Chaos

Chaos https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216213/mid_cisla-2-chaos-216213.jpg 4 183 34

Čísla série

Jak se vypořádá Adam, syn Jem, se schopností, kterou zdědí po své matce? Adam je šestnáctiletý kluk, který se vzhledem neliší od svých vrstevníků. Přesto je naprosto výjimečný. Stejně jako jeho matka i on vidí čísla. Když se někomu podívá do očí, vidí je.

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Numbers 2 – The Chaos , 2010

ivzu77
ivzu77
17.02.2015 3 z 5

Duhý díl se mi četl také dobře, téma čísel v očích bylo rozvinuto ještě o pocity ze smrti. Adam byl sympatický šestnáctiletý černošský kluk, který zdědil postavu po otci a vlohy po matce. Potká dívku Sáru, vidí katastrofu, která potká Londýn 1.1.2027. A chce to nějak změnit....
Téma zaujme, děj, upoutá svou akčností.

Adel703
Adel703
14.02.2015 5 z 5

Boží díl, opět mnoho akce a napětí. V něčem podobný 1. ale vůbec nevadí. Jsem hodně zvědavá jak to celé skončí :)

katerina7788
katerina7788
07.02.2015 4 z 5

No nevím jestli se mi líbil více první či druhý díl, ale asi první. Zároveň se mi ale líbí že tohle není přesná kopie toho prvního dílu, že se v něčem knížka odlišuje (Fakt jsem se bála že to tak nebude). Bylo to moc hezky napsané a dobře a rychle se to čte (oba díly) a teď... hurá na třetí! :D

Karoli282
Karoli282
03.07.2014 5 z 5

Lepší než 1.díl, má to našlápnuto k dobrému závěru.

K.M.
K.M.
17.01.2014 3 z 5

Tyto knížky jsou sice poutavě psané nicméně jejich obsach je poněkud jednotvárný- v minulém díle se objevila dívka a chlapec následoval sex a následně dítě tato kniha to samé z malými obměnami.

Teressa
Teressa
06.08.2013 5 z 5

Skvělá a naprosto úchvatná knížka! Celá tato série se velice povedla, bravo!

kleria
kleria
06.06.2013 4 z 5

Pro mě byl tenhle díl mnohem lepší než první. Ze začátku jsem byla trošku šokovaná změnou hlavních postav, ale časem jsem si na to zvykla a příběh mě uchvátil. Taky jsem byla ráda, že tam není tolik sprostých slov jako v předešlé knize a nebylo tam tolik toho smutku :). Druhý díl můžu jenom doporučit ;).

Bee
Bee
11.04.2013 4 z 5

O prvním dílu jsem tvrdila, že měl obrovský potenciál, který zůstal nevyužitý. Autorka si to nejspíš šetřila na díl druhý. Ten je naprosto parádní, co se děje týče. Vulgarismy mi nijak nevadí, ale co neskousnu je vztah mezi Adamem a jeho babičkou. Za tu "babku" dávam o hvězdu míň, protože to je na mě trochu silný kafe.

Jitulisko
Jitulisko
10.01.2013 5 z 5

Druhý dil mi očaroval. Jsou zde silnějši emoce . Boj o život a snaha změnit psaný osud. Přiběh Sáry , Katastrofa zoufalstvi, naděje, prostě vše . Ač je určena pro náctileté svým druhem vulgárni mluvy tak Mě jako matku od děti běhal mráz po zádech a nedokázala jsem ji odložit dokud jsem ji nedočetla ... Doporučuji má něco v sobě, něco vic než prvni dil.....

Kate.S
Kate.S
28.11.2012 4 z 5

Velice pěkná knížka, až tedy na tu mluvu. Ta se mi opravdu nelíbí. Ale jinak příběh je to hezký a emotivní, takže tu chybu mohu přehlédnout. Ten konec mě málem dojal až k slzám.

skulenka
skulenka
05.09.2012 3 z 5

Jedná se o druhý díl, první díl jsem nečetla a nespatřila jsem v tom žádnou potíž. Kniha asi přímo nenavazuje. Příběh je zajímavý, ale byly pasáže, které dle mého hlediska byly zbytečně rozsáhlé, až to vedlo k tomu, že jsem koukala, zda už nebude brzy knížky konec... Pro mě průměr, první díl si možná přečtu ze zvědavosti, jestli na něj druhý díl nějak navazuje.

mynonka
mynonka
05.08.2012 5 z 5

Výborný příběh. Bavilo mě to stejně, jako díl první. Už se nemůžu dočkat třetího dílu. Opět se mi líbí témata, kterých se autorka dotkla. Ani označení babka mi nevadilo. Naopak. Jazyk, stejně jako u prvního dílu, dokonale dotvářel autentičnost celého příběhu a atmosféru spodních vrstev společnosti.

Schullerka
Schullerka
05.04.2012 3 z 5

Knížka mě bavila o něco víc než první díl, ale neskutečně mě štve ta mluva, jak v prvním, tak druhém díle... Jak Adam může říct své babičce že je kráva? A i označení babka mi příde dost hnusné! Nehledě na Adama, nechápu jak obdobně může mluvit i Sára, vždyť pochází přece jenom z lepší rodiny, i když si zažila svý, tak nechápu jak může mluvit tak sprostě... Právě kvůli tomuhle se mi knížka moc nelíbí...

kamise
kamise
29.02.2012 5 z 5

Příběh se svými kvalitami v mnoha ohledech vyrovná prvnímu dílu, snad až na lehce nevyjasněný konec, který se však, jak předpokládám, pravděpodobně dořeší ve třetím pokračování. (Numbers 3: Infinity - v angličtině vyšlo v červnu 2011 - doufejme, že Egmont nás nenechá na české vydání příliš dlouho čekat).
Ocitáme se několik let v budoucnosti - v Londýně v roce 2026 - hlavním hrdinou příběhu je Adam ( syn Jem z první části příběhu) a jeho spolužačka Sára. Opět se zde objevují aktuální témata: skryté domácí násilí, šikana, totalitní praktiky sledování občanů - zde je každý pro jistotu již při narození očipován, a máš, státe, vystaráno, a mnohé další. Na Londýn se řítí katastrofa dalekosáhlých rozměrů a my sledujeme Adamův a Sářin zoufalý a předem marný boj se státní mašinérií i se svým vlastním osudem. Je možné změnit budoucnost? Zvrátit svůj vlastní osud?
Kniha se svým příběhem i zamyšlením nad otázkami totality, policejní zvůle, státní mašinérie, komerce a naproti tomu lidskosti, obětavosti, mateřské lásky, rodinné pospolitosti a odpuštění, vyčleňuje z proudu současné komerční literární produkce pro mládež . Doporučuji ji všem k přečtení a těším se na další komentáře.

děti thrillery napětí budoucnost kluci pro mládež

Rachel Ward
anglická, 1964