Chybíš mi

Chybíš mi https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243586/mid_chybis-mi-7sA-243586.jpg 4 723 198

Nový špičkový psychothriller Harlana Cobena, autora celosvětového bestselleru Šest let. Na začátku to vypadalo jen jako obyčejná profilová stránka tak jako spousta jiných na internetové seznamce. Kat Donovanová, osamělá policistka newyorského sboru, dostala předplatné na tenhle web od své kamarádky Stacy. Ale pak si Kat lépe prohlédne fotografii muže, který ji zaujal, a najednou jako by její svět kolem ní i v ní vybuchl. Ze snímku na ni hledí její bývalý snoubenec, Jeff, který jí zlomil srdce a kterého osmnáct let neviděla. A to ještě netuší, co všechno se kliknutím na jeho stránku otevře… Kat nejprve doufá, že se možná její život od téhle chvíle začne ubírat lepším směrem. Pak ji však osloví mladičký Brandon, který tvrdí, že jeho matka zmizela a že v tom má prsty Jeff. A z minulosti se začnou vynořovat nejen Jeffova tajemství, ale i znepokojivé otázky týkající se všech lidí, které kdy Kat milovala…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Missing you , 2014

Peyka
20.02.2024 3 z 5

Moje druhá kniha, filmová (seriálová) zpracování jsem viděla asi čtyři. Doporučuju, protože Netflix nás asi nepřestane Cobenovkama zásobovat.
Přečteno za dva dny. Coben (jeho překlady) se čte skvěle, neotravuje nás s dlouhými popisky, děje svižně plyne a čtenáře totálně vtáhne.
Opět dobrá kriminálka, kde hraje hlavní roli tentokrát seznamka. No, a zase o jeden důvod navíc, proč mě tenhle trend nikdy neoslovil :D :D

Každopádně to rozuzlení se mi moc nezdálo, úplně jsem tomu nevěřila a moc mi to nedávalo smysl. Taky zůstalo ve vzduchu dost nezodpovězených otázek a nedotažených konců. Ale v podstatě pokud chcete sáhnout pro dobrou kriminálku, Coben bude vždycky správná volba. 70%

kackahracka
22.11.2023

Zvládla jsem první kapitolu, abych si připomněla pocity, co mě zachvátily u autorovy jiné knížky. Tu jsem odložila, protože jsem neustále klopýtala o zvláštní souvětí a děj, který mi nedával smysl. Už jsem to pochopila. Coben nehovoří jazykem mého kmene. Takže se s ním loučím.

marwinmh
06.08.2023 5 z 5

Skvělý příběh, který se před námi postupně odkrývá, až čtenáře pohltí natolik, že čte bez ustání stále dál a dál. Oceňuji, že všechny neznámé byly zodpovězeny, že hlavní hrdinka si šla za svým a nevzdala to, i když zjištění některých pravd bylo víc než bolestivé.

DericCaster
17.07.2023 4 z 5

Další přečtený Coben a další pocit spokojenosti. Autorovy knížky jsou pro mne vždy dobrou volbou. Vyhovuje mi styl kratších kapitol i lehká předvídalelnost děje.

Část příběhu se odvíjí v rovině zločinu, kdy jsou unášeny obeti za účelem vydírání a do toho vstupuje policistka a její osobní život.

V podstatě už klasické schéma zločinu, policisty - který nejedná vždy úplně podle představ nadřízených - a starých kostlivců v jeho životě opět se vynořujících z hlubin minulosti.

boxas
10.03.2023 5 z 5

Má to všechno, co má dobrý thriller mít - prostředí, napětí, spád a také něco, co Harlana Cobena odlišuje od spousty jiných autorů. Myslím tím určitou uvěřitelnost jeho knih, protože upřímně řečeno, kdo by aspoň jednou nezavítal na některou internetovou seznamku s mlhavým přáním najít tam svůj ideální protějšek?
Kniha je to čtivá, no a jestli občas něco trochu drhne, jestli je tam občas nějak moc náhod naráz, co na tom? Jak říká sám autor, náhody ovlivňují náš život víc, než jsme si ochotni připustit.
Takže za mě dobrý.

Makyt
21.01.2023 4 z 5

Jo tak tohle byla paráda. Zvlášť když si uvědomíte, že jste také na seznamce a chodíte i na rande. Ano, jasně, máte nějaká svá pravidla a své pojistky, ale po přečtení téhle knihy je ještě víc zefektivníte.

jajcak
21.01.2023 3 z 5

Po úvodních kapitolách jsem uvažovala, že odložím. Až jsem se podívala na celkové hodnocení zde, dala jsem knize ještě šanci. Děj se odvíjel dost pozvolna, obzvlášť na začátku - vysedávání v baru, osamělé večery. Od půlky se to rozjelo zase až moc. Finále je trochu jak z béčkového akčního filmu. Během pár kapitol se vše vysvětlí.

