Cinder & Ella

Cinder & Ella https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357618/bmid_cinder-a-ella-Aty-357618.jpg 4 667 183

Cinder & Ella série

Ellin život není žádná pohádka. Před necelým rokem ztratila matku při autonehodě, z níž sama vyvázla vážně zraněná. Svého otce léta neviděla a teď se musí přestěhovat k jeho nové rodině. Jediný, kdo jí rozumí, je Cinder, s nímž se už roky přátelí přes internet, ale s kterým se nikdy nesetkala. Ví, že je vtipný, chytrý a stejný knihomol jako ona. Netuší však, že Cinder je jeden z nejslavnějších hollywoodských herců, který navíc hraje prince v jejím nejoblíbenějším filmu. Změní se teď konečně Ellin život v pohádku? Kelly Oram přináší emotivní převyprávění nesmrtelné pohádky o Popelce.... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány , Pohádky

Vydáno: , Baronet

Cinder & Ella , 2014

JanuldaN
15.11.2020 5 z 5

Krásná, romantická knížka plná emocí. Silná hlavní hrdinka, která si prošla peklem získá lásku nádherného, rozumného hollywoodského prince. Máte špatnou náladu? Tahle knížka vám ji zvedne! Ovšem pozor, možná vás i rozpláče - tragédie, smutek, bolest, ztráta milované osoby, pochroumané zdraví, obavy, šikana... A přesto žili šťastně až navěky.

Mišule_11
31.10.2020 5 z 5

Páni! Tak tomu tedy říkám příběh, co dokáže zaujmout! :)
Ani po přečtení jsem se nemohla přestat usmívat, jak to celé nakonec vlastně dopadlo!
Takový převyprávěný příběh Popelky jsem, ale rozhodně nečekala! Hlavní hrdinky Elly mi bylo líto už od samotného začátku! Vůbec to neměla jednoduché a nikdo v okolí jí to ani neulehčil, ale díky těmto těžkým překážkám si dokázala uvědomit důležité věci! :)
Příběh nejen Elly a její rodiny, ale i Cindera mě natolik pohltil, že jsem nemohla přestat číst a zvládla jsem to během chvilky! :)

JessieM25
26.10.2020 5 z 5

Při čtení obsahu knihy, jsem si říkala, že je to jen další z typických romantických knih, která skončí happy endem. No, hned začátek mě ujistil, jak moc jsem se pletla. Ano, je to romantika, ale díky životnímu příběhu Elle je kniha dost silná. Jsem ráda, že se najde někdo, kdo se nebojí zatáhnout do své knihy taková to témata namísto naprosto dokonalých postav vzhledem i povahou. Přečetla jsem za pár hodin a už začínám další díl.

lily_maleckova
18.10.2020 5 z 5

Tak tato knížka byla opravdu úžasná! ❤️
Hlavní hrdinka je fakt správná, moc se mi líbila a zároveň mi ji bylo hrozné líto, kvůli tomu všemu, co jí potkalo a co jí v knize ještě potká.
Cinder je taky úplně skvělý, toho si zamiluje snad každý a spolu jsou úplně parádní ❤️
Příběh byl hrozně čtivý a já ho můžu doporučit všem! 5/5⭐

kykiryki28
14.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Když jsem začala číst tuto knihu, říkala jsem si: "To bude zase nějaká americká slaďárna ze středoškolského prostředí. To bude hrozná kravina." ALE....hrozně mile mě překvapila! Moc se mi líbilo, jak si s tímto příběhem autorka pohrála. Něco jako "moderní Popelka"...ale vlastně úplně jiná. A to mě na tom velmi zaujalo. Rozhodně nečekejte žádný ztracený střevíček nebo královský bál...

Ella (ve skutečnosti Ellamara, podle knižní série Kroniky prince Cindera) v den svých 18.narozenin ztratí mámu a jí se obrátí život vzhůru nohama. Navíc utrpěla ošklivé popáleniny, špatně chodí, a k tomu ji otec, kterého několik let neviděla, prohlásí za nesvéprávnou a odveze si ji z Bostonu do Los Angeles ke své nové rodině. A tam ji začíná peklo na zemi. Otce nenávidí, s "macechou" Jennifer si nerozumí a dvojčata Anastasia a Juliette ji dělají naschvály a ve škole s ostatními spolužáky ji šikanují. Má pouze jediného přítele, Cindera, kterého poznala přes internet. Jediný, který ji rozumí. Cinder, který je ve skutečnosti Brian Oliver, hollywoodská hvězda, jenž hraje hlavní roli v Kronice prince Cindera...

Líbí se mi, že to není jen pohádka o Popelce, ale že se kniha zabývá různými tématy ze života, jako je například smrt, postižení, psychické problémy, šikana, "internetové přátelství", komplikovaný vztah s otcem. Rozhodně doporučuji přečíst!

kikikrat
12.10.2020 4 z 5

Začátek knihy byl ten nejlsilnější začátek, který jsem kdy u knihy zažila. Říkala jsem si jen wow, to je síla a vážně těžko jsem se srovnála s tím jaký život má hlavní hrdinka. Neměla to jednoduché a plně chápu jaká bezmoc a zlost co jí provázela. Lidi jsou zrůdy ale ne kvůli tomu jak vypadají, záleží na chování. Byl to chvílema vážný přiběh protkaný romantikou. Romantika byla taková zvláštní a ke konci kniha slábla. Doporučiji, jen čekejte vážná témata.

