Císařská vyhlídka

Císařská vyhlídka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322523/bmid_cisarska-vyhlidka-E8F-322523.jpg 4 241 74

Kočár do neznáma série

< 5. díl

Hermína po tragickém roce 1794 přebývá v ústraní na východočeském panství. Provinční život ji však začíná nudit, zvláště ve chvíli, kdy se její sestra s manželem přesouvají do Toskánska, kde zdědili rodinné sídlo. Evropu mezitím zmítají války a Francie se stává nejmocnějším státem starého kontinentu. Geniální vojevůdce Napoleon Bonaparte si podmaňuje jednu oblast za druhou, země prosperuje a národ ho zbožňuje. Když je roku 1804 korunován na císaře, chce váhu svého dvora zvýšit přizváním staré rodové šlechty. To je pro Hermínu šance, kterou v žádném případě nechce propásnout, třebaže cena může být hodně vysoká…... celý text

likaf
05.04.2024 5 z 5

Krásná série, moc dobře se kniha četla. Škoda, že není ještě pár dílů. Doporučuji.

animovanej medv
22.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Za mě nejlepší díl, ale je to ovlivněno tím, že mám ráda šťastné konce.
Jindřich mě zklamal, ale asi to bylo nevyhnutelné, pokud Hermínu tak moc miloval a ona jeho ne. Chápu jeho rozhořčení nad jejím výletem do Francie, taky mi to nedávalo smysl. Ale pak se choval jako srab a malé ufňukané dítě, to mi nikdo nevymluví.
Bavila mě linka s Agátou a fakt mě překvapilo, jak se její výchova vyřešila.

Jo a taky by mě dost zajímal nějaký detailní příběh Agáty.

Celá série mě velmi přitahovala svojí velmi příjemnou atmosférou a historickým zasazením.

kristie
19.02.2024 5 z 5

AUDIOKNIHA
Tak moje putování s Hermínou také skončilo. A musím říct, že mě to mrzí, ač samozřejmě chápu, že je potřeba skončit zavčasu. Nádherná série, skvělá interpretace v audio verzi. Celá série je pro mě objevem roku 2023. Teď jen najít něco alespoň podobně dobrého.

džejnyy
08.02.2024 5 z 5

Tak Hermína s Andrém přece jenom skončí spolu (i když ne úplně tradičně) a já si můžu spokojeně oddychnout <3

uzivatel6305
29.01.2024 4 z 5

Jsem nadšená z celé této série. Dozvěděla jsem se spoustu detailů z francouzské historie. Styl psaní paní Körnerové, jak už jsem zmínila dříve, mi naprosto vyhovuje a moc mě baví.

Konečně dojde k vyřešení celé zapeklité situace, Hermína opět prožívá další dobrodružství, ale co mě pobavilo snad nejvíce, byla Adéla, o které by mohla hned následovat další kniha, nejlépe špionážní.

Tento díl byl trochu slabší než díly předešlé, ale to spíše jen proto, že se vše schylovalo ke konci a ten byl samozřejmě dosti předvídatelný, ale ani jako předešlé díly - nezklamal.

Poslouchala jsem jako audioknihu a interpretace paní Dagmar Čárové byla skvělá, krásný přednes, výborný hlas, prostě přesně to, co výborná audiokniha potřebuje.

Vím, že si celou sérii přečtu/pustím někdy v budoucnu znovu. Doporučuji.

