Chvála psychoterapie

Chvála psychoterapie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191987/chvala-psychoterapie-191987.jpg 4 109 11

Na základě svých pětatřicetiletých zkušeností na poli psychoterapie pojal Yalom svou knihu Chvála terapie jako průvodce úspěšnou psychoterapií. Knihu tvoří pětaosmdesát krátkých kapitol, jež představují směsici myšlenek a technik, které se autorovi při jeho vlastní terapeutické práci osvědčily. Yalomovy úvahy doplněné vlastními zkušenostmi a případy z praxe mohou obohatit terapeutický proces nové generace psychoterapeutů a jejich klientů... celý text

Literatura světová

Vydáno: , Portál

Gift of therapy , 2002

lencin
26.12.2023 5 z 5

Výborná kniha (nejen) pro psychoterapeuty a jejich pacienty

kinee
31.01.2020 5 z 5

DOPORUCUJI nejen psychoterapeutum, ale i lidem, kteri radi ctou knizky podobnych zanru. Jsou to ruzna doporuceni pro terapeuty, ktera mi davaji smysl, vlozena do prikladu ze skutecne praxe Yaloma. Ten mel proste pocit, ze na sklonku zivota by se rad s ostatnimi podelil o sve zkusenosti, ktere by mohli vyuzit i terapeuti dalsi. Za me vyborny.

Alteriol
02.10.2019 5 z 5

Jednoduše čitelná a srozumitelná kniha. Autor se zaobírá základními tématy týkajícími se psychoterapie. Doporučuji každému, kdo studuje či praktikuje psychoterapii či psychologické poradenství.

klara1550
21.08.2019 5 z 5

Nejlepší "učebnice" psychoterapie.

RMarkéta
18.06.2019 5 z 5

Tato kniha byla doporučena i mně jako povinná četba při studdiu psychologie. Kniha je napsaná čtivou formou, což bylo super. Léty prověřená praxe a zkušenosti z knihy přímo odkapávají. Možná, že bych řekla, že ji Irvin D. Yalom napsal až tak nějak otcovsky. To se mi líbilo. Vše je o důvěře a lidskosti, dodržování určitých pravidel a nezneužívat svého postavení.

Shindo
01.04.2019 5 z 5

Irva som dostal ako "povinné čítanie" a bol to teda dobrý výber. Ako človek, ktorý v terapii ešte len začína a učí sa čo a ako (a občas stresuje viac, než by mal) som knihu uvítal
Potešila čtivá forma a kazuistiky. Niektoré rady ma ale naozaj prekvapili.

Radka_p
21.02.2016 5 z 5

U Yaloma ako vždy obohacujúca kniha. Chvála psychoterapie narozdiel od väčšiny jeho kníh, nie je len beletrizovaným popisom psychoterapeutického procesu u jednotlivých klientov. Pre mňa bola do určitej miery aj učebným textom pre odborníkov a najmä začínajúcich terapeutov. Kniha je plná rôznych typov, skúseností autora obohatených aj o kazusitiky ako ilustráciu jednotlivých námetov praxe.

Otto von Pluto
10.01.2014 4 z 5

Postřehy, nápady a doporučení od jednoho z nejslavnějších současných psychoterapeutů po pětatřiceti letech praxe. Kdybych se někdy měl živit terapeutickou prácí, tato knížka by měla výsadní postavení v mé knihovničce.

Darkleynon
08.02.2013 4 z 5

Moc pěkný souhrn znalostí z praxe, obohacený o konkrétní případy pacientů autora. Velice čtivé, skoro bych to nečekala na odbornější knihu :-)

vesirena
16.02.2012 5 z 5

jasně, krátce, srozumitelně a hlavně trochu jinak... žádná upjatá pravidla, ale návody k vlastnímu přemýšlení...

Brozik
05.02.2012 5 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha. Ukázala mi mnoho nových cest v mé osobní praxi, ale i životě.