Laf
19.09.2020 5 z 5

Knihu jsem měla velmi rychle přečtenou, protože mne tak vtáhl děj, že bylo těžko dát ji z ruky. Líbí se mi ten námět, Popelka zase jinak :)

Julia284
17.08.2020 5 z 5

Skvěle a poutavě napsané. Knihu jsem měla přečtenou do dvou dnů. Doporučuji.

JanaO118
16.08.2020 4 z 5

Super pohodová knížka, teenegerovský příběh moderní popelky, celkově na mě působí trošku nereálně, ale čte se fakt jedním dechem.

Adyy
20.07.2020 5 z 5

Příběh Elly a Cindera se mi moc líbil. Knihu jsem přečetla jedním dechem a vřele doporučuji - krasné čtení!!

Adél784
04.07.2020 5 z 5

Cinder a Ella není jen pohádkový romantický příběh, ale zároveň se tu řeší důležitá témata. Je zajímavé sledovat jak se mění vztahy v Ellině rodině, jak si k sobě nakonec našli cestu. Celkově knihu mohu doporučit, mně se líbila moc:) a přečetla jsem ji za 2 dny.
4,5/5
Těším se na další díl:)

MarkétaI.
20.06.2020 4 z 5

Čekala jsem velkou romantiku. Takový ten známý příběh, ale v knize je i vážně téma. I přesto je to oddechová kniha, která se čte skoro sama.

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem si zamilovala snad od první stránky. Měla všechno, vtip, romantiku, smutek, vzbudila ve mně emoce a oblíbila jsem si oba hlavní hrdiny. Konec konců, kdo by se do Briana nezamiloval, byl prostě dokonalý. Ale tentokrát jsem si oblíbila i postavy vedlejší jako byl Rob nebo Vivien.

gabca5316
13.05.2020 5 z 5

Krásný příběh Popelky, takový neokoukaný. Velmi si cením toho, že autorka nepsala jen o nádherných lidech, kteří k sobě patří. Ella toho má tolik za sebou a přece stojí na nohou ????

Bebe2004
11.05.2020 4 z 5

Kniha mě bavila a hned jsem se pustila do dalšího dílu.

lena.o.knihach
11.05.2020 5 z 5

Začala jsem čtecí maraton knih od Kelly Oram. Nejdřív to byla duologie V is for Virgin a teď už čtu další díl Cinder & Ella. Z toho jaksi vyplývá, že se mi kniha líbila, jinak bych v sérii nepokračovala, že..

Tato série vyšla česky u Baronetu a já to normálně nevěděla. Vážně, pár dní zpět a já jsem netušila, že od této autorky vyšlo něco i v překladu. Každopádně jsem tomu nepodlehla a šla do anglického textu, aniž bych věděla bližší info. A voila? Bylo to fajn. Jakože hodně fajn a jsem z toho čtení v angličtině nadšená. A teď už ke knize.

Četla jsem jedním dechem. Je to strašně jednoduchá angličtina, takže se toho nebojte ani vy. A do těch postav se také zamilujete. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka nebyla tak úplně vzhledově typická hlavní postava, ale nehoda na ní zanechala staré jizvy a rány, které jí komplikovaly život. Bylo tam spoustu veselých a vtipných momentů, ale také spoustu krutých a smutných okamžiků, které ani mně nebyly úplně příjemné. Sice je to jen jeden z dalších předělaných příběhů o Popelce, ale tento byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Ivet1990
17.04.2020 4 z 5

Myslela jsem, že když je kniha určena pro mladší ročníky, tak mě nebude bavit, ale byla jsem mile překvapená. Je to krásný moderní příběh o popelce.

Lenny33
09.04.2020 3 z 5

Po vší té chvále, kterou jsem na knihu ze všech stran slyšela, jsem já po dočtení spíše zklamaná. Ano, děj je velmi čtivý, ale na mě až moc naivní, konec přeslazený a rozhovory mezi postavami byly strašně vyumělkované a nereálné. Pozitivně hodnotím naopak zmínění pár vážnějších témat (šikana, deprese, smrt blízkého člověka, tělesné postižení atd.), ovšem u všeho autorka spíše klouzala po povrchu a do ničeho se moc hlouběji nepustila, což mě mrzí. Holt se zaměřila na romantickou linku. Rozhodně hezká kniha pro mládež. 3,5*

Monni
19.03.2020 4 z 5

U téhle knihy platí nesuď knihu podle obalu. Obal je otřesný, ale příběh je opravd hezký. Jen teda nevím jstli budu číst i drhý díl. Přišlo mi to zakončené dobře a myslím, že pkračování nebude potřeba. Dala bych 4,5*

Luc.i
13.03.2020 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Výborně se četla, děj odsipal, těšila jsem se na čtení, u čtení jsem se bavila a většinou i culila nebo usmívala. Kniha moc hezky psána děj originální a hlubší než jsem čekala. Jediny co mi vadilo byla obálka a oslovení "ženská" ???? ale jinak super,Krásná kniha těším se na druhý díl. jinak postavy sympatické a moc jsem jim fandila, celému příběhu

přátelství láska internet převyprávění šikana Popelka tělesné postižení

Kelly Oram
americká, 1981