katerina3368
17.12.2023 4 z 5

Série začala velmi slibně ale s dalšími knihami začala postupně slevovat z vysokého standartu. Děj ač byl výborně protkaný historickými reáliemi, což se mi velmi líbilo, tak byl napříč knihami velmi repetetivní. Často se také něco opakovala podle jistého vzorce, třeba Hermínin čuch na lidi. Kdo jí byl zezačatku nesympatický byl nakonec "kladná" postava a naopak viz. Baronka Chlumská, Ludvika atd...Zároveň i moje sympatie z hlavní hrdinkou postupně upadaly, což mě mrzí ale to jak byla Hermína vykreslená ze začátku, neodpovídalo jejímu pozdějšimu chování. Třeba to, že opustila svoje děti ikdyž v předchozích knihách bylo několikrát zdůrazněno, že pro svou rodinu by udělala vše a že je strašně oddaná. Poslední díl byl za mě trošku nadbytečný ale jsem moc ráda za ten epilog, kde měla každá postava své zakončení.
Celou sérii jsem poslouchala jako audiokniho, kterou nemluvila Dagmar Čárová, která byla opravdu v přednesu výborná. Celkově sérii doporučuji určitě stojí za to.

Sklíčko
01.12.2023 5 z 5

Opravdu to stojí za to...

jirina4159
09.11.2023 5 z 5

Pustila jsem se do čtení z nedostatku nových knih nějak se mně do toho nechtělo, nemám ráda ženské romány, nakonec mě zaujalo a i líbilo, takže nelituji a docela bych i doporučila. Od této autorky jsem toho četla docela dost a vždycky byla spokojená.

Bedřich63
25.10.2023 5 z 5

Pro mě zajímavé vyvrcholení celé série, kterou jsem si oblíbil od prvního dílu.
Kočáry v každé z knih hrály důležitou roli, Hermína v nich strávila spoustu hodin, takže název Kočár do neznáma je velmi příhodný nejen pro první díl, ale vlastně pro všechny díly.
Spoustu mých postřehů jsem už napsal u předchozích dílů. Když bych se vrátil ke svému hodnocení prvního dílu a přirovnání k vínům, tak jsem si v této knize přivoněl k vínu s přívlastkem...... asi tedy výběr z hroznů. Když už jsme se ocitli ve Francii a Hermína získala zpět vinice. :-)
Scénka s Napoleonem, ta prostě neměla chybu.
Krásná série o složitých dobách, ale napsána tak, že se čtenář nenudí a ke čtení se nenutí. Spousta těžkých situací je popsána lehkým a velmi čtivým stylem.
Pomalu se dívám, co dalšího si od autorky přečtu. Myslím, že mě neodradí ani to, že u většiny knih autorky je uvedeno, že se jedná o román pro ženy. No co už, když mě tyto knihy baví. :-)
Celou sérii mohu jen a jen doporučit a to všem pohlavím, kterých je podle posledního vyjádření odporníků popletené EU určitě hodně přes padesát.

monika_v_trapu
03.10.2023 5 z 5

Hermína se Stephanie už ušly dlouhou cestu od chvíle, kdy spolu s jejich babičkou utekly z rodné Francie před Velkou francouzskou revolucí. Čelily spoustě nelehkých situací, rozhodnutí i hříchům mladických let. Teď už jsou obě dospělé ženy s rodinami. Hermíně se však usedlý poklidný život nezamlouvá a i když Evropu sužují boje ze všech koutů, nabízí se po všech těch letech možnost vrátit se zpět domů, do Francie. Proč této možnosti nevyužít?

Úctyhodné zakončení chytlavé a odpočinkové série z období Francouzské revoluce a let, které následovaly. Byť jsou některé díly méně nabité akcí, celá série si drží vysokou úroveň a čtenář se od prvního dílu až do posledního sžije s hlavními hrdiny a drží jim palce.

Během čtení je čtenáři postupně servírována dávka historických faktů a informací z dob, o kterých už si možná ani nevzpomíná, že se někdy v minulosti učil. Velice příjemně strávený čas poslechem audioknih načtených bezchybným přednesem Dagmar Čárové. Jak autorka, tak interpretka odvedly na této sérii skvělou práci a co se Hany Marie Körnerové týče, rozhodně nejde o poslední knihu, kterou od ní čtu/poslouchám.

gordon13
02.10.2023 5 z 5

Moc hezké zakončení velmi příjemné série.

