Chůva

Chůva https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419869/bmid_chuva-wbd-419869.jpg 4 683 219

Malá Jo zbožňuje chůvu Hannah víc než svoji matku, a tak když jedné noci Hannah beze stopy zmizí, holčička je naprosto zničená. O třicet let později se Jo vrací do rodičovského domu a je nucena čelit svému složitému vztahu s matkou. Jenže když jsou v jezeře na jejich pozemku objeveny lidské ostatky, Jo začne pochybovat o všem, o čem byla až dosud skálopevně přesvědčená. Pak když na dveře jejich domu zaklepe nečekaný host, Jo zažije další šok. Zoufale se snaží doplnit mezery ve svých nejasných vzpomínkách. Nezbývá jí než přijít na to, co byla její chůva zač a proč zmizela. A především se musí rozhodnout, zda může věřit vlastní matce… Chůva od autorky bestsellerů Spálená obloha či Dokonalá Gilly Macmillanové je temným a nepředvídatelným příběhem plným tajemství a klamu. Je to ďábelsky chytrý thriller, který nám připomíná, že někdy je mnohem snazší přijmout lež namísto kruté, bolestné pravdy.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Nanny , 2019

Lindulinek
30.03.2021 5 z 5

Hezky se četla. Propojení minulosti a současnosti bylo přehledné. Závěr mě překvapil.

skipiii
11.03.2021 5 z 5

Velice čtivé, napínavé, děj se odehrává v krásném anglickém prostředí kam přesně zapadá sídlo Holtů. Určitě doporučuji!

LeHor
02.03.2021 5 z 5

Čtivé, napínavé a překvapivé.

veronika8042
01.03.2021 5 z 5

Perfektní příběh! Všechno dokonale propracované, začátek sice neměl moc rychlý rozjezd, ale pak jsem četla dál a dál. Jsem nakonec ráda, že to dopadlo, tak jak dopadlo. Nedělalo mi úplně dobře, když malé dítě mělo na těle modřiny, byla jsem z toho taková v rozpacích . Takže jsem nadšená z konce, jak dopadl. Hodnotím knihu velmi kladně.

JířaBalicu
01.03.2021

Pro mě zklamani. Na obalu knihy je poznamenáno šokujici závěr, no nebyl. Byl předvídatelný hned od začátku. Asi už jsem přejedená takových příběhů.

TVer
28.02.2021 5 z 5

Hodně zajímavá kniha. Nepustila mě od začátku do konce, moc dobře se četla. Člověk při čtení jenom hádá, o co chůvě jde.

zimolka
27.02.2021 5 z 5

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední.Příběh se moc hezky četl.Napínavé až do konce.

VulpesVulpes
24.02.2021 5 z 5

Za mě plný počet hvězdiček, bylo to napínavé, čtivé, prostě mě to bavilo.

Anchie
23.02.2021 2 z 5

Námět zajímavý, ALE postavy veskrze nesympatické, naivní, hloupé a k sobě navzájem zbytečně neupřímné, že jsem se musela nutit(!) to dočíst až do za vlasy přitaženého konce…

Gabetina
22.02.2021 4 z 5

Přemýšlela jsem, zda dát 3 nebo 4 hvězdičky. Myslim si, že 4 si kniha zaslouží, hlavně za tu čtivost. Děj příjemné ubíhal a postupně odkrýval dílky skládačky. Za mě skvělý, kouknu i po jiných knihách autorky.

lucie9998
14.02.2021 5 z 5

Kniha je úžasná, napínavá a velmi čtivá. Od této autorky jsem četla ještě Spálenou oblohu - byla také vydařená, ale Chůva ji předčila. Doporučuji.

niki7763
13.02.2021 2 z 5

Já se musím přidat ke zklamaným čtenářům. Nevím jestli je na vině to, že knih s podobnou tématikou je na trhu již spousty, anebo jsem už jednoduše náročná. Už mě nebaví ty pohledy více postav. Jednou er, jednou zase ich. Vrácení se do minulosti. Stará paní, která je chladná ke svému dítěti. Nechápala jsem její myšlenkové pochody, když byla Jo dítě. Pak zase Ruby, co vyvedla, co matce napsala... Policie tam za mne nemusela být vůbec. To bylo naprosto zbytečné, závěr už úplně nuda a v člověku tato kniha nezanechá vůbec nic. Pomalý děj. Hvězda za krásnou obálku a že se sem tam něco začalo dít. Bohužel

bookcase
08.02.2021 5 z 5

Perfektní, musím říct, že autorka mě zatím ještě nezklamala. Byla jsem napnutá jak kšandy, i když jsem už pak vytušila, že nikdo není tím, kým se zdá být - jak už někdo pode mnou napsal, taky jsem fandila lady Holtové a Jocelyn mi přišla s prominutím trochu jako kráva.

lenkaBajza
23.01.2021 3 z 5

Čtivé,napínavé, děj je výborně promyšleny a propracovaný. Nějak ale nemůžu překousnout postavy (Kromě Ruby,ta byla fajn). Byly nesympatické,hloupé,hrůza. Postava vyˇsetrovatele sice nesympatická nebyla,ale podle me tam vubec nemusel byt???? jeho obcasny vstup v podobe kapitolky byl o nicem. A ve finale z něj udělali trochu vola:D
A ten konec? Ano,překvapující,ale mně to zkazilo celkovy dojem z četby. Hannah jsem si představovala jako Bohdalku v Nesmrtelné tetě.

Doubravka1975
22.01.2021 4 z 5

Čtivý a napínavý psychologický román. Všechny postavy mi byly , kromě malé Ruby nesympatické. A Jo, ta mě k nesympatiím ještě neskutečně štvala. Konec dobrý i když pro mě teda šokující ani překvapivý nebyl.

kofola33
16.01.2021 5 z 5

Velice prijemne cteni. Tak nejak jsem si to uzivala, a i kdyz dej byl trochu misty predvidatelny, s napetim jsem cekala, co z te manipulatorky vyleze a jak to vsechno vlastne dopadne. Zkratka ne vsechny veci jsou tim, cim se na prvni pohled ( nebo vzpominku) zdaji.

PájaHája
15.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Mám ráda příběhy z anglického venkova s pochmurným sídlem a aristokratickou rodinou a jejich tajemstvím. Doporučuji.

michaela.22
08.01.2021 5 z 5

Kniha byla skvělá. Oceňuji originální zápletku, propletenost příběhu a popisy. Kniha se snadno četla a s každou stránkou byla překvapivější. Jen mi trošku vadily charaktery hlavních postav. Postavu, kterou čtenář na začátku miluje, nemůže na konci knihy vystát a naopak. Celkově velice povedený thriller. Doporučuji všem.

veronna
03.01.2021 3 z 5

Čekala jsem více, za mě průměrný thriller s předvídatelným koncem.

Petule30
27.12.2020 2 z 5

Bohužel kniha se mi nelíbila.nudila jsem se a kniha neměla žádný děj.za mě zklamání

lhaní, lži chůva

2016  79%Spálená obloha