Chrobák slečny Bensonovej

Chrobák slečny Bensonovej https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476793/bmid_chrobak-slecny-bensonovej-ojW-476793.jpg 4 8 3

Londýn, 1950 Mesto sa spamätáva z druhej svetovej vojny, keď sa jedného dňa hlavná hrdinka príbehu, Margery Bensonová, rozhodne pre obrovskú životnú zmenu. Opustí prácu učiteľky a vyberie sa na tajuplnú a dobrodružnú expedíciu do Novej Kaledónie, aby si splnila svoj veľký sen z detstva. Z celého srdca túži objaviť zlatého chrobáka, o ktorom nie je isté, či vôbec existuje. Keď uverejní v novinách inzerát na asistenta, ktorý by sa spolu s ňou zúčastnil tejto netradičnej výpravy, spozná sa so ženou, ktorá ju priam šokuje. Zábavná Enid v priliehavom ružovom kostýme a sandáloch so strapcami už na prvý pohľad vyzerá, že kamkoľvek príde, pritiahne nejaký problém. Nakoniec sa však spoločne ocitnú na vzrušujúcom výlete za oceánom, ktorý prekoná všetky očakávania a prinesie im do života niečo, v čo ani jedna z nich na začiatku nedúfala – ohromujúcu silu skutočného priateľstva.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Historické romány

Vydáno: , Cosmopolis

Miss Benson's Beetle , 2020

parvitas
21.01.2024 4 z 5

Netradičná výprava veľmi nepravdepodobných postáv v honbe za istým nepreskúmaným zlatým chrobáčikom. Aj by to mohol byť cestopis, lebo kým sa dostanú na konkrétne miesto, je to celkom dobrodružstvo. Zvyšok príbehu sa potom odohráva na jednom mieste uprostred divočiny, skadiaľ vyrážajú a pátrajú. V podstate je to príbeh naplnený túžbou nájsť si svoje určenie, osud a vlastne aj uznanie Nakoniec sa im oplatilo putovať, lebo obe ženy tam nájdu nielen priateľstvo, ale aj rodinu. Miestami vtipné, občas dojemné, no aj trápne ale nakoniec podarené, a trochu aj napínavé. Napriek istej pomalosti v deji, alebo možno práve preto, som si pri knihe oddýchla.

lusila
20.11.2021 5 z 5

Príbeh pobavil.

Ahmose
14.11.2021 4 z 5

Ono to už asi fakt vyznie teatrálne, keď už na tretiu knihu po sebe od Grady píšem, že je pre mňa veľkým prekvapením, ale ono to tak naozaj je. Námet príbehu sám o sebe nie je ničím originálny. Dve úplne rozdielne ženy, šedá myš a extrovertná dračica sa spoločne vydajú na cestu na opačný koniec sveta. Autorka však neostáva pri tejto béčkovej zápletke a v príbehu ide do hĺbky. Kniha je pomerne bohatá na vtipné situácie a hlášky, nechýbajú ani dojímavé scény a hlbšie myšlienky na zamyslenie.
Žiaľ, vyskytlo sa aj niekoľko hluchých miest, kedy bolo napríklad na skoro celej jednej strane len vymenované, čo všetko si hlavná postava balí do kufra. Takáto vata sa tu vyskytovala opakovane. Ak by bol Chrobák slečny Bensonovej o 50 strán kratší, dostal by plný počet. Odporúčam v rámci čítania o ženských hrdinkách a tiež fanúšikom filmov, kde hrá Rebel Wilson

Rachel Joyce
britská, 1962