Chůva

Chůva https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419869/bmid_chuva-wbd-419869.jpg 4 683 219

Malá Jo zbožňuje chůvu Hannah víc než svoji matku, a tak když jedné noci Hannah beze stopy zmizí, holčička je naprosto zničená. O třicet let později se Jo vrací do rodičovského domu a je nucena čelit svému složitému vztahu s matkou. Jenže když jsou v jezeře na jejich pozemku objeveny lidské ostatky, Jo začne pochybovat o všem, o čem byla až dosud skálopevně přesvědčená. Pak když na dveře jejich domu zaklepe nečekaný host, Jo zažije další šok. Zoufale se snaží doplnit mezery ve svých nejasných vzpomínkách. Nezbývá jí než přijít na to, co byla její chůva zač a proč zmizela. A především se musí rozhodnout, zda může věřit vlastní matce… Chůva od autorky bestsellerů Spálená obloha či Dokonalá Gilly Macmillanové je temným a nepředvídatelným příběhem plným tajemství a klamu. Je to ďábelsky chytrý thriller, který nám připomíná, že někdy je mnohem snazší přijmout lež namísto kruté, bolestné pravdy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Nanny , 2019

magic11
17.09.2021 3 z 5

Ke konci mi to přišlo odfláknuté, ale jinak spokojenost.

kačenka80
15.09.2021 4 z 5

Kniha plná zvratů ale s odhadnutelným koncem. Není vše tak, jak na první pohled vypadá. Kniha se čte lehce a jedním dechem :-D

veronika3141
31.08.2021 5 z 5

Zajimava a velice ctiva kniha rada doporucim :)

Toňula
28.08.2021 4 z 5

Zajímavý thriller o odhalování pravdy z minulosti, námět sice nebyl příliš originální, ale příběh vyprávěný z pohledu matky a dcery měl spád a napětí a více než o rozuzlení šlo spíše o hledání vzájemného porozumění a pochopení důvodů jejich činů z dřívějška.

martina2540
24.08.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá, ale chybělo mi lepší vystihnutí atmosféry, nějaký wow efekt na konci.

dom.ini
08.08.2021 5 z 5

Super!!! Knížka má spád a je napínavá od začátku až do konce. Atmosféra je temná a tíživá, všechny postavy dobře popsané a zápletka zajímavá a napínavá. Moc jsem si čtení užila!!

kanitsuj
30.07.2021 5 z 5

Příběh se mi moc líbil, zaujala mne zápletka i prostředí, ve kterém se odehrával. Řekla bych, že autorka trefila žánr, který nejlépe sedne milovníkům detektivek i společenských (trochu strašidelných) románů z viktoriánského aristokratického prostředí. Spálené obloze se po jazykové stránce autorka nevyrovnala, ale obsahem naprosto předčila mé očekávání. I přes trochu překotnější a méně pravděpodobnější závěr musím ohodnotit plným počtem hvězdiček. Bavila jsem se od začátku do konce a to jde především:-)

BlueTer
20.07.2021 3 z 5

Kniha se četla rychle, líbilo se mi střídání pohledů i krátké kapitoly (souhlasím s tím, že pohled detektiva tam byl absolutně zbytečný). Nejvíce se mi líbily kapitoly z minulosti. Ale zdálo se mi, že autorka úplně nevyužila potenciál příběhu (třeba ten konec, složitější zápletka).
Kniha zabaví, ale znova bych si ji už asi nepřečetla.