AltaMari
25.11.2022 4 z 5

Ze začátku to vypadalo spíš na román pro ženy - Kat a její sexy kámoška, která jí zařídila profil na seznamce, a pak to holky na deseti stranách rozebírají - ale pak se děj skvěle rozjel a seznamka tam hrála klíčovou roli, tak jsem pochopila, proč kole ní bylo tolik "tanečků". O překvapení a zvraty nebyla nouze, i na úplném konci, kdy to vypadá na happy end... Fakt pěkné počteníčko.

Terka1975
20.11.2022 4 z 5

Zajímavý thrillerový příběh o podivné seznamce a policistce, která se se stává její součástí. Mé první setkání s panem Cobenem a nechala jsem se inspirovat vámi, mé milé čtenářky, a věděla jsem, že nebudu zklamaná.

janina66
26.10.2022 5 z 5

Výborný a velmi čtivý příběh. Opět skvělá kniha od Cobena. Vyjímečně jsem vraha otce Kat uhodla hned na začátku, jen jsem netušila proč? Osvětleno až na konci knihy.
Knihy autora mě vždy sedí.

boruf
20.10.2022 4 z 5

Ani u tohoto Cobena jsem se nenudil. Za mě palec nahoru.

Belanna
18.10.2022 4 z 5

Povedený a napínavý příběh, který se dobře čte. Děj rychle plyne, tedy vyjma velmi pomalého rozjezdu. Je tu poměrně hodně postav, ale jsou dobře popsané, tak že se neztrácíte. Závěr je zajímavě pojatý.
Jen kombinací mi připadalo až trochu moc najednou.

Mečko
13.08.2022 4 z 5

Ze začátku dobrý, nenudila jsem se, ale jak věci začaly více zapadat do sebe, nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Stránky se ohybaly jedna za druhou. Čas jít spát? Nee, dokud neotočím posledni stranku :) Byla to má první kniha od Cobena, ale zcela jistě můžu říct, že se k němu vratim, až zas dostanu chuť na thriller.

Čmeláček
29.05.2022 5 z 5

Řekl bych, že Harlan Coben je jeden z nejlepších autorů thrillerů. Vynikající kniha, nemám co vytknout!

March
10.05.2022 5 z 5

Fíííha, to byla jízda, kdyby bylo možné dát více * neváhala bych. Knížka měla všechno, pomalý rozjezd, jak píše většina, dle mého nic zásadního, byla to nejspíše příprava na tu jizdu, která se konala :) Zápletka? Výborná. Napětí? Nechybělo. Závěr? Překvapivý....moje několikátá kniha od autora a nezklamal!

faba
24.03.2022 4 z 5

Jo!
Harlan Coben nezklame. Ne, že bych ho četl jako na běžícím pásu, ale když se k nějaké jeho knize dostanu, neváhám (totéž platí o seriálové tvorbě na motivy jeho knih, to je něco!).
Tento příběh se rozjíždí trochu volně a poooomaaaluu... Ale jak se dostanete do poslední třetiny (nebo čtvrtiny), tak to nejde odložit. Velmi dobré počteníčko. I s tím koncem...

bigben
22.03.2022 4 z 5

Doporučuji chvíli vydržet, pak se děj rozjede.. ze začátku jsem trochu váhala, ale se začalo dít spoustu věcí, že to až člověk nestíhá...i ta červená knihovna se dá vydržet:-)

jan0504
14.02.2022 4 z 5

Prvý kontakt s autorom: spokojnosť! Veľmi rád sa k nemu vrátim.
O knihe: začiatok trochu nevýrazný, ale potom sa to rozbehlo. Dve dejové línie. Podľa mňa to autor s tým rozuzlením dejovej línie smrti otca už trocha prekombinoval :-)

Fleur213
09.02.2022 3 z 5

Holy Moly, byla to jízda! I když poměrně dlouhá. Ano, některé dějové linky mohly být hlouběji zpracovány, dalo se z toho vykřesat víc, ale napínavé to bylo. Trochu víc uvzdychané (na Harlana), ale chápu, že se snažil vcítit do ženské hlavní hrdinky.
To rozuzlení si autor nechal až na úplný závěr a možná to byla chyba. Mohl klidně začít rozmotávat dříve, mohlo se ještě odehrát více dramatu s Jeffem. Pro mě poslední kapitola, stránka vyšla jaksi... mdle, neukončeně. Nemám ráda nedořešené konce. Ano, možná ty náznaky jsou pro některého čtenáře jasné, ale mě to bohužel nestačilo. Za takový konec musím mé hodnocení bohužel snížit.
Jinak jedna z těch top knížek od Harlana, co jsem četla a určitě budu pokračovat.

monushka
09.02.2022 4 z 5

Mé druhé setkání s autorem. Před několika lety jsem četla Šest let. Pokud bych měla obě porovnat, Chybíš mi se mi líbila více. Zaujalo mě téma zneužití internetové seznamky. Tento autor upoutal mou pozornost a těším se na další čtecí setkání.

Harlan Coben
americká, 1962