Číňanovy trampoty v Číně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružný román francouzského spisovatele Julesa Verna z jeho cyklu Podivuhodné cesty (Les Voyages extraordinaires). Kniha vypráví příběh mladého velice bohatého Číňana jménem Kin-Fo, který je velice znuděný životem. Když se dozví, že jeho významné invenstice ve Spojených státech zkrachovaly a že mu hrozí bankrot, rozhodne se spáchat sebevraždu. Odmítá se však sám zabít, protože chce zažít před smrtí alespoň jednou ve svém životě nějaké vzrušení. Uzavře proto životní pojistku na dvě stě tisíc dolarů a domluví se se svým přítelem, starým filozofem Wangem, aby jej zavraždil před vypršením pojistného období....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36037/cinanovy-trampoty-v-cine-36037.jpg 3.455
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Les Tribulations d'un Chinois en Chine, 1879

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Číňanovy trampoty v Číně

Přidat komentář
kuruteku
11. září

Nenápadná, málo známá číňaniáda (dle vzoru japoniáda) pana Verna. A vlastně nádherná. Cestopis po Číně, dějepis čínských poměrů, trochu dobrodružství, trochu techniky - koupací úbory a vaření čaje na vodě mne dostalo. A vlastně celá kniha. Dobře, že ta reedice vychází.

Hobo
08.08.2019

Příběhy z Karavany jsem kupoval jako zběsilý. Není to vysloveně to nejlepší, co od Verna vzešlo, ale vzpomínka zůstala. Když ho milujete, není co řešit...


Lenka4
18.07.2015

Styl vyprávění koresponduje se smýšlením hlavního hrdiny a s jeho postojem k životu. Zprvu je nevzrušivý, popisný. Poznenáhlu se stává živým a ke konci i dramatickým. Zajímavé jsou poučné citáty z knihy pro vzorné čínské manželky. Pochvalu si rozhodně nezaslouží nakladatel. Zdá se, že text neprošel korekturou. Přemíra chyb působí při čtení rušivě.

Eigis
21.08.2013

Vcelku vtipná záležitost o člověku, který najednou zjistí, že nechce zemřít.

tenax
10.08.2013

Trochu netypická verneovka, neobsahuje žádné vědeckofantastické prvky, je pouze zajímavým líčením "podivuhodné cesty" po Číně a zdejších poměrů a zvyků ve druhé polovině 19. století. Je pravda, že většině vytane na mysli Belmondo, ale kniha je lepší. Film byl jen podívaná, tady se leccos zajímavého dozví.

vitavita
06.04.2012

Dobrá kniha, ale já si vždy představím Belmonda ve filmu Muž z Honkongu ...

vitavita
05.04.2012

Při pohledu na tuto knihu si vzpomenu na film s Belmondem Muž z Honkongu.

Doporučujeme

Na Rio de la Plata
Na Rio de la Plata
Tři mušketýři
Tři mušketýři
Sedm démonů
Sedm démonů
O dívce Grace
O dívce Grace