Chytit tygra za ocas

Chytit tygra za ocas https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29770/chytit-tygra-za-ocas-29770.jpg 4 103 21

Hrdina tohoto románu, mladý bankovní úředník Ken Holland, je sympatická, kladná postava; jeho jediným hříškem je, že se po dlouhém váhaní rozhodne využít manželčinu nepřítomnost a vyhodit si z kopýtka.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Práce

Tiger by the Tail , 1969

3nitka
01.03.2024 5 z 5

Výborná detektívka, zamotaná a vtipná.

jarin58
15.01.2024 5 z 5

Za mě spokojenost.

ber-tram
08.06.2023 4 z 5

Chaseovky, smím-li je po čtyřech přečtených takto familiárně titulovat, si na nic nehrají, žádné umění se z nich nedělá, a proto asi slouží zábavnému účelu lépe, než detektivky, ke kterým se sice vzhlíží, ač jsou venkoncem chaotické a bez spádu (Chandler, Hammett). U Chase nuda a rozpaky nemají místo. 12/23

Bookwrom
07.11.2022 4 z 5

Taková napínavá gangsterka na pozadí zkorumpované městské správy.

DzordanoChruno
11.10.2020 4 z 5

Maléry pána účtovníka, po americku. Väčšina knihy je super, až mi bolo ťažko pri vcítení sa do situácie hlavného hrdinu v úvode knihy. No prerod z ustráchaného bezvýznamného úradníčka na Jamesa Bonda, plus viacero nezmyslov v deji, znižujú kvalitu knihy. A to sa nedá dohnať ani počtom mŕtvol v závere.

tonysojka
21.06.2020 4 z 5

Chytit tygra za ocas stálo za to. Akční jízda s hláškami jako : "Můj brácha už odbouch dva chlupatý" chlubila se "od čeho tady jinak jsou? Nebo :" tvářila se jako světice se zkaženým žaludkem "
A hromadou mrtvol. Akorát si musí dát jeden majzla, aby neskončil v tý hromadě.

jaroiva
10.07.2019 3 z 5

Na můj vkus je konec už docela překombinovaný, ale jinak taková Chasova klasika. Prostě gangsterka

emamat
04.06.2019 5 z 5

neuvěřitelně napínavá detektivka, přečetla jsem na jeden zátah

milan3144
23.07.2018 5 z 5

Velmi dobře napsané, má to spád a rozuzlení mě překvapilo. Po přečtení se ale nemůžu zbavit dojmu, jako bych to už někde... a já nevím jestli viděl zpracované jako film, nebo televizní hru a nebo slyšel jako rozhlasovou hru. Každopádně napínavá knížka.

Don-Leo
30.12.2017 5 z 5

Skvělý příběh, má to spád, napínavé, nakonec i překvapení nakonec v podobě vraha.

sade1
04.06.2017 5 z 5

Moje první od Chaseho. Mám ji nejraději.

syskas
12.01.2017 5 z 5

Výborne napísaná gangsterská kriminálka. V závere prestrelka s polícou a zopár mŕtvych. Nečakané rozuzlenie a vtip na záver.

karel0684
20.04.2016 5 z 5

Kniha starší jak já a objevil jsme ji jen díky tady těm stránkám. Výtečné čtení, od kterého jsme se nemohl odtrhnout.

Francoa
10.12.2015 5 z 5

Knihu Chytit tygra za ocas jsem četl již několikrát a vždy jsem se výborně bavil.Je to jedna z nejlépe se čtoucích detektivek.Koupil jsem si jí hned při první vydání v češtině a přečetl jí na jeden zátah a každý komu jsem jí půjčil byl nadšen a že jich bylo.Kdo má rád detektivky, tak příběh určitě ocení.

Macek58
03.09.2015 4 z 5

Autor opět nesklamal. Výborné napínavé čtení.

Paulika
27.05.2015 5 z 5

Skvela kniha, temer klasika. Vyborne napsane se skvelym spadem. Jedna z nejlepsich ganstrovek. Chase, Chandler, McBain jsou kingove brakove literatury se vsim vsudy ;-)

Selinute
08.07.2014 5 z 5

Tak jsem ji po dlouhé době zase oprášila a přečetla. Je skvělá. Mám ráda tyto detektivky, které ani časem neztratily své kouzlo.

zahadum
27.08.2013 5 z 5

Neuveriteľne napínavá kniha ktorú som dočítal za pár hodín. Príbeh začína nevinne a ku konci je to už ako na horskej dráhe...nie je núdza a o radikálne dejové zvraty.Je to písané formou ktorá sa skutočne číta sama..určite sa obzriem aj po iných knihách tohoto autora.

kabrnak
15.05.2013 5 z 5

První mé setkání s autorem a musím se přiznat, že mě naprosto pohltilo. Kniha se četla sama. Skvělá atmosféra a celkově mi i styl vyprávění naprosto sedl do nálady. Skvěle jsem si čtení užil.

vitavita
09.03.2012 5 z 5

Souhlasím - je nejlepší román autora.

nevěra krimi

James Hadley Chase (p)
anglická, 1906 - 1985
1975  86%Chytit tygra za ocas
1975  82%Pracka v láhvi
1977  90%Třikrát ve slepé uličce
1994  78%Piksla červů
1997  83%Dvojitý pohřeb

Kniha Chytit tygra za ocas je v