Chutná těla

Chutná těla https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127721/mid_chutna-tela-1lK-127721.jpg 4 193 58

Nechutně vtipný a zároveň dojemný horor nám nabízí netradiční pohled na těžký (ne)život jednoho existenciální krizí sužovaného zombíka. Touží po prožitcích a vzpomínkách, ale paměť mu po nesmrti příliš neslouží. Aby se vůbec dostal k nějaké duševní potravě, sežere mozek zamilovaného mladíka. Následkem tohoto činu se zamiluje do stejné holky jako jeho oběť. Příběh Romea a Julie po konci světa může začít. V únoru 2013 má premiéru americký film, natočený na motivy románu Chutná těla, s Nicholasem Houltem v hlavní roli.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Argo

Warm Bodies , 2010

Micho86
29.06.2023 4 z 5

Zajímavý nápad, popsat zombie apokalypsu z pohledu zombíka, docela by mě zajímalo, jaký myšlenkový pochod k tomu autora inspiroval. Jedná se o příjemnou a vcelku i zábavnou oddechovku, které alespoň za mě sice chybí kousek k páté hvězdičce, ale stejně se mi to moc líbilo, klidně si to přečtěte, nejspíš taky nebudete litovat. ;)

iskrizka
27.04.2023

Chutné telá sú skvelým dystopickým/postapokalyptickým románom s originálne podanou zombie témou.
Má to atmosféru, nesmierne zaujímavého hrdinu a celé je to akési pochmúrne, a pritom zábavné až nežné, aj keď tam občas lietajú končatiny.
Okrem toho je to výborne napísané. Krásna próza, pekné myšlienky. Kto by čakal, že v hlave jedného zombíka trpiaceho existenciálnou krízou to môže byť také fascinujúce?

TwoFace
11.10.2022 4 z 5

Skvělá a netradiční zombie-postapo jednohubka z netradičního (zombie) pohledu.

lucifree91
15.09.2021 4 z 5

Děj plynul moc pomalu v porovnání s tím, jak rychle bylo odbyto finále. Dávalo to sice smysl, ale i tak jsem se v některých částech nudila. Jinak se mi ale kniha líbila, R jsem si hned oblíbila a styl psaní byl zajímavý :)

Kuzelka83
06.10.2020

Moje první kniha s touto tématikou... Je knize jsem se dostala náhodou, čekala na mne v knihobudce.... a zůstává doma, dal jí neposílám. Téma a zápletka zvláštní, neobvyklá (pro mne) a četlo se to velmi hezký a svižně. Doporučuji. Obsah není úplně primitivní, a některé věty či pasáže mají hloubku. Možná zkouknu i film.....

Čtenář1234
25.09.2020 4 z 5

Miluju zombie tématiku. Tato kniha se ale liší, jelikož hlavním hrdinou je právě zombie. Hodně mě to bavilo. Doporučuji!

iliska
09.07.2020 4 z 5

Kniha pěkná. Zajímavý nápad a zápletka. Doporučuji

niki-chan
23.09.2019 4 z 5

Skvěle pojatá zombie romance.

Targa Dall
07.08.2019 5 z 5

Velmi zajímavá kniha se zombie tematikou. Takovýto příběh jsem ještě nečetl, velmi originální. Jde o příběh osoby "R.", zombíka, který asi ožívá, anebo se prostě mění ze zombie na něco ... jiného. Bavilo mě to moc až do konce, který je - narozdíl od komentu níže - podle mě velmi originální.

petuzla5591
01.07.2019 5 z 5

Tohle byla parádní oddechovka. Sfoukla jsem ji zhruba za den a půl a moc se mi líbila. Hlavní postavu R jsem si okamžitě zamilovala. Rozhodně neváhejte!

okeey
13.09.2018 4 z 5

Tak tohle bylo dost ujetý a taky nechutný a taky dobrý psycho, ale taky nějakým způsobem zábavný. S takovym správně divno-příběhem jsem se ještě nesetkala. Bylo to ve finále dost hustý, ale jednou mi to stačilo.

