Chůva

Chůva https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419869/bmid_chuva-wbd-419869.jpg 4 683 219

Malá Jo zbožňuje chůvu Hannah víc než svoji matku, a tak když jedné noci Hannah beze stopy zmizí, holčička je naprosto zničená. O třicet let později se Jo vrací do rodičovského domu a je nucena čelit svému složitému vztahu s matkou. Jenže když jsou v jezeře na jejich pozemku objeveny lidské ostatky, Jo začne pochybovat o všem, o čem byla až dosud skálopevně přesvědčená. Pak když na dveře jejich domu zaklepe nečekaný host, Jo zažije další šok. Zoufale se snaží doplnit mezery ve svých nejasných vzpomínkách. Nezbývá jí než přijít na to, co byla její chůva zač a proč zmizela. A především se musí rozhodnout, zda může věřit vlastní matce… Chůva od autorky bestsellerů Spálená obloha či Dokonalá Gilly Macmillanové je temným a nepředvídatelným příběhem plným tajemství a klamu. Je to ďábelsky chytrý thriller, který nám připomíná, že někdy je mnohem snazší přijmout lež namísto kruté, bolestné pravdy.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Nanny , 2019

Alzbetta
25.03.2020 5 z 5

Chůva su mi moc libila. Z počátku jsem neměla ráda Virginii,potom zase Jo. Nakonec to všechno bylo jinak... Knížka u které jsem se nenudila.

Hanca91
24.03.2020 4 z 5

Musím uznat, že Chůva opravdu překvapila...
V knize bylo několik zvratů, na které by mne ani nenapadlo pomyslet.
Nejúsměvnější pro mne bylo, že mi ve finále byla nejsympatičtější ta z hlavních hrdinek, u které bych to na začátku vůbec neočekávala, Virginie. Naopak Jocelyn jsem měla chuť dát pár facek, aby se jí v té "makovici" konečně rozsvítilo.
Kniha si podle mne nezaslouží plný počet hvězd, ale rozhodně patří k těm lepším, které jsem za poslední dobu přečetla.

Majdalenka
23.03.2020 5 z 5

Skvělá!! Už od 50-té strany jsem věděla, že to bude pět hvězd. Od knihy jsem očekávala průměrný a předvídatelné děj. Je pravda že moc šokujících odhalení tam nenajdete. Vše je v příběhu vysvětleno a řečeno pomalou a nenucenou volbou. Není třeba vymýšlet různé konspirační teorie. Stačí jen začít číst a užít si knihu od začátku do konce.

katule1992
17.03.2020 4 z 5

Chůva je psychologický román, který se zaměřuje nejen na manipulaci, lži a intriky, ale také na komplikovanost rodinných vztahů mezi třemi dospělými ženami - Jocelyn, Virginii a Hannah. Ve srovnání s těmito silnými dámami se tak do pozadí dostává Jocelynina dcera Ruby a detektiv Andy, který je pověřen vyšetřováním původu nalezených ostatků. Nicméně jeho role je zde opravdu velmi podružná a vzhledem k prostoru, kterému se mu v knize dostává nemá šanci na čtenáře zapůsobit jinak, než jako věčně zmatený a namyšlený detektiv.

Monty196
17.03.2020 5 z 5

Kniha mě zcela vtáhla do svého děje a já jen četla a četla :) Trošku jsem se na začátku rozčilila, že mám už třetí knihu po sobě, kde se střídají postavy i trochu čas, ale ničemu to tam nevadilo. Moc se mi líbila a uvítala bych filmové zpracování.

attila1
16.03.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila. Dobře se četla jen ubírám jednu hvězdu za konec který nebyl vůbec překvapivý.

Hotovson
16.03.2020 4 z 5

Tak nevim, kdo mi tady lez na nervy víc. Babka, dcera nebo chůva? Bába mi lezla na nervy ze začátku, ale postupem času jsem pro ní začal mít pochopení a i jí fandil, za což mohla dcera, která mi opravdu srala. Tak nesympatickou postavu jsem v knížce dlouho nezažil. Chůva byla dobře napsaná, pokud bylo cílem autorky nemít jí rád. To byla svině non plus ultra. Na všechno nakonec doplácela vnučka. Děj byl docela předvídatelnej, přesto se mi knížka líbila.

alnahu
14.03.2020 4 z 5

V tomto spíše psychologickém příběhu se setkáme s třemi hlavními osobami, matkou Virginii ,která si absolutně nerozumí se svou dcerou Jocelyn (která si nechá říkat Jo) a pak chůvou Hannah,kterou Jo zbožňuje.A pak náhle chůva zmizí beze stopy. Po uplynutí delšího časového období se JO vrátí do domu ,kde prožila dětství .Děj je rozdělen na tři části v první se popisuje vztah těchto tří hlavních osob, v druhé části se nám poodhalí určité tajemství a nakonec v třetí části se dozvíme ,co se tenkrát před třiceti lety skutečně stalo.Příběh trošku zdlouhavý ,ale čtivý,psaný v krátkých kapitolách a to mě vyhovuje.

Janča089
11.03.2020 5 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila. Možná měla chvílemi trochu vleklejší děj, ale jinak mě bavila. Mám ráda prokládání kapitol z různých pohledů a odlišných časových linií, které do sebe následně zapadnou.
Příběh byl originální a úplný závěr pak překvapivý!

plamínek21
08.03.2020 2 z 5

Bez téhle knihy se obejdete. Dcera i matka jsou lezoucí na nervy, vnučka je sympatická. A chůva ? To neprozradím...každopádně jsem se trápila, abych dočetla.

LuluBird179
07.03.2020 4 z 5

Velmi příjemné čtení.

adela2230
06.03.2020 5 z 5

Zajímavý příběh s propracovaným dějem. Dobře se čte a člověk se nemůže odtrhnout až do konce. Napětí je v celém příběhu.

Peti081
06.03.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, děj svižně utikal.Jen ten konec nemusel být tak rychly.

Makaja
05.03.2020 4 z 5

Plná napětí, budiž. Šokující závěr ani náhodou. Takže za snadno odhadnutelný děj a nesympatickou Jo hvězda dolů.

Jirinamac
04.03.2020 4 z 5

Knížka mě bavila, byla napínavá celou dobu. Přála bych jim, aby k odhalení nikdy nedošlo a žily šťastně až do smrti. :-)

HanulkaK.
27.02.2020 3 z 5

Bavila mne, ale konec byl příliš... rozbředlý...

pingu1
26.02.2020 5 z 5

Moc pěkná knížka, čtivá, napínavá až do konce. Za mě plný počet hvězdiček :-)

reňa30
25.02.2020 4 z 5

Skvělé čtení...Ačkoli bylo velmi brzy jasné, jakým směrem se bude příběh odvíjet, tak to knize neublížilo..Doporučuji!

JustWomen
24.02.2020 4 z 5

Dlouho jsem nevěděla, co si o tom mám myslet, ale nakonec to nebylo špatné, mělo to logiku a momenty překvapení a docela uspokojivý závěr. A pak vezměte k dítěti chůvu s doporučením...

Hella
22.02.2020 3 z 5

Slušné počtení, byť jsem od začátku zápasila s velkou antipatií k Jocelyn a kupodivu hned fandila lady Holtové. Autorka znovu nezklamala, i když Spálené obloze se tenhle příběh nevyrovná.

lhaní, lži chůva

2016  79%Spálená obloha