Chronická únava

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chronická únava, zvládání chronického únavového syndromu, lidé postižení chronickým únavovým syndromem pociťují obrovskou únavu a vyčerpání. Odpočinek jim k obnově energie nepomáhá a ani po delším spánku se nedostavuje pocit regenerace sil. Nadměrná únava může trvat několik měsíců. Dalšími příznaky mohou být nechuť k činnosti, nadměrná spavost, deprese, bolest svalů, nezájem o sex, zvýšené teploty či výskyt infekcí. Odhaduje se, že v České republice může chronickou únavou trpět až čtyřicet tisíc lidí. Člověk s těmito příznaky se často obává navštívit lékaře, protože má strach, že ho bude pokládat za simulanta přehánějícího své potíže. Zkušení autoři v přehledné příručce definují chronický únavový syndrom, vysvětlují jeho příčiny a nabízejí možnosti léčby (imunologické vyšetření, úprava stravy, rehabilitace a psychoterapie). Knihu využijí lidé trpící chronickou únavou, jejich rodinní příslušníci a pracovníci pomáhajících profesí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49364/chronicka-unava-H5p-49364.jpg 4.49
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Chronická únava

hu_87
02.10.2020

Zajímavá a podrobně napsaná knížka se spoustou informací a kazuistik.

angloumene
08.09.2019

Čtivá a názorná kniha o boji s nadměrnou únavou. Sama sice ještě nespadám do katagorie únavového syndromu, ale občas s extrémní utahaností bojuji. Od pana Praška jsem dostala jasný návod, jak tyto problémy neprohlubovat, ale naopak jim předcházet. Asi nejpřínosnější je, že nadměrný odpočinek rozhodně nepůsobí preventivně :)

Pokud s nadměrnou únavou sami bojujete nebo máte někoho takového ve svém okolí, můžu Chronickou únavu doporučit jako čtivý zdroj pochopení a vysvětlení celé problematiky.


lushi
07.10.2016

Úžasná publikace, která mi hodně pomohla! Především mi pomohla bojovat s nemocí, pochopit její kořeny a to, jak nemoc funguje (bludné kruhy). Když jsem začala nemocí trpět, nebyla jsem ani schopná mluvit, díky publikaci jsem si ale uvědomila, že je potřeba něco dělat - jinak vše bude jenom horší. Kniha obsahuje velké množství cvičení, které opravdu pomáhají - pokud budete cvičení přeskakovat, kniha vám nijak nepomůže. Nyní samozřejmě ještě nejsem vyléčená, to je běh na dlouho trať, ale rozhodně se cítím mnohem lépe - a to i díky této knize.

Adriassa
29.01.2013

Vše pěkně vysvětleno, přínosná kniha. Doporučuji, stejně jako ostatní jeho knihy

Doporučujeme

Proč spíme
Proč spíme