Chuť lásky

Chuť lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1310/bmid_chut-lasky-Bvf-1310.png 4 202 28

Když doktorka Rennie Newtonová usedne v porotě při soudním procesu s nájemným zabijákem Rickym Lozadou, který skončí zproštěním viny, její pečlivě udržovaná a velmi uzavřená existence se začne otřásat v základech. Nejdřív někdo pronikne do jejího domu a zanechá v něm tucet rudých růží. Pak je na nemocničním parkovišti zavražděn její kolega, s nímž soupeřila o místo primáře chirurgie, což z ní udělá hlavní podezřelou. Detektiv Wick Threadgill, který případ vyšetřuje, na rozdíl od svého partnera věří, že za vraždou stojí Lozada, nikoli Rennie. Lstivého psychopata je však těžké při něčem přistihnout a Wick, který má na jeho dopadení osobní zájem, musí sledovat, jak zabiják vtahuje Rennii hlouběji do svých sítí. Lozada je půvabnou lékařkou tak posedlý, že se nezastaví před ničím, aby ji získal - a raději ji zabije, než aby se jí vzdal. Rennie s Wickem budou muset překonat vzájemnou nedůvěru a podezíravost, aby se dostali z Lozadových osidel a zachránili křehký vztah, který se mezi nimi rodí...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Crush , 2002

cukrovka
18.05.2023 5 z 5

Opět super čtení od mé oblíbené autorky. Zajímavé, napínavé a samozřejmě romantické. Skvělá oddechovka na deštivý den.

rm
17.12.2022 4 z 5

Ale jo. Moc nechápu jednání hlavních postav. Ten název mě taky nějak mate. Ale nakonec to nebylo špatný...

smardice
03.01.2022 4 z 5

Knihu jsem četla mezi poslechem detektivek D.Dána. A i když patří vydáním mezi ty starší, tak příběh má zajímavý námět a má spád, kniha je čtivá a spadá do kategorie románu s detektivní zápletkou.

konicekbily
06.10.2021 4 z 5

Autorka si udržuje svými příběhy vysoký standard : promyšlená zápletka - někdy trochu nereálná, ale dobrá, přidává tajemnou historii hlavní postavy s projekcí do přítomnosti, aby ospravedlnila její nejasné chování či jednání, napjatá závěrečná thriller - scéna a vše okořeněno trochou romantické lásky.

Laf
01.10.2021 5 z 5

Knihu bych rozhodně zařadila mezi ty skvělé, které se autorce povedly. Nemělo to chybu. Přečteno jedním dechem. Detektivka nabušená zápletkami a ve které nechybí ani kapka romantiky, takže si každý přijde na své. A dohromady to dává skvělý zážitek, jenž nedáte jen tak z ruky :)

jeny-v
19.04.2021 5 z 5

I když starší, nicméně parádní román s nádechem psycho-detektivního žánru. Další kousek, který mně chyběl do celistvosti autorčiných děl. Motiv i zločinec je znám poměrně brzo, přesto příběh neztrácí na své čtivosti, napětí a dramatičnosti s kouskem romantiky, tak jak jsme u S. B. zvyklý, prostě super.
Na parkovišti Tarrantovy všeobecné nemocnice je v noci zavražděn doktor Lee Howell. Podezřelá je jeho kolegyně Rennie Newtonová, která usilovala spolu s ním o post primáře chirurgie, ale neuspěla. Její noční můrou se zdá být i post předsedkyně poroty při soudním přelíčení s chladnokrevným nájemným vrahem. K tomu ještě vyplave nelichotivá minulost. Policista Oren Wesley vyzvedne Wicka Threadgilla, aby společně dopadli zabijáka Ricka Lozada, a to nejen jako vyšetřovatelé vraždy, ale i kvůli nevyřízeným účtům.

petraj30
11.02.2020 4 z 5

Krásný, zajímavý a velice napínavý příběh od mé oblíbené autorky. Nemohla jsme se odtrhnout.
V každém příběhu Sandry Brown je nějaký hrdina nebo hrdinka, který skrývá nějaké tajemství, a ta tajemství se odkrývají postupně, spíš je jen něco mlhavě nastíněno, co se asi zhruba odehrálo, ale úplnou pravdu se dozvíme až na konci. S tím si autorka dokáže krásně pohrát a já pak nevím, jestli mi něco neuteklo :-)
Rennii jsem si oblíbila, asi jen do té chvíle, než jsem se dozvěděla o její minulosti. To mnou trochu otřáslo, ale říkala jsem si, že všechno má své důvody.
U Wicka si zatím nejsem docela jistá, co si mám myslet. Mě by musel přemlouvat trošku déle.
Řekla bych, že konec byl trochu uspěchaný. Více bych jej rozvedla. Ale jako celek musím hodnotit velmi pozitivně

akdar72
24.10.2019 5 z 5

Ano, patří k těm lepším od autorky. Napínavé, romantické, čtení na jeden den, protože se nemůžete odtrhnout.

