Na útěku

Na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90750/bmid_cisla-na-uteku-Lv3-90750.jpg 3 310 74

Čísla série

Od chvíle, kdy zemřela její matka, Jem věděla o číslech. Věděla o nich už mnohem dřív, vlastně odmalička. Když se podívala někomu do očí, registrovala v nich číslo. Ale jeho význam zjistila v den, kdy její matka zemřela na předávkování drogami. Číslo znamenalo datum úmrtí. Jem prožívala těžké dětství. Stěhovala se od jedné pěstounky k druhé a všude si připadala jako cizinec. Nejraději se toulala sama a tak tomu bylo i v okamžiku, kdy potkává kluka, jemuž přezdívají Pavouk. Náhodné setkání jí změní život. Nachází někoho opravdu blízkého a svět se rázem stává snesitelnější. Společně se potulují kolem jednoho z londýnských kanálů, klábosí o všem možném a pomalu se sbližují. Na jednom z výletů do města se stanou svědky tragického neštěstí, které Jem předem předpoví. Oni sami katastrofě uniknou, ale ta je jen začátkem událostí, které navždy otřesou jejich životy…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Numbers - Time to Run , 2009

E.T.007
21.12.2023 4 z 5

Dialógy medzi Jem a Pavúkom boli niekedy dosť primitívne, bez nejakej väčšej hĺbky, ale dejovo to bolo fajn. Zaujímavý nápad.

Letitia
28.07.2023 4 z 5

Mne sa táto kniha páčila od začiatku do konca (prečítala som ju za dva dni).

Hneď ako som sa začítala do prvých slov, cítila som sa akoby ponorená v mäkkom príbehu. Slová sa vinuli okolo mňa, príbeh plynul ako hmla nad lesmi po letnom daždi, dej ma zahaľoval ako mäkká deka... Bol to príjemne relaxačný pocit, napriek tomu, že hrdinka opisovala svoj "nanič" život.

Celý príbeh mi pripadal uveriteľný, tempo primerané, a dokonca aj záver rozuzlený spôsobom, ktorý mi dával zmysel a tú správnu mieru emócií.

vlkove
15.03.2023 2 z 5

Hodně slabé. Kniha se nese jakoby ve vážném duchu, hl. hrdinka je depresivní dospívající co má ukrutně těžký život, bohužel celé je to napsané těžce neuvěřitelně. Ze čtení jsem měla celkově špatné pocity.
Čekala jsem oddechovou fantasy, bohužel, doporučuji vybrat spíše jinou knihu.

Čtení+s+Vili
23.12.2022 2 z 5

Čekala jsem víc. : (

TaNya_
30.04.2021

Vulgarismy mě neobtěžovaly a příběh byl zajímavý. Skvělý nápad a potěšil mě konec. Ne každý autor YA žánru má odvahu uzavřít knihu s kapkou rozumu a ne tak aby všechny potěšil/a.

KlarisKaymin
25.07.2020 3 z 5

Dobrý námět, celkem napínavé. Kniha se mi ze začátku vůbec nezamlouvala, ale po nějaké době jsem se začetla a řekla bych, že úplně zklamaná nejsem.
Můžu říct, že to byla, alespoň pro mě, oddechová YA kniha s kapkou napětí.

Nikychlupova
28.05.2020 5 z 5

Kniha rozhodně v tom, že vám nedá spát. Poutavá, zajímavá, překvapující. Jen bych uvítala méně vulgárních slov - hůř se mi to četlo, ale chápu, že k příběhu a prostředí se to hodilo.

mirec88
11.03.2020 5 z 5

Úplne ma pohltila táto kniha, bola napínavá od začiatku do konca, proste skvelé. Len koniec bol smutný, ale tak čo sa dá robiť.

Damonka12
10.09.2019 3 z 5

Kniha má skvělý námět, ale je v ní málo akce, skoro celou dobu jsou jen na útěku a sem tam se něco stane. Jinak se mi to ale líbilo.

kaja3190
30.10.2018 4 z 5

Nejdříve mi trvalo, než jsem se do knihy začetla kvůli častým vulgaritám, ale nakonec mě to začalo bavit.

