Čichač

Čichač https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105695/mid_cichac-96c-105695.jpg 3 42 7

Utopický román s detektivní zápletkou vypráví o muži, který si v krizové životní situaci nechá do nosu transplantovat dokonalejší čichový orgán psí a stane se tak schopným detektivem. Autor, jenž občas vtipně do děje vstupujea diskutuje se čtenářem o potížích tvůrců smyšlených příběhů, líčí s jistou dávkou humoru nejprve vlastní zrození „čichače“ a pak na jednoduchém detektivním příběhu předvádí přednosti takto zdokonalené lidské bytosti i jejíperspektivní možnosti v širší lidské činnosti.. (www.pitaval.cz)... celý text

Detektivky, krimi , Literatura česká

Vydáno: , Čin

Čichač , 1944

IHT
18.03.2024 3 z 5

Fiker umel psat i frasky a komedie, ale tohle nepatri mezi ty nejlepsi kousky... Poslouchano jako rozhlasova hra (natoceno v roce 1991).

Luigi1
16.03.2022 1 z 5

Začátek výborný ale pak jsem dostal kotvu a bylo po kráse.

RADOST
13.06.2021 2 z 5

Začátek se mi líbil, sliboval osvěžující a absurdní scifi. Jenže pak mě ten detektivní případ vůbec nezaujal, nedovedla jsem se vžít, soustředit, nudil mě. Možná je chyba na mé straně. Nebavilo mě to.

VeruMalfoy
17.05.2021 4 z 5

Velice zajímavý příběh o tom, co by dokázala věda, kdyby byla opravdu velice pokročilá. Tak moc pokročilá, že by nám vědec nebo doktor dokázal voperovat schopnosti zvířat. Knížka se mi moc líbila. Určitě doporučuji, pokud máte rádi scifi.

Hyacint
29.12.2020 1 z 5

Fiker umí psát jako málokdo. Z téhle knížky to ale nepoznáte. Nejlepší byl asi kousek ze sebevražedného lesa, pak už to šlo dolů vodou.

kosmas
25.11.2017 2 z 5

Nápad dobry, jinak kvalita postupně upadá, zdá se to takove nedovařené možna při oběmu tvorby autora došly nápady nebo nemoc? Zemřel celkem brzo škoda.

marlowe
16.10.2013 1 z 5

Velké zklamání! A v hlavě neodbytně se vtírající otázka: Jak mohl autor Zinkové cesty, Kilometru devatenáct nebo skvělé Série C-L napsat TOHLE?

Eduard Fiker
česká, 1902 - 1961