Čtvrtá oběť

Čtvrtá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248266/bmid_cinske-thrillery-ctvrta-obet-VqS-248266.jpg 4 648 125

Čínské thrillery série

Margaret se opět ocitá v situaci, kdy musí zapojit své jedinečné schopnosti, tentokrát během vyšetřování série rituálních poprav v Pekingu. První tři oběti byly zdrogované, svázané, označené plakátem s přezdívkou a číslem, a profesionálně sťaté. Čtvrtá oběť byla popravena stejně, ale s tím rozdílem, že šlo o amerického diplomata čínského původu. Pro všechny je záhadou, proč se Jüan Tchao po několika desítkách let v Americe vrátil do Pekingu, proč se spokojil s nevýnosným úřednickým postem proč si pronajal byt v ošuntělé části města - nebo proč zemřel stejně bizarním způsobem jako další tři Číňané. Li s Margaret jsou pravdě na stopě, ale zároveň se tak nebezpečně přibližují i k vrahovi, který je připraven obětovat kohokoliv, aby svá tajemství uchránil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

The Fourth Sacrifice , 2000

cmelda26
04.02.2018 5 z 5

velmi čtivé od začátku až do konce přečteno za dva dny

simona5r
21.12.2017 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha a moc jsem si to užila. I když jsem dlouho tušila, kdo za tím vězí, ten malý "zvrat" na konci mě překvapil. Jediné co mi vadilo, byla čínská jména, ve kterých jsem se nedokázala orientovat a pamatovat si je. A taky mě trochu mrzelo, že se vůbec nezmínila rýžová aféra z minulého dílu. Ale celkově to bylo příjemné "mayovské" čtení.

kokosek
18.12.2017 4 z 5

Trošku zklamání na začátek. Nebylo vysvětleno, co se vlastně stalo v minulé knize, ale to jsem tak nějak tušil. Přeci jen to tam působilo moc lacině (záchrana světa je vždycky problém, viz poslední Dan Brown). Ale pak se vše v lepší obrátí. Tedy možná. Nebo spíš ne. Asi tak se asi cítí hlavní hrdinka.
A já, no je to dobrý co na to jiného říct. Opět skvěle popsaná Čína, asi lepší případ než minule. Trošku vázne ta milostná linka (ale tohle není červená knihovna). Prostě zajímavý výlet do exotiky - vyzkoušejte.

akdar72
27.11.2017 5 z 5

Líbil se i druhý díl. Opět mě překvapil život a myšlení lidí v Číně.

miloslav0399
03.11.2017 3 z 5

Ve srovnání s Akty Enzo jsou Čínské thrillery výborné, jinak lepší průměr. Historické reálie ani místní pamětihodnosti mě v knize neruší a k základní dějové linii se docela hodí. Horší už to je s romantikou, ta Mayovi fakt nejde a sráží tím celkové vyznění díla o dost dolů. Margaret mi svou naivitou či hloupostí pěkně pila krev, snad se dá do příštího dílu dohromady.

petrarka72
09.10.2017 3 z 5

Romance maskovaná za detektivku s přidanou hodnotou čínského bedekru pokračuje... Čte se to rychle, mozkové buňky mohou odpočívat, případně mizet...

TomTomis
21.09.2017 3 z 5

Uf, tak nevím, před dalšími díly z této série si dám pauzu. Autor se snaží o propojení romantiky(dá se to tak nazvat?) s detektivkou. Místy se mi zdálo, že postavy nemají rozum. Na vše přichází s děsným zpožděním. Nechci napsat, že autor dělá z detektivů blbce, ale...
Kniha i tak má spád. Beru ji jako další ponor do čínských reálií, pokud se to tak dá říci. Oddechovka. Říkám si, zda jsem neměl začít jeho známější sérií.

zuzi.podzim
21.09.2017 4 z 5

stoji za precteni

Danago
16.08.2017 5 z 5

Druhý díl série Čínské thrillery se nese ve stejném stylu jako díl první. Je to spíše detektivní román. V knize nás autor kromě detektvní zápletky popisuje čínské zvyky , zákony i čínské chování, které je velmi odlišné od západního.
Řeší se tu politika jednoho dítěte. Je zde popsána kulturní revoluce. Hodně se toho o Číně dozvídáme, jak z historie, tak ze současnosti. Do hlavní role se zde dostávají i válečníci terakotové armády. Je to detektivka pro ženy není to v žádném případě thriller. Přesto se mi knížka moc líbila. Čína je moje oblíbená země. Jako audio je kniha velice dobře zpracovaná.

haski
06.08.2017 3 z 5

Dalo se to číst, ale už jsem od Maye četla lepší knihy. Vlastně kromě děje jsem byla okouzlena živou i historickou Čínou.

haki34
26.07.2017 4 z 5

tak...dočteno..kdyby to šlo, tak dám 4,5*

na straně 160 jsem si málem rvala vlasy, jak může někdo vytvořit tak divnou a nesympatickou dvojici hlavních hrdinů...postupně jsem se ale uklidnila, definitivně si oblíbila Li-Jena, kterého teda považuji za celkem normálního a definitivně si vytvořila mínku o Margaret :D jak to říct slušně a neurazit ???

