Chudák Manolito

Chudák Manolito https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241667/mid_chudak-manolito-241667.jpg 4 19 4

Manolito Brejloun série

Čtenářům se představuje knížka Chudák Manolito, druhý díl osmidílné série o desetiletém chlapečkovi známém též jako Manolito Brejloun. Opět se budeme setkávat s celou Manolitovou svéráznou rodinkou a tím nejlepším dědečkem na světě. S jeho kamarády a spolužáky zas budeme moci opět prožít nejednu zajímavou situaci. Ve vedlejších rolích nás čeká pančelka Asunción alias Teta Melitona, všetečná sousedka Luisa s fenkou Boni a svou chvíli slávy si prožije i Manolitův kmotr Bernabé (byť jinak než by si asi představoval). Knížka potěší i dojme chlapcovou upřímností a čtenáři se výborně pobaví díky jeho neopakovatelnému smyslu pro humor a svérázným komentářům. Čeká vás odhalení tajemství životní Pravdy, dozvíte se jak funguje efekt mancebo, proč je Manolito chudák a Carabanchel posledním útočištěm Želv Ninja. Chudák Manolito je tou nejlepší volbou pro celou rodinu, na své si přijdou nejen děti, ale také jejich rodiče. Aneb jak říká Manolito: „Tady máš druhej díl encyklopedie o mým životě. Připrav si v poličce místo, protože tohle je jen začátek.“... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

Mejor Manolo , 2001

Corso
02.04.2024 5 z 5

Niekedy proste potrebujem vypnut a len sa citanim bavit. Nehanbim sa ze siaham po knihach pre deti. Hoci ja skor uz dnes pri tomto vnimam hlavne sposob a postup, akym spisovatel pracuje a priblizuje sa k tomuto narocnemu citatelskemu okruhu. Vdaka knihobotu som si doplnil poslednu chybajucu knihu tejto serie. Stale obdivujem spisovatelov ktori dokazu pisat pre deti. Zda sa to take jednoduche ale nie je. A Elvira Lindo je svojim sposobom skvela podobne ako Rene Goscini a jeho maly Mikulas/Nicolas. Ja sa vzdy bavim ked detska postava rozprava takym tym dospelackym stylom plnym 7-8 rocnej zivotnej skusenosti :) Takze, ci mate 10 rokov, 20, 40, alebo aj 60, ja Vam tuto seriu ako osviezenie doporucujem. Prinajhorsom to potom darujete nejakemu svojmu rodinnemu capartovi.
PS: Nestava sa aby som si vypisal mudrost z detskej knihy, ale.... "Neštestí mnohých, útecha hloupých."
Boze, ake typicky slovenske. U nas momentalne funguje "Nešťastie národa, útecha dezolátneho hovada."

Drakobrouk
12.12.2022 5 z 5

Další ukázka toho že když nemáš dobré známky nebo když ve škole propadneš tak to neznamená že jsi blbej ale že v něčem děláš chybu (aspoň podle mě). Knížka jinak byla moc dobrá. :)

Broukodrak
26.07.2022 5 z 5

Manolito mi připadá jako španělská obdoba Mikuláše. Hodně se mi líbí názvy kapitol, jako třeba Superman-olito, Chlapeček není plešatej a Parta Špinavý nohy. Ilustrace také velice zábavné. Hodně jsem si oblíbila Manolitova mladšího brášku, o kterém se neví, jak se jmenuje, protože si říká Chlapeček a Manolito mu neřekne jinak než Blbeček.
Nutně potřebuju další díl.

kamibe
26.04.2017 1 z 5

Asi jsem neměla číst tuhle knihu po Kratochvílových Puntíkářích. Neubránila jsem se srovnávání. Tady mi to tak příliš k smíchu nepřicházelo, i když se nějaká místa také vyskytla. Styl mi nevyhovoval, možná je to odlišnou kulturou, nějak mi vadil i způsob psaní nespisovnými jazykem, což ale chápu, desetiletý kluk mi nebude vypravovat svoje zážitky spisovně! Možná si přečtu ještě jeden díl. První?

Elvira Lindo
španělská, 1962