Chůva

Chůva https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419869/bmid_chuva-wbd-419869.jpg 4 683 219

Malá Jo zbožňuje chůvu Hannah víc než svoji matku, a tak když jedné noci Hannah beze stopy zmizí, holčička je naprosto zničená. O třicet let později se Jo vrací do rodičovského domu a je nucena čelit svému složitému vztahu s matkou. Jenže když jsou v jezeře na jejich pozemku objeveny lidské ostatky, Jo začne pochybovat o všem, o čem byla až dosud skálopevně přesvědčená. Pak když na dveře jejich domu zaklepe nečekaný host, Jo zažije další šok. Zoufale se snaží doplnit mezery ve svých nejasných vzpomínkách. Nezbývá jí než přijít na to, co byla její chůva zač a proč zmizela. A především se musí rozhodnout, zda může věřit vlastní matce… Chůva od autorky bestsellerů Spálená obloha či Dokonalá Gilly Macmillanové je temným a nepředvídatelným příběhem plným tajemství a klamu. Je to ďábelsky chytrý thriller, který nám připomíná, že někdy je mnohem snazší přijmout lež namísto kruté, bolestné pravdy.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Nanny , 2019

khaj
27.12.2020 5 z 5

Skvěle se tato knížka četla. Plynulý děj a překvapivý závěr.

Misha224
23.12.2020 4 z 5

Kniha byla napínavá od začátku do konce ,, trochu mě zklamal konec, který byl až moc uspěchaný a rychlý.

lucie2371
22.12.2020 5 z 5

Chytne vás hned od první strany a až do konce nepustí! Napínavý děj a nečekaný závěr si vysloužil pět hvězdiček.

ennlady
09.12.2020 5 z 5

Chůva se mi líbila moc. Příběh zpočátku se jevící zcela banálně s jasnou zápletkou. Zaneprázdněná matka - žena z vyšších kruhů - která si neumí najít cestu ke svému dítěti a chůva, která dítě hýčká a je vždy trpělivě po ruce. Po jedné velkolepé oslavě chůva nečekaně zmizí. Po několika desetiletích se dítě - nyní už dospělá žena se svou dcerkou vrací do rodinného sídla a zapomenuté události z jejího dětství se dají rychle do pohybu. Matka, dcera, vnučka - a do toho vstoupí minulost. Knížka napínavá od začátku do konce a nesmírně čtivá. Velmi se mi líbila sonda do anglické aristokratické rodiny, smetánky chovající se podle společenských pravidel, kde, jak se zdá pro emoce není místo. Ve skutečnosti je to úplně jinak, jen jsou drženy i s rodinnými tajemstvími pod pokličkou. Je to tak pěkně vykreslené, že mě to úplně dostalo. A konec? No, asi to tak mělo být. :-)

Janaves
09.12.2020 5 z 5

Napínavé, bavilo mě to.

IHT
30.11.2020 5 z 5

Kniha velmi napinava, ikdyz clovek tusi, ze "vsechno bude jinak" :) Zpocatku sympaticka Jo(celyn), byla cim dal tim vic protivnejsi, lec naprosto verohodna. Mazanost matky byla prislibem prekvapiveho konce - ten me vsaktrosku zklamal. Nebyl sice vubec spatny, ale tak nejak jsem doufal v nejaky vtipny "westlakeovsky" konec. Mirne zklamani, ale nic, co by ubralo na plnem hodnoceni :)

Deminka20
19.11.2020 5 z 5

Napínavá kniha, dobře se četla.

Pavlnka
14.11.2020 5 z 5

Čtivé, zajímavé a napínavé. Co víc, by si člověk přál. Líbily se mi retrospektivy i pohledy různých osob na stejnou situaci.

Awča
02.11.2020 5 z 5

Četla se moc dobře, bavil mě náhled očima různých postav, do poslední chvíle jsem byla napjatá, jak to dopadne, a konec se mi moc líbil.
Je to taková dámská oddechovka, mužských postav pomálu, alespoň postavě kriminalisty mohla být věnována větší péče, ale i přesto mě to bavilo, ideální pro odpoutání od okolních trablů.
Od autorky jsem četla Spálenou oblohu, také povedený kousek.

renisla
01.11.2020 5 z 5

Šokovala mne! Četla se příjemným tempem. Čtenář soucítil s hlavní postavou a když vše vyšlo najevo byl stejně překvapený, jako kdyby to zažil on sám. Za mne. Skvělá!

