Šťastně až navěky

Šťastně až navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357620/bmid_stastne-az-naveky-2MQ-357620.jpeg 4 369 91

Cinder & Ella série

< 2. díl

Konec jednoho příběhu často znamená začátek jiného… Filmová hvězda Brian Oliver a jeho Popelka Ellamara Rodriguezová našli lásku i mimo digitální svět. Ztráta anonymity jim však přináší další překážky, které musí oblíbený pár Hollywoodu překonat. Stres z Brianovy slávy a tlak vyvíjený na jejich nový vztah je pomalu ničí a slavný pár se začíná bát, zda si navzdory všemu dokáže svou lásku udržet, nebo jestli se šťastné konce nalézají jen v pohádkách…... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány Pohádky
Vydáno: , Baronet

Happily Ever After , 2017

neubam02
02.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Podle mě tento díl vůbec být nemusel. První díl je uzavřen celkem hezky, takže tento díl je docela zbytečný. Navíc se celý furt dokola točí o tom, že Ella nemá ráda své tělo, že se sama sobě hnusí. Ella celou dobu Briana odstrkuje nedej bože, aby po ní chtěl nějakou intimnost. Korunku trapnosti autor nasadil v momentě, kdy Ella dala Brianovi dárek – snubní prstýnek a tím mu jako řekla, ať si klekne a laskavě ji požádá o ruku.

SmisekIvuska
06.03.2021 4 z 5

Když víte, že knížka má i druhý díl, láká vás ho přečíst. Druhý díl je o něco slabší, ale i tak byl fajn :-)

Katka665
07.02.2021 5 z 5

Doporučuji si ji přečíst a zkusit se zamyslet nad určitými tématy. Vnímání krásy, povrchnost

Makkys
30.01.2021 2 z 5

Tak tohle teda ne. Vůbec se tenhle dil nedá srovnat s tím prvním který byl vážně skvělí a tenhle jedno velké zklamání. Zbytečně natahovaný příběh, určitě bych ho tak minimálně o 100str zkrátila. V celé knížce hlavní hrdinka neřešila nic jiného než svoje jizvy, ano chápu je tím poznamenaná a musí se tím těžko žít, ale řešit jestli se s Brianem ma vyspat a ukázat mu jizvy mě vážně nebavilo. Pak čtvrt knížky řešit spodní prádlo mě taky přišlo přehnané. Celá knížka byla přehnaná.
Hlavní hrdinové a i ostatní postavy byli super. Jedno se musí nechat že autorka umí dobře a čtivě psát takže se to četlo dobře.

JanuldaN
15.11.2020 4 z 5

Konec jednoho je začátkem druhého. Co bylo krásnou pohádkou je skutečným životem. V druhém díle oblíbení hrdinové naráží na úskalí "obyčejného" hollywoodského partnerského života. Důležitým tématem je sebepřijetí. Sledujeme jejich boj, odhodlání, ale i strach a nevyhnutelné pády. Jediné, co je silné a trvalé, je láska. Musím říct, že jsem se po recenzích a komentářích druhého dílu bála, ale zbytečně. Příjemné, oddechové čtení.

Mišule_11
31.10.2020 3 z 5

Z pokračování příběhu Elly a Cindera jsem již tolik nadšená nebyla jako v předchozím díle! Bylo fajn si přečíst, jak se jejich vztah vyvíjel, ale pro mě to nebylo už tak nabité a čtivé jako předtím. Za mě by stačil první díl a byla bych nad míru spokojená! :) Ale tento druhý díl ve výsledku beru jako doplnění a pokračování příběhu, který si to určitě zasloužil! :)

JessieM25
26.10.2020 5 z 5

Včera jsem přečetla první díl, dnes jsem se rovnou vrhla na druhý a musím říct, že jsem naprosto unešená.
Líbí se mi autoři, kteří se nebojí pouštět do témat jako jsou různé nemoci nebo úrazy s trvalými následky.
Tento příběh skvělou oddechovkou, ale zároveň by dle mého mohl být taky inspirací pro spoustu lidí bojujících s nepřízní osudu, ačkoliv se jedná stále jen o smyšlený příběh :) Více takových knih a rozhodně u této autorky zůstanu. Píše naprosto úžasně :)

Laf
20.09.2020 5 z 5

Za mě to byl skvělý konec jedné pohádky. Líbilo se mi, že jsem se dozvěděla, jak pokračoval život oblíbených postav a jak se Ella se vším poprala. Super oddychová kniha i série, ke které se jednou ráda vrátím :)

Julia284
21.08.2020 5 z 5

Tento díl byl také velmi povedený, ale první díl byl o něco lepší. Od autorky bych si chtěla přečíst i něco jiného, protože píše velmi čtivě.

MarkétaI.
20.06.2020 2 z 5

Na druhý díl jsem se moc těšila, bohužel přišlo zklamání. Knihu jsem s námahou přečetla celou a vím, že už po ní nesáhnu.

lucye007
09.06.2020 5 z 5

Tahle knížka byla super. Moc jsem si čtení užila a všechny postavy mi přirostly k srdci. Ten konec bych možná trošku pozměnila, ale jinak nemůžu nic vytknout.

