Chutná těla

Nechutně vtipný a zároveň dojemný horor nám nabízí netradiční pohled na těžký (ne)život jednoho existenciální krizí sužovaného zombíka. Touží po prožitcích a vzpomínkách, ale paměť mu po nesmrti příliš neslouží. Aby se vůbec dostal k nějaké duševní potravě, sežere mozek zamilovaného mladíka. Následkem tohoto činu se zamiluje do stejné holky jako jeho oběť. Příběh Romea a Julie po konci světa může začít. V únoru 2013 má premiéru americký film, natočený na motivy románu Chutná těla, s Nicholasem Houltem v hlavní roli.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127721/chutna-tela-127721.jpg 3.7137

Warm Bodies (2010)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo
Počet stran:256
Překlad:Marko Hauliš
Autor obálky:Gabriela Plačková
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-257-0561-2

trudoš
včera

Už jsem měl v ruce romance s upíry, vlkodlaky, démony, anděly, mimozemšťany, právníky i politiky. Ale se zombie vztahovkou jsem se setkal poprvé. A nedá mi to než se pozastavit nad tím, jak moc špatný člověk jsem, když začínám komentář právě těmito větami.
Chutná těla jsou románem, který ocení hlavně čtenáři paranormálních romancí, jež už mají kýčovitého láskobolenství plné zuby. Zároveň nepostrádají smysl pro humor a trocha toho životního nadhledu. I když „nechutně vtipný, ale i dojemný horor“, jak slibuje anotace knihy, se tak úplně nekoná, je tu několik vážně povedených scén, především ty ze života obyčejného zombíka. Celkově se to nese v lehké rovině tragikomedie, neberoucí se smrtelně vážně, ale zároveň nesklouzávající k parodii. Snad jen občasné emo výlevy si Isaac Marion mohl odpustit. Na druhou stranu, tohle je román pro dospívající, takže autor vlastně hraje na tu správnou strunu, jíž cílová skupina poslouchá. Vždyť z jejich pohledu nakolik se žijící liší od těch nežijících?

Mikky01
17.12.2017

Zajímavý příběh na motivy Romea a Julie po nákaze, která zasáhla svět a kde začíná zombie romance. Četlo se to velice snadno a velmi rychle.
Celý děj je napínavý, kde není zas tak šťastný konce, jako ve filmu.

Lucie51
09.09.2016

Chutná těla se mi dostala do ruky úplnou náhodou, když jsem si četla zajímavosti o svém oblíbeném filmu s názvem Mrtví a neklidní, který vznikl na základě této knižní předlohy. Musím tedy říct, že v tomto případě byl film mnohem lepší než kniha, což se většinou nestává. Kniha mě bavila jen asi prvních 10 stran, dočítala jsem jí pouze z povinnosti, protože nemám ráda nedokončené věci a bylo mi ji líto odložit. Hodnotím 2/5 a to jsem ještě hodně hodná... jen kvůli hlavnímu hrdinovi "R" (kterého ve filmu fantasticky zahrál Nicholas Hoult) a prostředí letiště. Myslím, že kdybych neviděla jako první film a neměla "R" spojeného s Nicholasem, hodnotila bych ještě o stupeň níže. Za mě bohužel zklamání, některé části knihy mi přišly až absurdní, že je snad autor nemůže myslet vážně, jako například "zombie sex na záchodech letiště" :-( ve filmu toto nebylo a jsem za to ráda.. Film si pustím ráda znovu, knihu však již neotevřu, musela bych mít velkou nouzi a prázdno v knihovně... ★★✰✰✰

VilkoLy
03.08.2016

Čekala jsem mnohem víc- třeba víc morbidnější, třeba zajímavější konec, nebo vtipnější....nic-plytké, ohrané a postrádající nápaditost. Ani kdovíjak čtivé. Prostě zklamání. Romantický film byl 10x lepší a asi i víc pobavil (teda první polovina).

hellena1523
13.06.2016

Když pominu zápletku s kostlivcema, tak musím říct, že to je dost vtipná kniha a já jsem se vlastně skvěle bavila. Trochu mě zklamal konec, čekala jsem morbidnější závěr.

Svatoslav
09.06.2016

Román místy překračuje hranice únosnosti a především v druhé polovině se doslova koupe v zoufalé klišé zátoce, které se po celou dobu šikovně vyhýbal. Což je velice smutné vzhledem k typu látky a míře nadšení pro inovátorský přístup k tématu.

ajla5
13.04.2016

Mnohem vážnější než film a tak skvělá!

Punkies
12.02.2016

Námět je super, akorát z toho autor mohl dostat o dost víc. Je poznat, že je to jeho první kniha. Oceňuji ten nápad, kniha nám naskýtá pohled "z druhé strany", kdy dochází k dost důležité změně. Ale ty přechody mezi vzpomínkami, přeludy a sny byly hrozné, občas jsem se v tom nevyznala a nevěděla, kdo je kdo, protože tyto záblesky mezi naším zombíkem a Perrym, nedokázály udržet mou pozornost. Podle mého názoru je vždy kniha lepší než film, v tomhle případě - PODOTÝKÁM POPRVÉ - se mi víc líbil film. Knihu hodnotím 2*, film 4*.