Luciska13
12.06.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od autorky, kterou jsem zatím četla. Kniha je napínavá od samého začátku, už od prologu, až po poslední kapitolu. Mohu jedině doporučit.

milena8281
03.06.2019 4 z 5

Příjemné čtení, autorka mi sedí a její knihy mě baví.

jankaander
01.12.2018 5 z 5

Další super příběh a šup na další

martousek
13.02.2018 3 z 5

Bohužel Sandra Brown nebude patřit mezi mé oblíbené autory, knihou jsem se strašně dlouho prokousávala, naštěstí závěrečná část nabrala na rychlosti a konec měl spád. Jinak mě kniha spíš nudila, Wick mi přišel "trapný" a Lozada neuvěřitelně nedostihnutelný. Vraždící na počkání, chodící snad zdí? Přemýšlím, jestli tři hvězdičky nejsou moc:-)?

moudivlacek
01.10.2016 4 z 5

Opět mě autorka nezklamala, děj má spád a překvapení je i v závěrečných řádcích.
Skvělý příběh práce policie, vytížené a citově ledové doktorky. Když se do toho všeho dostane chuť po pomstě a lásce, je z toho skvělé čtení.
Již se těším na nějaký další příběh.

stehlicek
12.08.2016 4 z 5

Sandra Brown je výborná, ani tady nezklamala. I když je pachatel odhalen docela brzy, knihu nelze odložit.

ovpana
14.04.2015 4 z 5

Hezká kniha, příjemný děj dobře se čte.

modranka
30.07.2014 4 z 5

Kriminálka (nie detektívka!) ako vyšitá pre pasívneho čitateľa. Vrah je známy hneď na začiatku knihy, a preto nemáte dôvod veľmi uvažovať nad čímkoľvek, čo je v knihe napísané. Vlastne ani náruživejší romantický príbeh nie je v podtóne tohto príbehu. Ako podotkla Lucka D. - 20 ročná absencia sexu v živote mladej ženy by bola pochopiteľná, keby bola v minulosti znásilnená, zneužívaná alebo niečo podobné... tu sa nič také nestalo - a preto celá zápletka s takmer mníšskym celibátom vyznie divne, najmä ak hlavná hrdinka bola lekárka a nebola lesba. Naopak, veľmi šikovne je opísaná profesia medicíny. Klobúk dole pred ich profesiou.
Text sa ale čítal skvelo, nepreskočila som ani jednu vetu.
Ale obálka!!!! Nechápem prečo autor obálky vybral fotku agentky FBI, keď hlavná hrdinka bola lekárka, večne oblečená v chirurgickom mundúre, navyše podľa textu bola brunetka s polodlhými vlasmi. O českom názve ani nevravím. Za obálku a názov sťahujem jednu hviezdičku.

Lucka D.
22.04.2014

Kniha dobrá, námět i zpracování chválím, četlo se mi skvěle, jen se mi zdálo trochu nepravděpodobné, jak se hrdinka na dvacet let vzdala milostného života a najednou je vše zapomenuto... ale i to se samozřejmě může stát. Celkově hodnotím pozitivně.

zoew
13.09.2013 4 z 5

Místy do trochu "drhlo", ale jinak celkem dobrá detektivka.

deedulka
24.08.2013 4 z 5

Jeden úchylný vrah, jedna doktorka "ledová královna" a detektiv, který se do ledovky zakouká. :) Jen trochu váhá, jestli ledovka není vražedkyní, která si zametla cestičku k pracovnímu postupu. Nenáročné oddechové čtení.

jaja10
20.07.2013 4 z 5

Opět povedený detektivní román s romantickou zápletkou. Kniha se četla dobře. :-)

Sandra Brown
americká, 1948