Cinder & Ella

Cinder & Ella https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357618/bmid_cinder-a-ella-Aty-357618.jpg 4 668 183

Cinder & Ella série

Ellin život není žádná pohádka. Před necelým rokem ztratila matku při autonehodě, z níž sama vyvázla vážně zraněná. Svého otce léta neviděla a teď se musí přestěhovat k jeho nové rodině. Jediný, kdo jí rozumí, je Cinder, s nímž se už roky přátelí přes internet, ale s kterým se nikdy nesetkala. Ví, že je vtipný, chytrý a stejný knihomol jako ona. Netuší však, že Cinder je jeden z nejslavnějších hollywoodských herců, který navíc hraje prince v jejím nejoblíbenějším filmu. Změní se teď konečně Ellin život v pohádku? Kelly Oram přináší emotivní převyprávění nesmrtelné pohádky o Popelce.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány Pohádky
Vydáno: , Baronet

Cinder & Ella , 2014

jitka_dankova
27.10.2021 1 z 5

Je to jen pohádka, taková ulítlá "moderní" pohádka. Snaha o silně emočně vyznívající převyprávění něčeho známého, které se asi ne úplně povedlo. Když ke knize přistoupíte s touto představou, asi se Vám nakonec bude líbit. Přecejen je čtivá a chvílemi zábavná. Nicméně já si myslela, že půjde o oduševnělý romantický příběh moderní popelky a to jsem nedostala. Autorka se za každou cenu snažila do příběhu dostat přehršel témat, od šikany, rodinných problémů, přes postižení, gay problematiku, vyrovnání se smrtí blízkého člověka... no prostě toho bylo moc. Vše jen po povrchu, nelogicky a na sílu zakomponované. A nic pořádně do hloubky.

Verunka926
29.09.2021 5 z 5

Za mě obrovské překvapení a určitě doporučuji.

lucie2371
19.09.2021 5 z 5

Kdo stejně jako já nemusí takové ty romantické příběhy jako z Červené knihovny, určitě si přečtěte Cinder a Ella! Tento příběh moderní Popelky rozhodně stojí za to a rozhodně to není žádná slaďárna, které dvakrát nemusím!

zinon
07.09.2021 4 z 5

Ale jo :) pěkná kniha na odreagování.

pipa36
07.09.2021 3 z 5

Takový hodně romantický dívčí román, s docela dobře uchopeným a přepracovaným tématem Popelky.
Hlavní myšlenka knihy "člověk není krásný svým zevnějškem, ale krása člověka se skrývá uvnitř aneb sama sobě macechou" je zde rozpracován v příběhu mladé středoškolačky z rozvedeného manželství, která při autonehodě přijde o matku a sama tak tak vyvázne živá. V rámci následného léčebného procesu je "uvržena" do nové rodiny svého otce, se kterou se musí sžít - nové město, nová rodina, nová škola, žádní přátelé. Teda až na jednoho - kamarád z internetu, kterého nikdy neviděla...
V současné době si prožívám takovou malou soukromou čtenářskou krizi, takže jsem docela ráda, že mě zaujalo alespoň něco. Není to kniha, ke které bych se někdy vrátila, ale svým způsobem to bylo roztomilý.

maruschka
07.09.2021 5 z 5

Celé to bylo tak strašně přepálené (a tak strašně dobře se to četlo), že nemůžu dát nic jiného než strašně přepálené hodnocení :).

Vruznychsvetech
05.09.2021 4 z 5

Tahle kniha je, opravdu dost chválená anebo minimálně, co se českých bookstagramerů týče no a já s nimi musím souhlasit. I když to nebylo nic zrovna dvakrát originálního a ani náročného na čtení, tak to bylo napsané moc hezky. Od začátku vám sice je jasné, jak to prostě musí skončit, ale to nemění nic na tom, že celý ten vývoj a postup je zajímavý sledovat. Tahle kniha má být něco jako moderní varianta popelky, což já si úplně nemyslím, že kniha je. Protože sice tam opravdu jsou sestry a nevlastní matka, ale rozhodně bych neřekla, že se chovají nějak extra hnusně nebo minimálně dvě ze tří. Hlavní mužská postava je naprosto dokonalá a nejde si jí nezamilovat. U Elly už to může být trošku těžší, protože se občas chová jako dost velká histerka, nicméně kdo by nehisterčil, kdyby skončil stejně jako ona? I přes tohle všechno a fakt, že kniha byla dost velké klišé se mi četla dobře a dostala jsem od ní to, co jsem očekávala. Letní, teenagerskou a hlavně oddychovou pohoďárnu.

