Cisárova perla

Soudce ti je na slavnosti dračích člunů svědkem vraždy, která má vypadat jako srdeční infarkt. Později následují další vraždy, které úzce souvisejí s tou první. Zvláštní roli zde hraje opuštěný Mandragorový háj a záhadně ztracená dominová kostka. Podaří se soudci Ti odhalit vraždícího maniaka a také odhalit tajnou skrýš dávno ztracené císařovy perly?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44183/big_cisarova-perla-XW5-44183.jpg 4.5148

Příběhy soudce Ti 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Emperor´s Pearl, 1963

Kniha Cisárova perla

Janadvorackova
07.10.2021

Několik vražd a tajemná perla, tedy možná jen pověst o ní.
Mívala jsem ráda pohádkově-filmovou podobu :). Taková moudra pro děti.
Ani se nesnažím přijít na to, jak Ti ví všechno tak jistě. Ale on to všechno tak jistě ví, takže to přijímám a bavím se u čtení :).

netopýrek1985
19.09.2021

Miluji tohoto autora zlhtla jsem za den. Moc se mi to líbí. Taková pro mě klasika ke které se ráda vracím a budu vracet.

1972Sixo
13.02.2021

Tak sa to snažím ohodnotiť poctivo, no len za lepšie tri. Ono mu to rating nezníži, ale do starej číny sa už asi tak skoro nepozriem. Také statické vyšetrovanie bez nejakej výraznejšej dramatickej akcie som nečakal. Asi je to pre staromilcov odkojených Agathou. Moja smola, moje sklamanie, mea culpa.

boxas
01.01.2021

Robert van Gulik snad ani nepsal jiné než výborné příběhy. Jeho soudce Ti patří k nejlepším vyšetřovatelům vůbec.

Kontryhelka
30.11.2020

Výborná detektivka ze staré Číny. Jako velká milovnice dynastie Tang, pro mně soudce Ti a jeho příběhy byly jako zjevení. Čtivé, napínavé a laskavé vyprávění geniálního detektiva dob dávno minulých. Pan Gulik výborně vykresluje postavy, každodenní život lidí a zvyklosti staré Číny. Když čtu jeho knihy mám pocit, že jsem součástí jeho příběhů. Ihned si člověk udělá představu o lidech,životě a prostředí jako celku.

BlackBlade
29.02.2020

Soudce Ti opět krásně zaúřadoval... Nadčasový, kriminální příběh, který je zajímavý i pro dnešní dobu. Ale opět mi to přišlo možná až moc překombinované.

aktijnov
30.01.2020

Pro mne příjemné odpočinkové čtení...

Helejna
08.03.2019

Je to již druhá kniha od Gulika a nezklamal. Příběh má spád a vtáhne vás do děje, v kterém netušíte, kdo by mohl být vrah.
Napětí až do konce. Příjemně prokládáno čínskými reáliemi té doby. nenudila jsem se.