybych měla knihu zhodnotit jedním slovem, nejvýstižnější by bylo - laskavá. Další jsou humorná, milá, dojemná, i v ten nejšedivější den rozsvítí v duši sluníčko :-) .

Hlavní hrdina je obchodní cestující Nat Jessel prodávající textilie. Jeho rajónem je americký Jihozápad se svojí překrásnou divokou přírodou, autorem malebně popisovanou. Hned v úvodu románu si Nata adoptuje ochočená lvice Eileen, nacpe se mu do auta a dál už putují spolu a my jsme svědky spousty úsměvných situací.

Kniha je kouzelné vyprávění s milým laskavým humorem. K přečtení se hodí kdykoli, ale pokud je člověku ouvej, tak tohle pohlazení po duši je tím nejlepším lékem.
Velké doporučení a to přímo od srdce :-)

Lessana
08.08.2018 4 z 5

Milé čítanie popisujúce cesty obchodníka so šatami Nata Jessela v nezvyčajnej spoločnosti levice Eileen. Ako stvorené na leto, hlava si pri tom oddýchne, popisy borovicovej vône a tône príjemne osviežia a vtip knihy vylúdi úsmevy a úškrny na tvári. Blízke mi je autorovo vnímanie mesta ako takého, rovnako ako čistý život v zrube v nádhernej prírode, tešiac sa z čistých radostí... Rada si prečítam aj pokračovania.

jarabr
23.07.2018 5 z 5

Prvních 30-40 stránek jsem se prokousával a říkal si, jestli tohle někdy přečtu. Postupně se to rozběhlo a začalo to být milé. A pak už jsem se těšil na každou další stránku a každou novou čistou radost Natova života. Když se pak vrátil s dárkem k Loringu Wayneovi a zamračené Mary, tak jsem i slzu zamáčkl. To byla snad ta nejčistší radost. Zbytek knížky už sem jen tajně doufal, že skončí podle mého přání...

harena
17.05.2018 4 z 5

Znovu jsem si knížku po letech přečetla. Příjemné čtení, milý humor, opravdové pohlazení po duši. Zvlášť se mi hodila pro dnešní deštivý den a těším se na pokračování.

Uroborus
10.03.2018 5 z 5

Akokoľvek naivný príbeh, ja som si aj vďaka nemu spríjemnil hlúpy pobyt na ZVS-ke, v rokoch osemdesiatych. A krásne naivné sú aj Jágrové ilustrácie,...stále mi tá knižka ostáva v pamäti, v pozitívnom slova zmysle, rovnako ako jej pokračovanie,...k tretiemu dielu som sa nedostal.

kubakubikula
22.02.2018 5 z 5

Je to velice mily příběh, který nenadchne ani neurazí. Lehce se čte, lehce se asi i zapomene, ale nelituji, ze jsem knihu četla..

krejcovka76
28.12.2017 5 z 5

Tak tahle knížka má v mé knihovně čestné místo. Stejně jako její pokračování. Příběh plný jemnosti, něžnosti, drsné reality. Snad každý si musí užít každé písmenko na papíře, prožít příběh.

lisc
11.11.2017 5 z 5

Čistá radost ji znovu přečíst. Když jsem ji četla v čekárně u zubaře a občas se nahlas zasmála, ostatní čekatelé na utrpení na mě hleděli poněkud udiveně, jako jestli nepotřebuji pomoc psychiatra a ne zubaře!

magnolia
23.10.2017 5 z 5

Byla to jedna z těch nejmilejších knížek, které jsem v mládí potkala. Je to už dávno, ale mám ji ve své knihovně i v srdci uloženou, a také ji občas dál doporučuji.

AlčaVaca
22.10.2017 5 z 5

Doslova vyhrabána z haldy knih a ejhle, moc příjemné pohlazení po duši.

humor Amerika lvi

Jan Šmíd
česká, 1921 - 2002
2002  92%Čisté radosti mého života
1989  91%Ve znamení Lva
2002  93%Údolí nejčistších radostí
1989  90%Návrat čistých radostí
1987  75%Upíři

Kniha Čisté radosti mého života je v