BarkaS
09.08.2021 3 z 5

Když mi bylo osmnáct a hojilo se mi mých 21 stehů na obličeji, určitě bych tuhle “romanci” ocenila a věřila v lepší zítřky. Přišly i bez ní :). Teď si cením toho, že kniha byla čtivá, postavy se sice chovaly naprosto ujetě a nedospěle (včetně dospělých), ale budiž. Jednohubka dobrá. Po druhém dílu netoužím.

Bórborka
29.07.2021 1 z 5

(SPOILER) Myslím, že autorka si ukousla větší sousto, než zvládla pokrýt.
V knize se vyskytují těžká témata jako smrt, deprese či šikana a autorka s nimi pracuje, jakoby se zjevovala jenom v určitých situacích a nevěnuje je jim zvláštní pozornost. Asi je láska lékem na vše.
Charaktery postav jsou velmi ploché a chybí jim nějaká hloubka.
Hlavní mužský protagonista na mě působil jako nějaký "slizák" a konverzace mezi ním a hlavní hrdinkou opravdu neodpovídaly jejich věku.
Ale jako letní naivní čtení to svou funkci splňuje.

Calwen89
26.05.2021 3 z 5

Zprvu jsem si říkala, tak to bude ještě zajímavý... Ale bohužel mi to nakonec celé přišlo tak přitažené za vlasy, že to tu oddechovou romantiku úplně zazdilo. Postavy se najednou začaly jak mávnutím kouzelného proutku chovat naprosto nelogicky, na jedné stránce tak a na druhé úplně protipólově, bez nějakého důvodu či vysvětlení. Ale autorka má určitě hezky našlápnuto, psát umí a některé pasáže byly opravdu podařené.

Jeninas
24.05.2021 3 z 5

Čekala jsem klišoidní variaci na Popelku a dostala klišoidní YA romanci, která má s Popelkou společný jen název a jednu protivnou sestru. Je to podobné knize Něco skutečného, která mi sedla líp. Naprosto mimo byly první reakce okolí na Ellin zdravotní stav, to mě dost vyděsilo. Náhle se vše otočilo, což mě vyděsilo ještě víc. Prostě z extrému do extrému. Rob tam snad ani nemusel být... Ale tanečky s Cinderem byly fajn, náctileté se uvzdychají. Líbilo se mi, jak se seznámili, dokonce bych uvítala nějaký prolog. "Řekni auto..." Ha! :-D

Raislin
08.05.2021 5 z 5

Kniha se hezky čte Příběh je smutný, ale romantický. Za mě stojí za přečtení!

TeriLin1111
03.05.2021 4 z 5

Do téhle knížky jsem se pustila s tím, že to bude další příběh na který možná brzo zapomenu. Za prvé : je to hodně čtivě napsané. Stránky vám ubíhají pod prsty. Co se týče postav, měla jsem je oba docela ráda. Respektive hlavní hrdinka mi ze začátku přišla dost fajn, silná, vtipná. Postupem času mi občas trochu lezla na nervy ale samozřejmě jsem pro ní měla pochopení. To čím si procházela bylo hrozné a doufala jsem že to všechno zvládne, což zvládla. Cinder/Brian byl taky fajn, občas mi přišlo že jenom mluvil o Elle a jak je skvělá a dokonalá atd. ( jako je hezký když takhle někdo o někom mluví, ale tady mi to přišlo občas už trošičku moc). Ale samozřejmě si taky procházel nějakýma věcma, spoustu lidí mu kontrolovalo život (což se bohužel v reálu v tomhle průmyslu někdy děje). Celkově některý scény byly trošku přitažený za vlasy, ale jinak to byl roztomilej příběh kterej sice byl v nějakém směru naivní, ALE i přes to všechno musím uznat že se mi to líbilo. Sice je to romanťárna ale má to aspoň nějaký děj a příběh kterej si chcete přečíst do konce i když vám je jasný jak to dopadne. Takže i já ( a to si na tyhle tipy příběhů moc nepotrpím) musím knížku doporučit. Pokud víte že máte rádi romantiku tak tohle byste si určitě mohli přečíst. A pokud to nemusíte tak to aspoň zkuste. Já to zkusila a nelituju toho :) (do druhého dílu ještě neví jestli se budu pouštět vzhledem k ohlasům)

