Cirkus Humberto

Cirkus Humberto https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/559/cirkus-humberto-559.jpg 4 691 136

Bass zde na pozadí cirkusu sleduje tři generace cirkusáků. Ústřední postavou je Vašek Karas, syn šumavského zedníka, který odejde k cirkusu, nakonec se ožení s dcerou ředitele a sám se později stane ředitelem cirkusu, předtím však vystřídá mnoho různých profesí u cirkusu.

Nuny
11.02.2018 5 z 5

Velkolepý příběh několika generací cirkusových rodin a rozmanitých situací.
Úžasné dílo nasycené láskou a vírou v konání správných skutků ve prospěch všech.

Prateri
11.02.2018 5 z 5

Hezké vyprávění o starých časech. Eduard Bass nás provází kočovným životem cirkusů, sledujeme jejich boj o existenci, jejich úspěchy i pády. Dech se tají nad uměním skrytým pod cirkusovým stanem. Pracovitost, odvaha, přátelství, čest a hrdost na nás hledí z každé stránky knihy. A pak - místo tam měly i naše zlaté české ručičky. Kdepak asi zůstaly :-)) ?

Paulus.1987
29.12.2017 5 z 5

Stejnojmenný seriál byl nedílnou součástí mého dětství a s chutí se na něj dívám i nyní. Když jsem kdysi v antikvariátu objevil knižní předlohu, řekl jsem si, že to zkusím, ale velká očekávání jsem neměl. Nakonec jsem byl překvapený, jak krásná kniha to je a že se mému milovanému seriálu vyrovná, ne-li jej dokonce předčí. Hlavním tématem je především společné soužití a práce lidí různých národností, což mělo velký význam nejen v době, kdy byla kniha napsána, ale i nyní.

Pavelpi
16.07.2017 5 z 5

Knihu jsem četl dřív,než byl natočený seriál a moc mě brala.Příběh malého Vašků je skutečně úžasný a také další příběhy lidí z cirkusu Humberto.Jsou to příběhy o poctivé práci a hlavně lásce k cirkusu.Závěrečné kapitoly o vnučce Lidušce jsou bezvadné,hlavně rozhovor dědy s jejím otcem.Moc se mi líbil i seriál v televizi,ale knihu beru jako o chloupek lepší.

Richisa
11.06.2017 5 z 5

Moc krásná kniha četla jsem ji už dávno, ale líbila se mi stejně jako seriál

martinaandulka
10.06.2017 5 z 5

Nádherná kniha.

Kopretina
24.05.2017 5 z 5

Knihu mi doporučila známá, velká čtenářka, ohodnotila ji jako jednu z nejlepších. Z toho důvodu jsem po ní sáhla. Kniha je velmi vtipná, děj se odvíjí jako nit, postupně a zajímavě, je v ní popsán duch tehdejší doby, postoje a myšlení vč. morálního odkazu, což z ní činí hodnotnou.

Hoshi
14.05.2017 5 z 5

Krásná kniha. Příběh o lidech, o vzestupech a pádech... o životě mezi lidmi, kteří zasvětili svůj život zvířatům a cirkusu. Ze seriálu jsem viděla jen pár dílů, takže nemohu srovnávat, co je lepší, ale vím, že kniha opravdu nádherná, čtivá, poutavá a možná i inspirativní. Určitě se k ní někdy vrátím.

Pavelpi
25.04.2017 5 z 5

Moc pěkná a čtivá kniha,kde se člověk dozví,jak to chodí u cirkusu.Pokud to porovnám se seriálem,nevím co je lepší.V každém případě si podle mne zaslouží plný počet bodů a čestné místo v knihovně u každého slušného čtenáře.

uhoř49
10.03.2017 5 z 5

Supr kniha(a samozřejmě také seriál)prostě krásná Česká literatura,není co víc dodat !!!

Lanisa1966
04.02.2017 5 z 5

Krásná kniha o tom, jak těžký život měli lidé v nestálém domově. Krásná klasika, vřele doporučuji.

ArwenAragorn
03.01.2017 5 z 5

Výborná kniha

haki34
20.11.2016 5 z 5

Moje oblibena saga.. Co napsat do komentu vice - snad jen ze filmove zoracovani taky nikdy nevynecham... Jinak souhlas s vetsinou koemntu nize.. Zivot cirkusaku byl nelehky, ale krasny.. A jak je to dnes. ???

Sambóši
09.11.2016 5 z 5

Seriál je pro mě srdeční záležitostí a kniha, ta nad tím má ještě trochu navrch. Hlavního hrdinu vidím jako osobnost, která má člověku co říci i v dnešní době. Napsáno velmi čtivě. Jednoznačně palec nahoru.

Lukyn96
03.08.2016 4 z 5

Příběh, který má hloubku, bavily mě všechny dějové linky. Ve světě uspěje ten, kdo se dokáže přizpůsobit různým změnám a nepředvídatelným situacím. Jasným důkazem je toho Vašek Karas, jenž cirkus úspěšně řídil i v době krize a následně ho přetvořil na prosperující varieté. Vaškovu ženu to ale stůj co stůj táhlo do sedla koně, jenže jednoho dne se jí to mělo stát osudným...

Eliška_P
12.04.2016 5 z 5

Krásný příběh, krásné prostředí, děj je strhující, místy smutný i lidsky krásný. Knížka mě velmi mile překvapila.

MichelleS
29.03.2016 5 z 5

Jedna z knížek, u které mám dojem, že spisovatel chtěl NĚCO sdělit, ne, jak je tomu u bestsellerů posledních let, jen vydělat na dobře prodejném tématu.
Kromě krásného příběhu z magicky přitažlivého světa kulatého umění probouzí Cirkus Humberto pocity, které bohužel teď nejsou právě v kurzu, jako národní hrdost a lásku ke své zemi, toleranci a respekt, hrdost na poctivě provedenou práci, zodpovědnost a smysl pro čest a povinnost. Velmi mě zaujal rozdíl mezi Helenou a Vaškem v jejich pojetí změny po rozpadu cirkusu Humberto.

Fantýna
21.03.2016 5 z 5

Hodně dobrý příběh z prostředí cirkusu.

konicekbily
19.03.2016 5 z 5

Ani cirkusáci to neměli ve světě jednoduché!

ttpnkov
29.12.2015 5 z 5

Do knihy jsem se pouštěla s vědomím, že ji miluje moje maminka. Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem přišla na chuť stylu psaní, zejména dialogům mezi postavami, které byly vzhledem k rozdílným národnostem osazení cirkusu pokaždé trochu jiné. Když se ale dostalo na Vaškovo poznávání chodu životů cirkusáků, už se mi kniha jen stěží odkládala stranou. Celý průběh Humbertovské historie jsem si do poslední kapky užívala, jako bych celou tou cestou procházela s ním. Pan Bass si ale zaslouží uznání i za to, že všechna načatá témata knihy dotáhl do konce, leckdy i velmi překvapivého. Navzdory několika pochybám během čtení si kniha zaslouží plné hodnocení, protože je i pro někoho, kdo cirkusu moc neholduje, naprosto kouzelným zážitkem.

19.-20. století cirkus zfilmováno – TV seriál

Eduard Bass (p)