Churchill a jeho generálové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: příběh nevypočitatelného, nesnesitelného a neovladatelného génia Tato kniha nechává znovu ožít dramatickou situaci, jíž musela čelit Evropa a Spojenci po ztrátě Dunkerque. Churchill a jeho generálové - Alexander, Brooke, Wavell a Montgomery - stáli před mnoha pohromami, které si na cestě za vítězstvím vyžádaly odvážná rozhodnutí. Je to příběh o složitých situacích, učiněných rozhodnutích a jejich následcích. Úchvatný portrét odvahy, síly a oddanosti těchto statečných mužů, kteří svými činy ovlivnili chod dějin. Desátého května 1940 se Winston Churchill stal ministerským předsedou a převzal kontrolu nad válečnou aktivitou Velké Británie. Zdědil pár vojenských plánů, špetku strategie, prázdnou státní pokladnu, několik nezkušených generálů a německou ofenzívu, která brzy uvalí jeho zemi do izolace. Jeho první neradostnou povinností bylo poradit si s největší britskou porážkou v historii, zatímco se zdálo, že není v jeho moci zastavit vítězící německou armádu, která se chystala přehnat se přes La Manche a přemoci jeho milovaný, obléhaný ostrov…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69668/big_churchill-a-jeho-generalove-C5O-69668.jpg 3.73
Žánr:
Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Jota
Originální název:

Churchill and the Generals, 2004


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Churchill a jeho generálové

LordByron
08. května

Skvelá knižka o Churchillovom podiele na vojenských operáciách druhej svetovej. Bohužiaľ sa de facto končí pred Dňom D a ďalej nejde. Nie celkom chápem prečo.
Dozvedel som sa z nej ale mnoho nového a (napríklad o pokuse o inváziu do Grécka na Dodekanézy som počul prvý raz) neraz aj pobavila a vykreslila celkom zaujímavo charaktery takého Hobarta ci Montyho a aj konzervatívcov v armáde a ako Churchill Hobarta vytiahol. Pár krát sa ale autor aj tak neubránil istej glorifikácii a nezohľadneniu iných názorov (napríklad Američanov ktorích celkom chápem keď nechceli,, umierať za Britské impérium a aby malo kolónie ":).