Princezna22
07.02.2016

Nádherná knížka a ten příběh.. četlo se to velice snadno a velmi rychle...Ve volné chvilce byla tato kniha dobré řešení,jak vyplašit nudu :)

livres
06.10.2015

Kniha byla prostě nádherná!! Plná černého humoru a občas hlubokých myšlenek. Velice se mi líbila. I film byl natočen velice pěkně.

Nicol13
03.07.2015

Díky konci dávám 3 a půl *, ten byl trochu napínavější a svižnější.
Jinak začátek nic moc. Občas se hlavně díky "R" objevily vtipné chvilky...Film mi však přišel vtipnější a celkově lepší. Tady jsem se zas dočetla a lépe pochopila povahy osob, především Juliiny. A občas v knížce padly zajímavé myšlenky.

Závěr: Fajn oddychové čtení, u kterého se občas zasmějete.

Bublushka
26.06.2015

Vlastně si po té době co jsem to četla nevím co jsem si vlastně z knihy odnesla. Zaujal mě nápad a tak jsem se těšila až se začtu, ale při čtení jsem si stále v duchu říkala- co to sakra je? Do děje se moc začíst nedalo, zápletka byla prapodivná, trochu přitažená za vlasy a fakt děsný a nereálná pohádka. Nikam to vlastně nevedlo a nějak se mi ani nevybavuje co se tam pořádně děje. Hlavní hrdina byl divný, moc normální na to že byl zombík- čekala jsem že bude víc přemýšlet jako zombík, to mě zajímalo, ale byl to jen obyčejný kluk. A nijak mi jako hrdina nepřirostl k srdci, spíš mi lezl na nervy. A vlastně on ani jeho dívka nebylo propracovaní, jen loutky v jednoduchém příběhu- až moc jednoduchém. Nápad byl zajímavý, ale zpracovaný slabě, moc slabě. Knihu jsem přečetla a jen si dala do seznamu přečtených a nic si z ní neodnesla, snažila jsem se, ale nevím co. Nemohu ji zařadit do průměrných knih, prostě, tohle nebylo pro mě- bylo to po všech těch romancích až moc přeslazený a ubohý- škoda, dal se z toho vytřískat slušný příběh.

Kudo
01.06.2015odpad!

Ne, ne! Kdepak... Dnešní společnosti už očividně nestačí vybledlý Komár a Pes, co si líže vlastní koule! Myšlenky paní Mayerové se lidskou rasou šíří jak Bílá nemoc, které Izák podlehl. A tak mor upířích romancí prosákl do žánru zombie. Zajímalo by mě, kde všude se tahle choroba ještě rozšíří.. A kdo ji zastaví!?
~(0,7★)~

Markouš
23.01.2015

Moje chyba byla, že jsem dříve viděla film, který se mi opravdu líbil. Tak jsem měla od knihy opravdu velké očekávání. Bohužel mě trochu zklamala. Filmový konec byl prostě lepší než knižní.

ivusse
31.12.2014

Kniha je lehce a čtivě napsaná, není potřeba u toho moc přemýšlet :-) "R" je sympaťák a pravda, Julie je v knize vykreslená jako velká podivínka, proto mě pak ty vřelé vztahy k "R" překvapily. Ale bylo to zřejmě v důsledku toho "rajského" života na stadionu. Film jsem záhy taky zhlédla a musím říct, že filmový konec je pro mě lepší, nadějnější.

sheepy
22.11.2014

Musím říct, že film je o hodně lepší. Na knihu jsem se těšila a čekala jsem parádní jízdu, jako byla ve filmu (nebo alespoň něco tomu podobného). Do půlky knihy to ještě šlo ale konec byl takový zmatený, nelogický a úplně odlišný, než jsem čekala. Možná jsem ovlivněna filmem ale nemůžu své hodnocení zvýšit, zvláště už proto,že postava Julie mi přišla divná. SPOILER.Nechápu, proč autor používal v jejím případě mnoho vulgarizmů, (nevadí mi, ale když se na jedné stránce několikrát zobrazí ku*va, tak už je to trochu moc). Nevím,ale do takové holky bez emocí by se ani zombík nezamiloval, natož aby ho ona dokázala přivést k životu. Abych jen nekritizovala kniha je čtivá, má spád má akci, zpočátku i vtipná,je to ten čistý průměr co je přečtený za jednu noc

kazatell
21.10.2014

Romeo a Julie tak trochu jinak. Příběh rychlí a čtivý

muchomurka
29.09.2014

Námět knihy se mi líbil, nápad, aby byl příběh vyprávěn z pohledu zombie byl originální, jinde jsem se s ním nesetkala. Sice byl příběh zpočátku zdlouhavý, hlavně kvůli chybějícím monologům, ale zase je zřejmé, proč tam nemohly být. Ke konci se příběh rozjel, ale nečekala jsem takový konec. Jsem ráda, že to v podstatě dobře dopadlo, ale bylo to takové mdlé. Přišlo mi, že hlavní hrdinové pořád nebyli schopni vymyslet řešení různých situací a jen čekali, co se stane. Chtělo to dodat ještě nějakou jiskru příběhu, aby byl strhující takovým tím způsobem "ještě jednu stránku, kapitolu".