neubam02
02.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha! Nenechte se mýlit, že se jedná o další klasický příběh o Popelce. To je vlastně věc, kterou nechápu, protože s Popelkou to nemá nic společného, nebo jestli jste někdo viděli podobnost? Mám v hlavě stereotyp o mrtvém tatínkovi, zlých sestrách a ještě zlejší maceše, proto jsem si ze začátku k postavám nevytvořila sympatie, protože jsme od nich furt čekala ten stereotyp. Absolutně si tyto představy nenaplnily, proto doporučuji číst to jako příběh o lásce dvou fanoušků fantasy a nijak to s Popelkou nespojovat.
Kniha mě několikrát nahlas rozesmála a několikrát přiměla k slzám. Absolutně nechápu, jak je Ella nazývána mrzákem, neustále šikanována a urážena, kvůli popáleninám. Vím, že ve světě se najde pár hlupáků, co by se někomu posmívali, ale že by se to dělo v tak velké míře a celá škola by ji za něco takového, za co nemůže, takhle hnusně týrala… to mi přišlo dost přes čáru, nereálné, nevěřím, že by lidi takový byli… spíš věřím tomu, že by se s ní o to víc bavili a snažili se jí zlepšit život. Největší přešlap byla reakce rodiny, několikrát zmínili, že by měla jít do školy pro postižené. To jako kvůli nehezkému vzhledu? Naštěstí romantická linka byla tak hezká, že celý ten omyl s handicapem přehlédnu.

KatnissLavender
09.03.2021 5 z 5

Tak tento romantický příběh mne velmi mile překvapil. Čekala jsem jedno velké, sladké klišé, ale dostala jsem plnohodnotný, opravdu dobře napsaný román, jehož postavy nejsou charakterově ploché a nechovají se nesmyslně, jako to většinou u takovýchto typů knih bývá. Rozhodně tuto knihu doporučuji každému milovníkovi romantiky a to i těm 30+, jako jsem já! ;)

SmisekIvuska
06.03.2021 5 z 5

Knížka je úžasná v tom, že je romantická, ale přesto není přeslazená. Autorka hlavní hrdince naložila a právě díky tomu ta knížka dostala jiný nádech. Čte se velmi dobře a potřebujete vědět, jak to dopadne :-)

Malinali
01.03.2021 5 z 5

Knihu jsem vybrala do čtenářské výzvy a nelituji. Nechybí tajemno, romantika, láska, ale také šikana, hrozivé zážitky i tragédie.

Taková víkendová jednohubka. Lehce předvídatelná, ale zábavná a pořád se něco děje. Ačkoli jsem o dost starší než hlavní hrdinka, přesto mě tato kniha moc bavila.

Katka665
07.02.2021 5 z 5

Krásná kniha , i po letech se k ní ráda vracím

tami1
03.02.2021 5 z 5

Popelka po sté a opět jinak. Originálně.

Spolu s hlavními hrdiny prožijete nelehký rok jejich životů. Budete jim fandit, aby pro svou lásku překonali všechny překážky které jim osud nachystal, budete se smát jejich špičkování a především budete plakat nad bolestí se kterou se musí vyrovnat. Krásný dojemný příběh.

Doporučuji

Kekik
18.11.2020 4 z 5

Romantický příběh s vážnějším tématem.
Hodnotila bych plným počtem, ale nelíbilo se mi, jak autorka Ellu trápila. Přišlo mi to až moc velké tlačení na pilu.
Chválím za nápad s Druidským princem. Docela bych si takovou knihu přečetla.
Jsem zvědavá na pokračování, které mnohé čtenáře zklamalo.

přátelství láska internet převyprávění šikana Popelka tělesné postižení

Kelly Oram
americká, 1981