Císařská vyhlídka

Hermína po tragickém roce 1794 přebývá v ústraní na východočeském panství. Provinční život ji však začíná nudit, zvláště ve chvíli, kdy se její sestra s manželem přesouvají do Toskánska, kde zdědili rodinné sídlo. Evropu mezitím zmítají války a Francie se stává nejmocnějším státem starého kontinentu. Geniální vojevůdce Napoleon Bonaparte si podmaňuje jednu oblast za druhou, země prosperuje a národ ho zbožňuje. Když je roku 1804 korunován na císaře, chce váhu svého dvora zvýšit přizváním staré rodové šlechty. To je pro Hermínu šance, kterou v žádném případě nechce propásnout, třebaže cena může být hodně vysoká…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322523/cisarska-vyhlidka-E8F-322523.jpg 4.469

Kočár do neznáma (5.)

Romány, Pro ženy
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Císařská vyhlídka

ivca84

skoda ze uz se s Herminou a jejimi osudy musi uz clovek rozloucit pekné zpracovaný přibeh z porevolucní francie az po vladu Napoleona Bonaparte

LéňaM

Tak a jsem v cíli ???? nadherna pentalogie.
Klidne by mohl byt jeste jeden dil.
Byl to krasne straveny čas.
Pani spisovatelka fakt umí

Pegasus

Ze začátku mi tenhle díl přišel trochu slabší, ale konec to napravil. Na této sérii se mi moc líbilo, že většinou bylo vše věrohodné a přiměřené své době, ať už reálie nebo chování postav. Moc bych si přála pokračování.

RyxiraAmyGinger

Nikdy nepochopím, jak rychle dokáže čas letět, když je člověk zahloubaný do dobrého příběhu. A ten Hermínin dobrý byl. Skoro by se dalo říci strhující - samá přepadení, smrtelná ohrožení a překonané překážky, málem v každé kapitole :). Trochu to snižuje výpovědní hodnotu děje z historického hlediska a přibližuje ho směrem k verneovkám, ale myslím, že to vůbec ničemu neškodí. Skvělá oddechová literatura, napsaná lehkým stylem, který mi velmi vyhovoval a poslední díl jsem přečetla na jeden zátah. Po dlouhé době jsem si zase užívala ten pocit, kdy vás kniha vtáhne do děje a vy musíte pořád číst a číst, protože umíráte touhou vědět, jak to bude dál. Myslím ale, že pět dílů je tak akorát, klidně bych možná i ten poslední oželela - což ovšem nějak neodporuje předchozím řádkům. Trochu mě mrzí, že nebyl ponechán skoro žádný prostor Stefanii a její rodině, ale Hermína je prostě hlavní hrdinka, která si bez problémů uzurpuje všechen prostor pro sebe :). Celkové hodnocení: krásná knižní série, jsem moc ráda, že jsem ji objevila a rozhodně se chystám na další autorčiny knihy, hlavně na Pána hor.

pip11
23.12.2018

Pěkné zakončení série. Jen doufám, že by přece mohlo být ještě další pokračování.

hapac
25.10.2018

Tak a je konec, příběh posledního dílu utekl jako voda. Jsem ráda, že se mi kniha resp. celá série dostala do rukou a zpříjemnila mi pár večerů.

Marika Vanova
22.10.2018

Čtivý příběh jako vždy od paní spisovatelky. Hezké zakončení série. A už se těším na její další nové knihy.

ivulka15
18.08.2018

Jako malá jsem milovala pohádky. Dodnes si ráda s chutí nějakou tu" pohádku" přečtu. A tato autorka tuto moji potřebu dokonale naplňuje.