Chvála pohybu

Chvála pohybu https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15732/chvala-pohybu-15732.jpg 4 59 11

Knížka vyprávění a úvah o pohybu ve všech podobách je psána s humorným, pro autora typickým akcentem.

Mira7
15.03.2024 4 z 5

Teprve před pár dny jsem si rozšířil sbírku o tuto knihu v audio verzi a už jsem si ji stihl pustit vícekrát. Je to hezké, milé a na poslech pohodové. Humor je nenásilný, laskavý..

Maki229
04.12.2023 5 z 5

Po panu Horníčkovi jsem sáhla jako sázku na jistotu. A dobře jsem udělala. V knize je nejen laskavý humor, který pohladí, ale také postřehy k zamyšlení, jak život zlepšit sobě i lidem okolo. Je zde rozčlenění na několik kapitol opravdu různých druhů pohybu včetně sledování pohybu ostatních nebo pohybu myšlenek. Užila jsem si to. Pohyb budiž pochválen.

Jordanka9
04.11.2022 4 z 5

Po delší době jsem si přečetla tuto knížku Miroslava Horníčka - docela příjemné čtení. Mnohem raději mám však Honička vypravěče, moderátora a herce- pamatuji ho v našem divadle v Hovorech přes rampu - byl excelentni. Právě jeho hlasový projev a mimika , to dodávalo jeho myšlenkám a textům ten pravý rozměr. Více se mi libily Dobře utajené housle.

Lac
14.09.2021 5 z 5

Humor p. Horníčka je krásně česky napsaný i promyšlený. Jednodušší čtení, které mnohé pobaví.

jprst
23.10.2020 1 z 5

Tohle jsem přečetl těsně po setkání s p. Horníčkem a byl jsem překvapen, koho jsem potkal "tváří v tvář". Borec. který se dokázal perfektně přetvařovat a tak získat i dav příznivců.

JancaMia
30.09.2020 2 z 5

moc milé výprávění :)

Cagbel
01.12.2016 2 z 5

Horníčka-herce a Horníčka-vypravěče či moderátora mám ráda. Ale Horníček-spisovatel mě (až na pár zajímavých úvah či postřehů) moc neoslovil. Toto byla jeho 3. kniha, kterou jsem přečetla, a ani jedna mě nezaujala - všechny je posílám do světa a už se k nim nebudu vracet.

smuma
06.01.2016 5 z 5

Humor se nevysmívá, humor je laskavý, klidný pohled na dějě i věci.

Sandik
04.05.2015 4 z 5

Příjemná, vtipná, venkoncem odpočinková kniha. O něco slabší než Dobře utajené housle, což je ale pořád ještě docela hodně ;o) 80%

Blue
06.10.2013 4 z 5

Napsat, že je kniha plná moudrých úvah a postřehů je poměrně klišovité, nicméně je to tak. Jsou tam místa tak rozkošná, že se dají číst pořád dokola a možná i učit nazpaměť. Na druhé straně tu je ale také dost, a nemyslím to špatně, hlušiny. Míst, která jsou psaním pro psaní, nebo aby se text natáhl. Kniha tak má i pasáže, které by šly ze čtenářského hlediska zkrátit. Ale ty lepší momenty opravdu stojí za to.

vejnar
02.02.2013 4 z 5

Cituji pár pěkných myšlenek:
Stáří není v ničem - v umění ani v životě - zárukou hodnoty.
Jsme pro přesnost, ale ta musí být uvnitř. Navenek by výkon měl působit trochu ledabylosti.
Budiž pochválen pohyb, který má někam namířeno, o něco usiluje, něco dosahuje!

Člověk má měnit své oči a věřím, že i docent si má občas nasadit oči klukovské; a třeba jen proto, aby z pudu sebezáchovy provedl někdy náhlou a překrásnou klukovinu!

Člověk zpohodlněl, zlenivěl, má tisíce výmluv a namlouvá si, že je tu vždycky něco důležitějšího!