PavlaA
27.08.2023 5 z 5

Krásná série, až je mi líto, že už jsem ji dočetla. Za ty dva týdny, mi hrdinové (hlavně tedy Hermína a André), tak přirostli k srdci, že na ně budu dlouho vzpomínat. Všech pět knih bylo skvělých. Nechyběla láska opětovaná, neopětovaná, zakázaná... ale i napětí a zvraty. Sérii Kočár do neznáma vřele doporučuji.

Pisquosus
23.07.2023 4 z 5

Škoda, že tento díl byl poslední!

Za mě super série.

misssicccka
05.04.2023 3 z 5

Po dvou dilech plnych nahod byl tento zaverecny opet realny. Tedy realnejsi.

hankapimi
03.04.2023 4 z 5

Napoleona sice národ miluje, ale zbytek Evropy ho nenávidí. Hermína se vrací na rodný zámek Meuron a snaží se opravit i doplnit interiéry zámku a také obnovit zámecký park. Jádro kultivované společnosti z jejího dětství bylo nenávratně pryč. Noví sousedé a místní obyvatelé byli většinou udavači, kteří se zasloužili o smrt svých sousedů, dokonce rozkradli jejich majetek a v období největšího hladu kšeftovali s dodávkami potravin. Potom převlékli kabáty a vydávali se za oběť minulého režimu. Takovou společnost plodí jen revoluce... Vrstvy se promíchaly, staré úplně neustoupilo a nové úplně nezvítězilo. A u vesla se většinou udrží ne ti nejschopnější, ale ti, co nejlépe dokáží plout s proudem a mají na to žaludek. Ale to není nic nového, na to už si ztěžovali antičtí filosofové... Završení pětidílné historické ságy a hlubokou poklonu paní H. M. Körnerové, doporučuji.

Gallaxy
05.03.2023 5 z 5

Četla jsem všech 5 dílů po sobě v návaznosti a za mě skvělý zážitek :) Knihy se četli skvěle a děj mě neustále udržoval v pozornosti. Bohužel konec série ve mě zanechal poněkud hořkosladkou příchuť.

GaleW
01.03.2023 4 z 5

Tak konečně dočten poslední díl série, za mě, bohužel, trošku zklamání. Teď už můžu říct, že se mi z celé série 100% nejvíce líbil díl třetí. Ale i tak oceňuji celou sérii, historická fakta, nejrůznější zápletky, které na sebe navazovaly.... Určitě si od této autorky přečtu i další knížky, ať už historické nebo ze současnosti.

tabaluga
20.01.2023 5 z 5

Oddechová kniha pro milovníky historických románů. Poslední životní osudy hraběnky Hermíny de Marigny a Andrého Gisserota. Bylo mi lito, že Hermíně vztah s manželem nevyšel, ale nebyla klasickou představou tehdejší ženy.

Val
10.01.2023 5 z 5

V pátém , posledním díle této úžasné série, se Hermína vrací opět do rodné Francie na zámek Meuron.
Příběh, ač tentokrát ne tak akční jako předchozí, je opět velmi poutavě napsaný a mně se vůbec nechtělo s postavami loučit. Bude mi smutno Hermíno de Marigny a André Gisserote ...

Mabie
20.12.2022 3 z 5

Císařská vyhlídka je román, který završuje pětidílnou ságu.
Oceňuji tak jako i u předchozích dílů historické reálie, které byly do děje nenásilně vloženy a ozvláštněny právě hraběnkou Hermínou - na svou dobu skutečnou akční hrdinkou. Jako téměř každá žena hlásám, že trocha romantiky je fajn, ale tady byl závěr podle mne trochu moc. Asi bych si vystačila s trilogií nebo bych skončila čtvrtým dílem, protože ten pátý byl trochu cukerínový a nereálný.
Jako série na zimní období k horkému čaji to šlo, ale za sebe vidím u série s postupujícími díly sestupnou kvalitu.