Deia
05.07.2021 3 z 5

Čo sa mi na knihe páčilo je to, že je skutočne veľmi čtivá. Kapitoly sú prevažne krátke, striedajú sa tam pohľady jednotlivých postáv, a aj minulosť s prítomnosťou (čo mám veľmi rada), a tak sa mi kniha čítala skutočne rýchlo. To je ale asi tak jediné pozitívum, ktoré ma napadlo. Ešte možno atmosféra honosného sídla pri jazere, ktorá mi ale prišla slabo využitá. Postavy mi neboli sympatické, ich správanie mi prišlo veľmi nelogické a naivné, u Jo a jej matky tiež také nevyspelé. Najrozumnejšia mi asi prišla Ruby. Od knihy som čakala, že budem napätá a že sa možno objavia nejaké zimomriavky, že tam bude nejaká diabolská opatrovateľka, ale vôbec. Dej mi prišiel taký o ničom, v podstate sa tam toho veľa nedialo, väčšiu časť knihy vypĺňali myšlienkové procesy postáv a opisy toho, čo práve robia, a podľa mňa sa všetky ich problémy dali vyriešiť rozhovorom matky s dcérou. Koniec bol tiež taký o ničom.

Liss93
02.07.2021 2 z 5

Kniha byla čtivá to ano, ale... Jsem zklamaná. Během čtení jsem si tvořila různé teorie, o tom co se stalo, kdo chůva je, ale rozuzlení bylo takové nemastné neslané, čekala jsem víc. Škoda.

Irra
22.06.2021 4 z 5

Zaujala

Bara52
14.06.2021 3 z 5

Asi takova klasika, nijak me to neurazilo, ale ani nenadchlo - mozna uz je takovych knizek proste moc, splyvaji jedna s druhou. Urcite si ji nebudu moc pamatovat, a nejspis si ji ani po zapomenuti neprectu znovu.

MiskaMa
02.06.2021 3 z 5

Bohužel, jak rychle jsem knížku přečetla, tak rychle na ni asi zapomenu.

Monika164
02.06.2021 4 z 5

Tak, docela povedené až na ten konec.... Bylo to ne... uvěřitelné. Těším se na další knihy...

archivářka115
21.05.2021 3 z 5

Chování Jo a její matky bylo dost nepravděpodobné. Nechápala jsem, proč se matka svojí dceři nesvěří . Jo se také vůči své matce chovala značně nesympaticky. Pokud jsem si odmyslela jejich chování, tak jsem knížku přečetla rychle, ale moc si z ní pamatovat nebudu.

cornetka
26.04.2021 3 z 5

Tahle kniha mi moc nesedla. Děj byl na mě až moc komplikovaný. Po přečtení se může zdát, že někoho zabít a odstranit tělo není zase takový problém.

Calinda
16.04.2021 2 z 5

Knihu hodnotím jako slabší průměr, překombinovaný příběh, divné a nelogické chování postav, které jsou navíc silně nesympatické a Jo mi přišla vyloženě hloupá. Tuto autorku už vyhledávat nebudu.

Mandlevest
07.04.2021 4 z 5

Od této autorky se mi nejvíce líbila kniha Spálená obloha a nezmění se to ani po přečtení této knihy. Knize Chůva nelze upřít, že je napínavá, čtivá, určitě má atmosféru a v neposlední řadě celkem originální námět. Minulost se nám tu prolíná se současností, což mám moc ráda, ale..Většina hrdinů ( s výjimkou dcerky hlavní postavy) je více či méně nesympatická, jejich chování je zarputile nelogické (chápu, že to bylo třeba pro zápletku knihy, ale za mě toho bylo až přespříliš) no a konec to tedy úplně zabil :-).Na titulní straně knihy píše veleúspěšná Shari Lapena doporučení, že kniha má šokující závěr. O "šoku" se , dle mého, nedá mluvit, ale rozumím tomu, že se této autorce líbil. Je totiž zcela ve stylu závěrů jejich knih, a to minimálně "divný" :-). Nicméně, i přes výše uvedené, kniha se četla moc dobře, a tak ji hodnotím poměrně vysoko a těším se na autorčinu novinku, kterou již mám doma.

Pavlína2019
05.04.2021 5 z 5

Paráda, super! Nedalo se přestat číst. Děj rychle a napínavě plyne. Mám moc ráda příběhy protkané s minulostí. Všem rozhodně doporučuji!

bergle
04.04.2021 3 z 5

Zajímavá, napínavá, rychle se čte a když se blíží pomalu konec nejde se od knihy odtrhnout :-)

lhaní, lži chůva

2016  79%Spálená obloha