Sál smrti

Sál smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278145/bmid_sal-smrti-XmV-278145.jpg 4 541 106

Čínské thrillery série

Margaret Campbellová a Li Jen ve třetím díle čínských thrillerů. V hromadném hrobě v Šanghaji je nalezeno osmnáct znetvořených a rozřezaných ženských těl. Li je na místo činu vyslán, protože objevené mrtvoly mohou souviset se starou nevyřešenou vraždou v Pekingu. Čeká ho pohled na hrůzný zločin, jaký v Číně dosud nemá obdoby. Margaret mezitím musí čelit pochybnostem ohledně složitého vztahu s Lim. Když se po pohřbu svého otce vrátí ze Spojených států, zjistí, že jejich společný život, milostný i pracovní, může být nyní v ohrožení. Mej-Ling, zástupkyně velitele kriminálního oddělení v Šanghaji, s Lim úzce spolupracuje a podle všeho nechce zůstat pouze u toho. Jak může Margaret, „cizí ďábel“, soupeřit se ženou, která je Limu po všech stránkách blíž? Když vyšetřovatelé při pitvách odhalí strašlivé okolnosti šanghajských vražd, s hrůzou si uvědomí, že mají co do činění s nelidským monstrem. Čím déle jsou chladnokrevnému zabijákovi na stopě, tím je jistější, že se budou muset postavit nejen jemu, ale i vlastním nočním můrám.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

The Killing Room , 2000

sassenkka
17.09.2018 5 z 5

Já jsem s touto sérií fakt hrozně spokojená.
Sál smrti se četl neskutečně dobře, stejně jako předchozí dvě knihy. Napětí od samého začátku, propojení detektivní a milostné linky mi vůbec nevadí, je to příjemné, v každém díle je to trochu jiné a mě to nenudí. V tomto díle mě trošku štvalo chování Liho, občas jsem měla chuť ho proplesknout.
Těším se na další díl a už teď mohu říct, že Čínské thrillery pro mě rozhodně patří mezi nej detektivní série.

Jaruš7
12.09.2018 5 z 5

Opět hloubková sonda do profese s detaily pro laiky mrazivé, ale v současnosti ač neetické přesto v praxi aktuálně žádoucí.
Mayovská preciznost je poučením a v románovém stylu přímo adrenalinovým.
Život ber jako dar, než poznáš, že darem může být i smrt.
Pro knihy od P.M. mám stále slabost.(audiokniha)

Susan94
07.09.2018 4 z 5

Třetí díl dějově nabírá na obrátkách. Dost mi vadilo, že autor po druhém dílu připravil tentokrát Limu milostnou zápletku. Nicméně celková detektivní zápletka se mi opravdu líbila, ikdyž jsem se ke konci knihy trochu nudila, Maye v posledních 3 kapitolách nezklamal....

elcapitano
24.08.2018 4 z 5

Zatím nejlepší z čínské série od PM. Nedávám pět hvězd, protože ostrovní trilogie je ještě lepší. Ale tato kniha by si skoro zasloužila, detektivka mrazivá, osobní linky zajímavé, thriller s překvapivým koncem, .. napětí. .. všechno jak má být, kdybych mohl dám 4 a půl hvězdy. Odpravdu dobrá detektivka.

TomTomis
22.08.2018 4 z 5

Kniha se mi četla dobře. Málo postav, mezi kterými si člověk vybírá, kdo je nejvíce podezřelý... Hlavní postavy neumějí spolu komunikovat. Dost se v tom vztahu stále pitvají. To mi poněkud lezlo na nervy... Miluji ji, nemiluji, jak moc atd... Uf. Jinak se mi čínská řada docela líbí.

michaela6503
02.08.2018 5 z 5

Tentokrát jsem byla první polovinu knihy pořád jen naštvaná. :D Upřímně, četla jsem docela rychle a pak jsem se zasekla na 50 stránkách docela dlouho, protože mě děsně iritovala situace tzv. "milostného trojúhelníku" ... toho jsem měla vážně plné zuby. :D Asi že šlo o jinou ženu, protože v druhém díle jsem takový problém neměla, když došlo na Michaela. :D No nicméně, kniha je samozřejmě opět čtělá jako blázen, plná napětí a absolutně pro mě nepředvídatelná a prostě simply amazing. Rozhodně se těším na další díl! Je to prostě pořád děsná pecka. Tři díly za mnou a nemůžu se pořád nabažit světa, který Peter May vytvořil. Vážně jsem si tuhle sérii zamilovala! Za tyhle knihy jsem vážně šťastná, protože mě skutečně baví. Rozhodně doporučuji, strhující je to až až! :)

Miláček484
10.06.2018 5 z 5

Můj oblíbený autor nezklamal, kniha čtivá, zajímavé rozuzlení, ostatně jako vždy. Možná příliš milostného dramatu, ale dávám 5.

TeaPeter
04.06.2018 4 z 5

Opět výborná kniha. Vztahová rovina byla možná až příliš výrazná a zastiňovala samotný kriminální případ, ale zase nejspíš díky tomu byla kniha tak velmi přístupná a čtivá.