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

V recenzích jsem často četla, že tahle knížka je zbytečná a vůbec nedosahuje kvalit prvního dílu, takže jsem měla trochu obavy, protože první díl je pro mě naprosto TOP. Já jsem rozhodně zklamaná nebyla, ba právě naopak. Pokračování jsem si moc užila, a přestože hlavní hrdinové neměli na růžích ustláno a museli překonávat řadu překážek, fascinovalo mě s jakou "lehkostí" to zvládají. Bože, chtěla bych potkat chlapa, který má tolik trpělivosti jako Brian. :-)

lena.o.knihach
28.05.2020 3 z 5

Když jsem nadšeně skončila s prvním dílem Cinder a Ella, hned jsem se s chutí pustila do pokračování. To už ale za moc nestálo.

Jednoduchý styl psaní Kelly Oram mám ráda, postavy jsem si zamilovala už v jedničce, ale příběh byl takřka o ničem. Co se za celou dobu řešilo? Stěhování a vztah otce s dcerou. To je tak nějak v kostce vše.

Ano, jsem ráda, že jsem si Briana a Ellu mohla užívat ještě déle, ale ten příběh byl průměrný. Vlastně už nemusel pokračovat vůbec. Stačila by mi jen jedna kniha a byla by to úžasná - stand-alone - moderní pohádka.

gabca5316
16.05.2020 1 z 5

Druhý díl být už nemusel, bylo to čtivé, hezké, ale o ničem a moc přeslazené.

Bebe2004
11.05.2020 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem si řekla, že bych si měla přečíst druhý díl. Asi mě na tom bavilo, jak je to nereálné.

Pedruska01
21.03.2020 3 z 5

Jak krásný ten příběh v první knize byl, tak druhý je naopak otřesný. Vážně. Těsila jsem se, protože jsem si první díl užila a líbilo se mi to a pak tohle. Zklamání a otrava. Studená sprcha. Četla jsem to dlouho, neměla jsem vůbec chuť a většinou mě to ani moc nebavilo.
Začala bych hlavní hrdinkou Ellou, která se oproti prvnímu dílu dost změnila. K horšímu. Byla jiná, cizí a ve výsledku protivná postava, která uměla jen pár věcí, které se u ní pravidelně opakovali. Brečela, rudla, hrála si na chudinku a v okamžiku zase sežrala moudroust světa a všechnu suverenitu - všude, vždycky, nesmyslně. Nedokázala si stát za svým, každou další stránkou jela jiným směrem. Hrála si na stydlivku a vzápětí z ní byla sakra odvážná holka - prostě potlesk. Byla drzá jak lázeňská veverka. Co ona si dovolila, by si jen tak nikdo nedovolil, zvlášť s nízkým sebevědomím a postižením jakéhokoliv typu. Její chování ve většině případů nebylo na místě, přemrštěné, nelogické. Člověk jí nerozumí a nevěří. Ne. Ne. Ne. Prostě v tomhle pokračování hlavní hrdinka, protiva protivná, kterou jsem prostě neměla ráda, nesoucítila jsem s ní a hlavně, už jsem se ji chtěla zbavit co nejdřív. Postižená, nepostižená, mít lať, tak ji přetáhnu. Nejednou, ať se sakra vzpamatuje.
Druhý hlavní hrdina Brian - drahoušek z první knihy, který to dle mého nyní totálně přeháněl. Jeho projevy lásky, náklonosti a vyznání, které bylo imrvére na každé stránce, jak je Ella "nádherná žena" mi už pilo krev. Ano, jsem romantická duše, ale tohle bylo šílený. Moc. A ten jeho žár, co v něm vůči ní stále plápolal? Ten mi pálil nervy taky. Ta chudinka musela už mít tak dost velké sebevědomí tím vším, že tyhle kecy fakt nepotřebovala, což prokazovala svým chováním, co všechno zařídila a udělala. Ó, slečna báječná. Totálně mě iritovalo, jak všechno vyřešilo objetí té dvojice, různé dotyky a promáčení Brianovy košile Chudinčinýma slzama. Zázrak. Bože. Stačilo lusknout prsty a všechno bylo zařízené pro princeznu. Tahle se prostě nechová holka, ke které nebyl osud milosrdný, která si hraje na nevinnou a skromnou. Ona překročila a zbořila všechny hranice. A zároveň tahle se nechová chlap, který je "zdravě a normálně" zamilovaný. Bylo to přes čáru a přitažené za vlasy.
Co se týče příběhu - tak se absolutně nic nestalo. Nikam se to neposunulo, takže mě sakra zajímá, proč vlastně tento druhý díl spatřil světlo světa? Vážně k ničemu a škoda papíru. Kdybych to měla shrnout, tak příběh byl o tom, že si Ella našla vlastní byt, ve kterým nebydlela dostatečně dlouho, protože se sestěhovala k Brianovi, což navrhoval už na samém začátku. Potkala pár lidí, kteří si z ní samozřejmě sedli na zadek a začali pomalu líbat nohy, aby jí začali plnit náhle zrozené sny. Udělala ze sebe pomalu nejznámější osobnost v celém Hollywoodu, a to doslova přes noc, která je totálně na roztrhání a pro kterou je vše dopředu splněno. Psychicky je na tom ještě hůř než na horský dráze, ale i tak je vše zalitý sluncem. Skoro to hraničí se schizofrenií, ale v pohodě. Je to v pořádku. Cajk. Končí to pro mě totální drzostí ze strany tý holky a klasicko-netradičním klišé. Bože. Ještě jednou.
Jsem zpětně naštvaná a zklamaná. Dovolím si říct, že první díl byl skvělý a netradiční, milý, za to tohle je totální propadák a literární katastrofa. Hrůza. Upřímně jsem na sebe hrdá, že jsem tu knihu po třech nedělích konečně zdolala a neskonala u toho. Poslední slova závěrem? Cinder a Ella neměli mít nikdy pokračování. Všechno by zvládla první kniha. Za mě ne a bohužel ani nijakého doporučení se to nedočká. Hodnotím hodně slabými a s odřenými hranami - 3 hvězdami, není-li to na to škoda.