jinak od poloviny knihy jsem tak nějak měla tušení jak do asi dopadne, Michael Zimmermann byl velice podezřelá postava, rovněž Sophie...závěr překombinován, ale ne tak krutě, jak v prvním díle...

zajímavá jsou fakta, která se o životě v Číně člověk doví, třeba si živěji představí politiku jednoho dítěte, krutosi kulturní revoluce a zničené životy..
Rozhodnutí Li Jenovy sestry je pro nás nepochopitelné...a to že se nakonec ujal neteře považuji za fajn rozhodnutí.

Za mně tedy doporučuji...nedosahuje vlezpodkůžovosti lewiské trilogie, ale je to velmi čtivé a podivní hlavní hrdinové (minimálně jeden.,..) si vás nakonec získají....

Janadvorackova
20.07.2017 4 z 5

Tak jo, kniha opět poslechnuta. Příjemně jsem si tím krátila pracovní dobu, kterou můžu věnovat stejnou měrou poslechu, jako práci. Samozřejmě, jak jinak :).
Martin Myšička a Jana Plodková opět potěšili propůjčením svých hlasů hrdinům příběhu.

Prostředí a život prostých lidí v Číně jsou i přes všechno dost zajímavé. A když se tam najednou začnou spoluobčané krátit o hlavu... jde o krk? Asi tak. Už si připadám jako strážník Vu, který měl podobné hlášky :).

Zápletka postavená, dá se říct, na archeologické záhadě a navíc sondě do minulosti Číny, byla skvělá. Chvílemi jsem si myslela, že odhadnu konec. Naštěstí se tak nestalo, i když jednoho padoucha jsem znala dopředu dřív, než bych si přála.
Navíc mě v tomhle díle Margaret silně štvala. To její fňukání a nejistota. Ano, dalo se to pochopit, ona neměla vyloženě blbé problémy, ale chvílemi jsem si říkala "holka, tvoje starosti bych chtěla mít."

Jak tu někdo psal, i mně se Skotská trilogie líbila víc, ale ono je na každé něco, navíc momentálně čekám furt na audio třetího dílu Číny a nemyslím, že bych měla něco proti autorovu stylu. Takže jsem vlastně spokojená.

orinka3
17.07.2017 3 z 5

Vzhledem k tomu, že jde z poloviny o detektivku a z další poloviny o mezinárodní milostné psychodrama:), odebírám 2 hvězdičky. Je to tak trochu červená knihovna šmrncnutá zločinem. No, a bohužel - hned od začátku mi začla být jedna postava véélmi podezřelá a taky jo: byl to on. Čili žádné velké napětí, husí kůže, natož překvapení. Četlo se mi to skvěle, ale ty milostné šarvátky mi šly tak na nervy, že jsem knihu hodnotila o stupeň hůře, než tu předešlou.

Peleus
18.06.2017 2 z 5

Nikoli detektivka, ale "Monology vagíny" díl druhý.

P.S. Je mi líto. Do dalších "Padesáti odstínů" citově zmatené školačky se pouštět nebudu. Oželím tak případné "myriády polibků", kterými někdo bude pravděpodobně opět zasypávat Margaretin zadek.

jiri2737
12.05.2017 5 z 5

Velmi ctive. Zajimave cinske realie. Vztah Americanky k cinskemu detektivovi i kdyz je natazen do nekonecna autor ukociroval. Dobry spisovatel muz se pozna podle toho jak verohodne dokaze popsat vnitrni citova hnuti zeny.

tlllk
25.04.2017 3 z 5

Opäť ako sonda do čínskej spoločnosti to bolo celkom fajn, ale ako detektívka to bolo trestuhodne predvídateľné. Autor v podstate rozpracoval iba jednu vedľajšiu dejovú líniu, takže sa jednalo už len o otázku, prečo ?

Garak
10.04.2017 2 z 5

Tři náhody pomohou vyřešení případu. Páter Knox by plakal...

Eifka
14.03.2017 5 z 5

Za mě mnohem lepší než první díl této série Pán ohně.
Poutavý příběh, který je skvěle propojený, tak jak to May umí, s minulostí, v tomto případě s čínskou kulturní revolucí a jejími následky. Líbí se mi, že May využil skutečných událostí, takže pokud máte chuť a chcete se do příběhu ještě víc ponořit, o této revoluci toho na internetu najdete spoustu, a celý dojem z knížky to ještě umocní.
Rozuzlení hlavní zápletky neodhadnutelné, jak to má být!

ger
10.02.2017 4 z 5

Chystám se na poslední díl, čtivá série.

šipek
24.01.2017 4 z 5

Souhlasím s níže uvedenými komentáři, že je tento díl slabší jak první. Umím si představit tak o 100 stránek knihu kratší, občas nudné pasáže.