VerčaFF
22.05.2018 4 z 5

Třetí díl knižní série z exotického prostředí, stále čtivé, i když už ne tak překvapivé. Nejzajímavější na knize je asi zase ten konflikt mezi dvěma světy - konzumní Amerikou a komunistickou Čínou, přičemž jasně vidíme, že nic není černobílé a každý systém má své výhody i stinné stránky. A uvědomují si to i sami protagonisté. Zápletka je zase zajímavá, konec napůl očekávaný a napůl překvapivý, člověk se během čtení dozví něco o čínských zvycích, o anatomii atd. Trochu bych ubrala při popisování vztahových problémů Liho a Margaret, někdy to bylo hrozně otravné, na druhou stranu motiv milostného trojúhelníku a konkurence mezi dvěma ženami byl vylíčen dost realisticky a poutavě. Nelíbilo se mi ale, že je Margaret jako patoložka brána pravidelně do terénu, účastní se záchranných akcí, přepadení bytu podezřelého apod., kde stejně nemá pro příběh žádnou podstatnou roli, jen postává a překáží. To mi přijde trochu nepravděpodobné, ale to je jen taková drobnost.

kokosek
11.05.2018 4 z 5

Pořád to sice má ještě daleko k Ostrovní sáze, ale začíná se mi líbit ten zajímavý kontrast dvou velkých států a rozdílů v jejich kultůrách. Už se těším na další díl.

evickakyticka
28.04.2018 4 z 5

Celé tři roky jsem odkládala pokračování série čínských thrillerů. A je to škoda. Bylo to perfektní, moc jsem se na čtení těšila a když už jsem zrovna nečetla, nad dějem jsem hodně přemýšlela. U tohoto dílu mi kupodivu nevadila milostná linka - to když se dva perou o jednoho, je vždy zajímavé sledovat, jak to dopadne. Jinak čtení je to dost "výživné" - tedy nic pro slabé povahy. Konečné rozuzlení zajímavé, moc u čtení nepátrám, kdo je vrahem, nechávám se překvapit. Další díl si snad přečtu dřív než za další tři toky...

miloslav0399
18.04.2018 4 z 5

Rozhodně jedna z lepších neostrovních knih P.M. Příběh je docela zajímavý a až na drobné nedostatky (podivný konec, důvod používání dezinfekce) se mi líbil. Jako tradičně u tohoto autora silně pokulhává milostná rovina, bez ní by to šlo také, a lépe. Další díl čínské série si určitě přečtu.

Olous1
15.04.2018 5 z 5

Moje první kniha z této série a musím říct,že jsem byla mile překvapena.Kniha má děj a ani milostná linka mezi Margaret a inspektorem Lí mě nevadila.Určitě si z knihovny zapůjčím další díl.Doporučuji.

Janadvorackova
30.03.2018 3 z 5

Slabota. Oproti minulým dvěma dílům to dost kleslo.
Margaret je buď nadržená, nebo opilá. Li je takový nemastný, neslaný.
Mrtvol je sice několik desítek. Jsou pěkně rozložené, rozčtvrcené a nechutné. Detailně popsaná pitva nesmí chybět.
Ale důvod, proč ty nebohé chuděry zabili, mi byl jasný hned od začátku. Ne, fakt nejssem prostě žádný expert, ale jistá vodítka by k závěru dovedla snad i nevidomého :). Sice se ke konci k objasnění skutečností objevila ještě taková kulturní dovysvětlující perlička, ale ani ta už to nezachránila.
Hlavní podezřelý je divný a dáváte si na něj pozor.
Nepoznala jsem, kdo z dalších postav zemře - některé ano.
Neměla jsem možnost šmírovat v čínském prostředí tak, jak to autor čtenářům umožnil už dříve.
Všecko se to odehrává prostě buď v pitevně, na hotelu, na policejní stanici, jen výjimečně v ulicích měst, ve spleti dalších příběhů, v hlubinách kulturních odlišností.
Ale teda autorovi odpouštím, protože většina knih od něj se mi zatím líbila.

Nifredil
10.03.2018 3 z 5

Tak u tohoto dílu série mě vyloženě obtěžovala milostná linka, která hraje až moc důležitou roli v celém vyšetřování. Ocenit se dá opět perfektní znalost prostředí a vylíčení “pravidel” fungování čínské společnosti, příběh byl uvěřitelný a proti prvnímu dílu, který je opravdu až moc vybájený, byl reálnější, nicméně proti druhému dílu za mě slabší. Ta milostná linka opravdu ruší. Souhrnně: jen se mi potvrdilo, že opravdu jiné autorovy série jsou lepší, další díly už číst nebudu.

Danago
23.02.2018 5 z 5

Třetí díl série Čínské thrillery a opět skvělý příběh. Snad zatím nejlepší. Odehrává se tentokrát v Šanghaji . Prostředí i čínská mentalita je zde opět skvěle vykreslena. Knížka je napínavá a má skvělé rozuzlení s velice zajímavým vysvětlením. Jsem nadšená.

akdar72
17.02.2018 5 z 5

Jsem nadsena i z tretiho dilu. Budu vyhlizet v knihovne ctvrty.

cmelda26
07.02.2018 5 z 5

Super detektivka ze stejně skvělé serie , nejdřív se mi zdálo , že autor upozadil vyšetřování nad příběhem skoro takříkajícím milostným trojúhelník , ale ten závěr ..... asi budu souhlasit , nejlepší díl z celé i tak skvělé serie snad mi prominete pořád se opakující skvělé ale jiné více vystihující synonymum mě nenapadá

Karborund
26.01.2018 4 z 5

Malý spoiler.
No spokojenost, po slabší Čvrté oběti jsem si zase šmáknul.Li i Margaret si navzájem přestali ukájet ego a hned se vrátili sympatie z prvního dílu.Samotný krimi příběh mě bavil, velmi reálné.Popis reálii, tohle mistr May umí.Mrknu na Aliexpress, zda se nedá objednat nějaký ten orgánek Made in China.

simona5r
04.01.2018 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha, výkon narátorů byl opět perfektní, moc jsem si poslech užila. Zpočátku mě "žabomyší války" Margaret a Liena už pěkně vytáčely. Možná to bylo tím, že už je to 3. čínský thriller v řadě, co poslouchám. Ale ten závěr můj názor zlepšil.