Čierny kruh

Leto 2003. Mafia deväťdesiatych rokov stráca moc. Čo však prichádza namiesto nej? Čerstvo vyštudovaný Milan Ostrý nastupuje do úradnej funkcie. Pracuje nielen pre mafiánskeho bossa Petra Štarcha, ale aj pre vplyvného skorumpovaného úradníka Alexandra Vokoša. Lenže v jednom meste nemôžu byť dvaja vládcovia... Schyľuje sa k veľkej zrážke a Milan sa ocitá medzi mlynskými kameňmi. Čím viac spoznáva odvrátenú stranu moci, tým rýchlejšie stráca zem pod nohami. Ktorá cesta vedie k naplnenému životu a ktorá do zatratenia? Devädesiate roky sa skončili, doba sa zmenila. V podsvetí sa už tak nestrieľa, no stále ide o krk. Stávky sú vysoké, čierna hra berie nielen život, ale aj dušu. Jozef Karika tentoraz prináša veľký román o tenkej hranici medzi dobrom a zlom, úspechom a pádom, minulosťou a súčasnosťou nášho štátu aj o križovatke, na ktorej sme sa ako spoločnosť ocitli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/419612/cierny-kruh-KHE-419612.jpg 3.69
Thrillery, Literatura slovenská
Vydáno, Ikar (SK)

Kniha Čierny kruh

Gracian1964
07. listopadu

U Kariku už viem, čo môžem očakávať. Štandardne dobrú úroveň. Čo sa potvrdilo aj v tomto prípade. Teda aspoň pre mňa. Súhlasím s názorom, že písanie o tejto téme mu asi sedí najviac, aj keď ani Priepasť nepovažujem za márnu. Ale myslím si, že jeho najlepší výtvor je Na smrť 1 a 2. Stojí za to tohto autora sledovať a asi to tak aj budem činiť. Len mi ešte nedá dodať malú poznámku k správaniu hlavnej postavy tohto príbehu. Za to, čo sa mu v závere prihodilo (alebo neprihodilo, u Kariku musíme byť v tomto ohľade opatrní) si môže sám. Správal sa ako ukážkový idiot. Ale bez toho by asi nebol konflikt, že áno. Tak veru.

Rooca

!!! SPOILER!!! Na tuto knihu jsem se strašně těšil ale celkem jsem byl sklamany moc me nebavilo ze se to cele odehrava jen vyprávěním Milana. U ostatních dílů se mi líbilo ze v knize bylo více hlavních postav třeba dějové linky Laby a ostatních.

kolby

Vitajte späť Majstre! Po prešľape s Priepasťou opäť skvelý kúsok. Depresívne, znepokojujúce. Pridaná hodnota vo forme temnej stránky našich dejín. Odporúčanie verného čitateľa - tento štýl Vám sedí najviac, Majstre. Bravo!

thrillery slovenská mafie

Jozef Karika