trudoš
15.07.2018 3 z 5

Už jsem měl v ruce romance s upíry, vlkodlaky, démony, anděly, mimozemšťany, právníky i politiky. Ale se zombie vztahovkou jsem se setkal poprvé. A nedá mi to než se pozastavit nad tím, jak moc špatný člověk jsem, když začínám komentář právě těmito větami.
Chutná těla jsou románem, který ocení hlavně čtenáři paranormálních romancí, jež už mají kýčovitého láskobolenství plné zuby. Zároveň nepostrádají smysl pro humor a trocha toho životního nadhledu. I když „nechutně vtipný, ale i dojemný horor“, jak slibuje anotace knihy, se tak úplně nekoná, je tu několik vážně povedených scén, především ty ze života obyčejného zombíka. Celkově se to nese v lehké rovině tragikomedie, neberoucí se smrtelně vážně, ale zároveň nesklouzávající k parodii. Snad jen občasné emo výlevy si Isaac Marion mohl odpustit. Na druhou stranu, tohle je román pro dospívající, takže autor vlastně hraje na tu správnou strunu, jíž cílová skupina poslouchá. Vždyť z jejich pohledu nakolik se žijící liší od těch nežijících?

Mikky01
17.12.2017 4 z 5

Zajímavý příběh na motivy Romea a Julie po nákaze, která zasáhla svět a kde začíná zombie romance. Četlo se to velice snadno a velmi rychle.
Celý děj je napínavý, kde není zas tak šťastný konce, jako ve filmu.

Lucie51
09.09.2016 2 z 5

Chutná těla se mi dostala do ruky úplnou náhodou, když jsem si četla zajímavosti o svém oblíbeném filmu s názvem Mrtví a neklidní, který vznikl na základě této knižní předlohy. Musím tedy říct, že v tomto případě byl film mnohem lepší než kniha, což se většinou nestává. Kniha mě bavila jen asi prvních 10 stran, dočítala jsem jí pouze z povinnosti, protože nemám ráda nedokončené věci a bylo mi ji líto odložit. Hodnotím 2/5 a to jsem ještě hodně hodná... jen kvůli hlavnímu hrdinovi "R" (kterého ve filmu fantasticky zahrál Nicholas Hoult) a prostředí letiště. Myslím, že kdybych neviděla jako první film a neměla "R" spojeného s Nicholasem, hodnotila bych ještě o stupeň níže. Za mě bohužel zklamání, některé části knihy mi přišly až absurdní, že je snad autor nemůže myslet vážně, jako například "zombie sex na záchodech letiště" :-( ve filmu toto nebylo a jsem za to ráda.. Film si pustím ráda znovu, knihu však již neotevřu, musela bych mít velkou nouzi a prázdno v knihovně... ★★✰✰✰

VilkoLy
03.08.2016 2 z 5

Čekala jsem mnohem víc- třeba víc morbidnější, třeba zajímavější konec, nebo vtipnější....nic-plytké, ohrané a postrádající nápaditost. Ani kdovíjak čtivé. Prostě zklamání. Romantický film byl 10x lepší a asi i víc pobavil (teda první polovina).

hellena1523
13.06.2016 4 z 5

Když pominu zápletku s kostlivcema, tak musím říct, že to je dost vtipná kniha a já jsem se vlastně skvěle bavila. Trochu mě zklamal konec, čekala jsem morbidnější závěr.

Svatoslav
09.06.2016 2 z 5

Román místy překračuje hranice únosnosti a především v druhé polovině se doslova koupe v zoufalé klišé zátoce, které se po celou dobu šikovně vyhýbal. Což je velice smutné vzhledem k typu látky a míře nadšení pro inovátorský přístup k tématu.

ajla5
13.04.2016 3 z 5

Mnohem vážnější než film a tak skvělá!

Punkies
12.02.2016 2 z 5

Námět je super, akorát z toho autor mohl dostat o dost víc. Je poznat, že je to jeho první kniha. Oceňuji ten nápad, kniha nám naskýtá pohled "z druhé strany", kdy dochází k dost důležité změně. Ale ty přechody mezi vzpomínkami, přeludy a sny byly hrozné, občas jsem se v tom nevyznala a nevěděla, kdo je kdo, protože tyto záblesky mezi naším zombíkem a Perrym, nedokázály udržet mou pozornost. Podle mého názoru je vždy kniha lepší než film, v tomhle případě - PODOTÝKÁM POPRVÉ - se mi víc líbil film. Knihu hodnotím 2*, film 4*.

Princezna22
07.02.2016 5 z 5

Nádherná knížka a ten příběh.. četlo se to velice snadno a velmi rychle...Ve volné chvilce byla tato kniha dobré řešení,jak vyplašit nudu :)

zfilmováno zombie pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Isaac Marion