Číňanovy trampoty v Číně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružný román francouzského spisovatele Julesa Verna z jeho cyklu Podivuhodné cesty (Les Voyages extraordinaires). Kniha vypráví příběh mladého velice bohatého Číňana jménem Kin-Fo, který je velice znuděný životem. Když se dozví, že jeho významné invenstice ve Spojených státech zkrachovaly a že mu hrozí bankrot, rozhodne se spáchat sebevraždu. Odmítá se však sám zabít, protože chce zažít před smrtí alespoň jednou ve svém životě nějaké vzrušení. Uzavře proto životní pojistku na dvě stě tisíc dolarů a domluví se se svým přítelem, starým filozofem Wangem, aby jej zavraždil před vypršením pojistného období....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36037/cinanovy-trampoty-v-cine-36037.jpg 3.450
Orig. název:

Les tribulations d´un Chinos en Chine (1879)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Číňanovy trampoty v Číně

Přidat komentář
Lenka4
18.07.2015

Styl vyprávění koresponduje se smýšlením hlavního hrdiny a s jeho postojem k životu. Zprvu je nevzrušivý, popisný. Poznenáhlu se stává živým a ke konci i dramatickým. Zajímavé jsou poučné citáty z knihy pro vzorné čínské manželky. Pochvalu si rozhodně nezaslouží nakladatel. Zdá se, že text neprošel korekturou. Přemíra chyb působí při čtení rušivě.

Eigis
21.08.2013

Vcelku vtipná záležitost o člověku, který najednou zjistí, že nechce zemřít.

tenax
10.08.2013

Trochu netypická verneovka, neobsahuje žádné vědeckofantastické prvky, je pouze zajímavým líčením "podivuhodné cesty" po Číně a zdejších poměrů a zvyků ve druhé polovině 19. století. Je pravda, že většině vytane na mysli Belmondo, ale kniha je lepší. Film byl jen podívaná, tady se leccos zajímavého dozví.

vitavita
06.04.2012

Dobrá kniha, ale já si vždy představím Belmonda ve filmu Muž z Honkongu ...

vitavita
05.04.2012

Při pohledu na tuto knihu si vzpomenu na film s Belmondem Muž z Honkongu.