_Peprmintka_
03.01.2018 3 z 5

Nejsem si svým hodnocením vůbec jistá. Strašně dobře se mi to četlo a příběh jsem od začátku do konce prožívala, v mnohých věcech mě zasáhl a svým námětem si mě prostě získal. Co mi vadilo bylo zpracování. Nad nějakými vulgaritami mávám rukou, to mi tam vysloveně patřilo. Ale přišlo mi to na YA až moc jednoduché - krátké a primitivní věty, jako by to autorka psala šíleně narychlo, aby to mohla co nejdřív vydat. Přitom jinak úplně skvělý nápad. Čekala jsem trochu víc.

domino1701
31.12.2017 4 z 5

Kniha má dobrý téma, ale zpracováním je napsána pro young adult. Krátké a lehké věty dílu ubíraly na kvalitě. 4 hvězdičky.

zuzuzajda
09.10.2017 1 z 5

Napad velmi zajimavy. Ovsem zpracovani velmi pokulhava. Jazyk, kterym je kniha napsana je opravdu hrozny. Hlavni hrdinka je na facku, dej celkove bez vetsich zajimavosti. Skoda. Cekala jsem mnohem vice.

warca
01.08.2017 3 z 5

Nápad byl skvělý, ale chvílemi to bylo trochu zmatené. Ale jinak pěkné čtení a další díly si rozhodně nenechám ujít!

daniela58
24.11.2016 5 z 5

Super série!Nedávno jsem dočetla poslední díl,a opravdu mě mrzí,že už není další díl.Doporučuji!

anibeni
19.08.2016 3 z 5

Námět výborný, i když trochu drsný, zpracování knihy ale mohlo být lepší, ale možná, že jsem podle anotace čekala něco víc. Nicméně knihu stojí za to si přečíst a přiznám se, že ač nechci, myslím na to, jaké to musí být, vidět všude kolem ta čísla...

Heduš-ka
31.07.2016

zajímavá kniha se zajímavým námětem, určitě si přečtěte DOPORUČUJI.

InFinito
28.05.2016 4 z 5

Hned na začátek bych měla napsat, že jsem čekala něco jiného. Ale nakonec jsem vlastně ráda, že to bylo takové, jaké to bylo, jiné, originální, zajímavé.
Ze začátku mi nikdo nebyl moc sympatický. Měla jsem chuť knihu odložit, ale četla jsem dál a po první čtvrtině už jsem jí pomalu ani nechtěla dát z ruky. Vlastně je to opravdu čtivé, hlavním problémem byla pro mě Jem, ale v průběhu knihy jsem si ji i Pavouka oblíbila.
Zasáhla mě ta pravdivost. Nebylo to o dokonalé holce, co potká dokonalého kluka a vše je růžové. Ne. Bylo to o skutečných lidech, i když s nádechem fantasy. A proto ten konec byl takový, jaký byl - opravdový, žádné šťastné navždy.
Děj nebyl předvídatelný, postavy i příběh byli originální, vulgarita atp. mi ani nijak nevadila, jak už tu pár lidí psalo - hodilo se to k tomu a na konci jsem byla rozhozená, tak trochu poznamenaná.
Další díly si určitě přečtu.
Nemám co dodat.

bibi.r
31.03.2016 2 z 5

Nápad byl dobrý, ale zpracování skutečně pokulhávalo.
Hlavní hrdinka mi nějak moc sympatická nebyla.

Spoiler:
To že si upletou děcko mě napadlo ve chvíli, kdy do toho praštili, ale že se jí nepodaří zvrátit osud u toho nejdůležitějšího člověka mě vážně překvapilo. Jako by se osudu nešlo postavit.

A2002
19.03.2016 3 z 5

Môže obsahovať spoilery.
Priemerná kniha, pre mňa nie s veľmi potešujúcim koncom (happy-endy mám radšej). Dobrý nápad, donúti vás byť hore do noci a dočítať ju. Nie zrovna môj štýl, ale bola dobrá.

Londýn útěk první láska pro mládež

Rachel Ward
anglická, 1964