SalomeH
18.09.2014

Ze začátku to vypadalo velmi nadějně a hlavní zombík mě bavil. Potom se ale na scéně objevila Julie a od té chvíle už to téměř zapomnělo být vtipné a stala se z toho jen plytká romantika na netradičních kulisách.

monita333
15.09.2014

Film už znám jako svoje boty, ale to neznamená, že byl pro mě děj v knížce předvídatelný. Právě naopak, v hodně věcech se docela liší, ale mě to nevadilo. Film se mi sice líbí trochu víc, ale knížka tím, že byla trochu jiná, se mi četla hodně dobře. Ani jsem nečekala, že se mi bude tolik líbit "jiná verze"příběhu "zombie romance". Film byl více do romantiky a kniha více do vtipu, i když v obojím nechybělo ani to druhé. Samozřejmě kniha vznikla dřív, ale píšu to takhle, protože jsem film viděla první.

Pett
25.08.2014

Pro mě zklamání, těšila jsem se na něco nového a neokoukaného....po pár stránkách mi to celé přišlo bohužel néé vtipné ani hororové, ale spíše absurdní a chvílema nechutné...trochu pocit zmatenosti, že Marion vlastně nevěděl do jakého žánru se pustit a splácal vše dohromady, což ve finále vyznělo prostě zvláštně...

ritterqa
04.08.2014

Obvykle dávám přednost knižním verzím než filmovým, jenže v tomto případ mě film pohltil více než kniha. Přesto kniha nijak neurazí.

Nikky000
03.08.2014

Má chyba byla nejspíš v tom že jsem jako první viděla film. Ten mne nadchl a měla jsem od knihy velké očekávání. A najednou? Knihu jsem přečetla a říkám si: To je všechno? Kde je napsaný ten vztah který probíhla mezi zombie a člověkem? Kde je to vtrhnutí do děje na které vždy v knize čekám? , Je to spíš takový milý příběh na který druhý den zapomenete.Ale co i takové knihy musí být.

knihomolka01
28.07.2014

Kniha sice postrádá složitou zápletku, ale přesto je to pro mě příjemná a pohodová knížka ke které se ráda někdy vrátím.

Lenka.Vílka
18.06.2014

Tak pred rokem jsem videla film...docela komedie, rekla bych (ale spis jako ty horory, kde se smejete, protoze to je vic trapny, nez vtipny)...pro naivni dusicky se romantika muze odehravat kdekoliv, co? Jenze to nelze rict o knize (rok mi stala v knihovne a furt se mi do ni nechtelo kvuli zazitku s filmem, ktery jsem bohuzel videla prvni...)...jak ja byla mile prekvapena...kniha je prijemne napsana, dobre se cte...a dejove? Velice uspokojive. Ja se navic v jednom kuse smala. Je vtipny, kdyz o vas nestoji ani vase mrtva stara...to me dostalo...a mrtvej na matersky?...dalsi salva sladkeho smisku...asi je jasne moje hodnoceni uplne jasne...

THERISA
17.04.2014

Až naivně jednoduchý námět, který ale velmi dobře funguje. Pro mě osobně lépe fungoval ve filmu, ale ani kniha není špatná. Je to taková příjemná jednohubka, která vás zprvu nadchne, nakonec neurazí a časem zapadne do lehkého průměru, který si člověk někdy rád přečte, když potřebuje vypnout a u čtení si odpočinout.

KatulakT
27.02.2014

"Podivná kombinace lásky, hniloby a problémů s erekcí."
Velice chutná kniha! :-) Nějaká obstojnější dějová linie sice chyběla; příběh byl poskládám spíše z menších střípků nápadů. Kupodivu mi to ale dávalo smysl. Byla v tom lehkost. A to se mi líbí!

Čtivost - 100%
Zápletka - 30%
Humor - 80%
Napětí - 40%
Celkový dojem - 80%

reccal
10.02.2014

Zombie žánr je můj oblíbený, ale z této knihy mám smíšené pocity. Jako by se autor nemohl rozhodnout, co to vlastně bude. Horor? Komedie? Lovestory? Akčňák? Výsledek je hororová vtipná lovestory. Občas to skřípe jak špatně namazaná převodovka a ty retrospektivní bláboly mě taky neohromily. Každopádně je to příjemná oddechovka na volný večer.

Đominica
01.02.2014

Víc se mi líbil film. V knize mě nejvíc bavil začátek a konec.

kleria
14.01.2014

Moc pěkná knížka, líbilo se mi to víc než film :))