Knihomolka506
31.10.2020 5 z 5

První seznámení s autorkou. Dopadlo víc než výborně. Tajemné zmizeni chůvy malou Jo rozčílí. Po 30 letech se Jo vrací zpět do svého domova , ale už ne sama.
Má desetiletou dceru - mnohem in a modernější než její matka. Jednou Ruby najde v jezeře lebku a tím začíná velké pátrání v současnosti a hlavně minulosti. Je matka někdo jiný než ve skutečnosti? Přišlo mi to jako bych četla Bryndzu. Napínavé a tajemné do poslední stránky. S autorkou to poslední setkání určitě nebylo.

KatyM.
24.10.2020 5 z 5

První kniha od této autorky, zajímavý konec, libila se.

SimonaP
22.10.2020 4 z 5

Knížka čtivá, poutavě psaná, zajímalo mě, jak to vlastně celé bylo.

rodak
22.10.2020 5 z 5

Chůva mě bavila, hodně čtivé, ač se řešily rodinné vztahy, měla kniha náboj a gradovala. Zaručeně autorku neopustím.

Brembelik745
18.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Že začátku jsem myslela že vrah je úplně jasný... Příjemně mě ale překvapilo, že to tak nebylo... Zajímavé a nečekané rozuzlení. Celou dobu držela v napětí. Konec byl brilantní. Sympatické a poutavé postavy. Určitě všem doporučuji.

tereza8
09.10.2020 4 z 5

Zprvu jsem měla problém se do příběhu dostat. Hodně jmen, postav, časové linie, někdy zbytečně dlouhé pasáže. Až v půlce mě začala kniha bavit, pak to mělo spád. Zajímavá myšlenka, kterou si odnáším - člověk by měl dát častěji na svoji intuici.

Peggy2711
06.10.2020 3 z 5

Tak tato kniha mě začala bavit až za půlkou, do té doby mi to přišlo takové zdlouhavé, ukecané a skoro o ničem. Pak se to ale obrátí a je z toho pěkný psychothriller. Takže za mě klidně o nějakých 150 stran méně by neuškodilo :-)

katasokolov
27.09.2020 3 z 5

Zdařilý psychologický thriller, který jsem přelouskala za necelé dva dny. Ve zkratce se děj příběhu odehrává na panství bohaté rodiny, kam se po letech vrací dcera Jocelyn, která nemá příliš dobrý vztah se svou matkou, tedy jak si umíte představit, není z návratu právě nadšená (postava Jocelyn mi byla s přibývajícími stránkami více a více nesympatická). Jocelyn se vrací se svou dcerou a snaží se zde přečkat nelehké období po ztrátě manžela a otce. Zápletka začíná houstnout, když se nečekaně vrátí Jocelynina chůva z dětství, která před lety zmizela beze stopy a rozloučení .... příběh je vyprávěn ze dvou časových rovin - jedna právě probíhající a druhá minulá. Zajímavá je také zápletka ohledně prodeje uměleckých děl. Konec rozhodně nebyl šokující, jak tvrdí recenze na přední straně přebalu knihy od Shari Lapeny, ale to nic nemění na tom, že se jedná o slušný thriller se zajímavou zápletkou, který nikoho neurazí. Je to přesně takové to slušné dovolenkové čtení.. V porovnání s autorčinou knihou Vyvrhel se jedná o trošku lepší počin. Ani postav tam nebylo moc, takže pro orientaci v ději ideální :)

mona.benny
26.09.2020 5 z 5

Moje první čtená kniha od této autorky a byla jsem spokojená, těším se na další tituly. Žádné nudné zdlouhavé uvádění do děje, představování postav. Krátké kapitoly, příběh ubíhal, žádné zbytečné odbočování od hlavní linie. Prolínaní minulosti budoucnosti příjemné. Příběh z více pohledů hlavních postav. Doporučuji.

LucaR8
20.09.2020 4 z 5

Krátké kapitoly, svižné tempo s docela zajímavým rozuzlením.

lhaní, lži chůva

2016  79%Spálená obloha