Christina

Ďábelské auto v klasickém hororovém thrilleru Středoškolák Arnie zahlédne stařičké auto Plymouth a okamžitě zatouží ho mít a pro radost si ho opravit. Jeho rodiče však mají naprosto odlišné představy o tom, jak by měl syn trávit čas a utrácet peníze. Příběh, založený na typických reáliích amerického způsobu života, k němuž automobil nerozlučně patří, pojednává o zdánlivě banální roztržce mezi dospívajícím chlapcem Arniem a jeho rodiči. Jenomže to by autorem nesměl být Stephen King......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475372/big_christina-RIw-475372.jpg 4.1934
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Christine, 1983

Kniha Christina

petrsli

Starší Kingova dílka (,,klasiky") mám moc rád, proto jsem i od Christiny čekal hodně. Bohužel mi příběh přišel nudný, nezáživný a zbytečně natahovaný. Zklamání z něj bych přirovnal k Tommyknockerům, kdy se něco opravdu začne ,,dít" až na posledních cca. 50 - 60 stránkách knihy a ani tak závěr nebyl žádnou překvapivou, emocionální bombou. Bohužel za mě velké zklamání.

Psychedelic

Tohle mě bavilo. Nemohu souhlasit s mnohými, jenž říkají, že starší díla od Kinga byly lepší než jeho současná tvorba, protože třeba všemi milovaný Řbitov zvířátek, Osvícení nebo Carrie mě vůbec nenadchly. Ale Christina mě bavila. Četlo se to samo, mělo to napětí a příběh.

Blaufik

Jedná se o poměrně zdařilý příběh, na který jen tak nezapomenete a jistě si jej vychutnáte se vším všudy. Pokud vás Christina alespoň trochu zaujala, tak rozhodně neváhejte. Věřím, že nebudete litovat.

mareksevc

auta mam rad , aj pribehy o nich a King to proste "umí" s oboma

bookcase

Perfektní! Sice trochu rozvláčné, ale na to jsme u Mistra zvyklí. Poslední třetina měla spád a svištěla jako kola Christiny. Skvěle vylíčená proměna Arnieho osobnosti, z toho, jak z něj promlouval LeBay, bylo děsivější než mrtvoly v autě. Jo, super kingovka.

santa1212
06.11.2021

Geniální knížka, ostatně tedy jako většina od Kinga. Skvele vykreslena atmosféra, pribeh u kterého netrpělivě čekáte co bude dál. Je tam dost nadpřirozených prvků, tak pokud vám to vadí, možná nebudete tak nadšení, ale předpokládám, že u Kinga jste na to připraveni :-)

zandu
30.10.2021

Tohle bylo naprosto perfektní

Shaxx
26.10.2021

Další skvělá Kingovka. Moje první auto se jmenovalo Kocour a krom toho, že to bylo super žihadlo, tak jsem ho měla ráda jak člena rodiny. Zažili jsme toho spolu hodně dobrého, hodně zlého a vzpomínky zůstanou. Nebyl pro mě problém se tedy vcítit do Arnieho kůže, když se zamiloval do Christiny.
Christina ale není vůbec hodná holka. Místo benzínu jí v trubkách koluje nenávist a hněv.
Je to kapku zdlouhavější příběh, ale nevadilo mi to. King jako vždy exceloval ve vykreslení postav a vztahů mezi nimi a pomalejší tempo dalo hezky vyniknout Arnieho proměně, která začala ve chvíli, kdy si koupil Christinu. I závěr byl fajn.