aquaver
03.01.2020 5 z 5

Krásný oddechový příběh. Sice nemá na první díl, ten byl o trochu lepší, ale jinak jsem s knihou spokojená :)

luzajickova
03.01.2020 5 z 5

Já ten příběh prostě naprosto MILUJU ♥
Je to celkem podobné Moderní Popelce ale tohle vážně na MODERNÍ POPELKU NEMÁ!
Originální příběh nic lepšího sem nečetla ♥
A HLAVNĚ je to snad jediná knížka co jsem kdy četla aniž by mě hlavní postavy rozčilovali..
Brian (Cinder) a Ella naprosté zlatíčka ♥
Strašně se mi líbilo jak BRIAN ELLU PODPOROVAL! Kéž by takové princové existovali :( :D
Juli ♥ Viv ♥ Scotty ♥ Rob ♥ Viv tátové ♥ Briana Mamina ♥ Doug ♥
Anna mě překvapila nečekala sem že se změní ale mile mě překvapila..
Jennifer tu sem v 1 díle moc nemusela ale tady mě ani tak nevadila..
Elly otec? No proboha v 1 díle sem ho neměla ráda ke konci maličko ano ale tady no
Pochopila sem proč to udělal... ALE STEJNĚ
NÁDHERNÝ KONEC možná by bylo fajn napsat i 3 díl jenže to by už nebylo ono neměla by autorka o čem psát takže je fajn že to takhle krásně zakončila ale maličko to protáhnout ještě mohla :D
DOPORUČUJI PŘEČÍST OBA DVA DÍLY JE TO NAPROSTO UŽASNÝ PŘÍBĚH ♥♥

Luciska13
28.12.2019 4 z 5

Kritické komentáře tady mě trochu vyděsily, ale musím říct, že nakonec se mi kniha celkem líbila, zmizela jako nic. Akorát mi přišlo, že ve spoustě situací udělala autorka krok zpět.

Na konci minulého dílu se Ella přijala taková jaká je a celý tento díl sama se sebou bojuje, což je vlastně hlavní pointou.
Další věc je, že v minulém díle se Ella usmířila s otcem, který ji v jejím vztahu a lásce dokonce podporoval, a najednou jsou na nože a Braina nesnáší.
A poslední věc je, že minulý díl říká, že se Ella před Brainem nestydí a téměř bez špatného pocitu mu sama jizvy ukázala a najednou s tím má velký problém.

Toto jsou mé připomínky, ale chápu, že asi vzhledem k tomu, čím si Ella prošla, je pro ni všechno zmatené a nejisté. I přes to jsem knihu opět četla jedním dechem, tento díl byl přeci jen optimističtější a vtipnější, první díl byl více navážno.

laura
23.11.2019 3 z 5

Váhala jsem. Na tři hvězdičky to podle mě ani není, ale na druhou stranu - ani jsem při čtení této knihy moc netrpěla. Byla to trošku nuda, pořád tak nějak to samé - ona se bojí, on jí dodává odvahu... Fakt takoví chlapi někde rostou? No, nevím... Pro mě nereálné.

To ale neznamená, že takoví neexistují - třeba ano. Jen je nepotkáte v běžném životě ;)

Hezké na tomto příběhu bylo sžívání se s rodinou, vztahy s nevlastními sestrami, ten krůček po krůčku, kdy k sobě všichni nacházeli cestu. No a pár vtipných scén s Brianem - to tenhle příběh zachránilo od pádu do úplného zapomnění.

Přesto si myslím, že k této knize se už nevrátím. Protože číst o ničem podruhé prostě nechcete :)

Kelly Oram
americká, 1981
2018  89%Cinder & Ella
2018  77%Šťastně až navěky
2019  78%Jako ve filmu

Kniha Šťastně až navěky je v