Hrobař

Tělo leželo na lůžku pečlivě upraveném z chrastí a slámy, zakryté bílým prostěradlem. Na promoklé půdě lesní mýtiny se sotva ještě najdou nějaké stopy. Prší už několik dnů. Vrchní komisař Christian Beyer, velitel hamburské Zvláštní vyšetřovací skupiny, vstupuje pod igelitový baldachýn, aby se na mrtvého chlapce lépe podíval: Čtvrtá oběť, čtvrté mrtvé dítě. Zmocňuje se ho vztek, protože cítí, jak je bezmocný. Zatím nemají o moc víc než záhadné žalmy vraha, který nikdy neudeří na stejném místě dvakrát. Média mu přezdívají pouze Hrobař. A Christian Beyer a jeho lidé ho musejí najít dříve, než si vyhledá pátou oběť. Pomůže jim psycholožka Anna Maybachová najít rozhodující stopu? Další kriminální román Mariany Heib provádí čtenáře komplikovaným vyšetřováním případu, který souvisí s prostředím pedofilní kriminality a má působivé psychologické pozadí, které autorka zasvěceně a srozumitelně podává čtenáři na cestě za tajemstvím překvapivé pointy celého příběhu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136562/hrobar-136562.jpg 3.835

Christian Beyer

Der Bestatter (2006)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Brána
Počet stran:248
Překlad:Martin Švehla
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7243-589-0

Esterni

Pro mě docela nezáživné. Na to o jak velkém problému je kniha napsaná nezanechalo to ve mně žádný pocit. Kniha naprosto bez emocí. A za mě docela předvídatelná, docela dlouho jsem čekala že takový konec příjde. Za mě nedoporučuji.

konicekbily
31.08.2016

Rozvláčný začátek - strhující a podivný konec to nenapravil.

knihomolka525
11.07.2016

Kdybych chtěla napsat dojem z knihy musela bych jen opakovat doslova a do písmene co napsala FlexiMZ pode mnou.Jen kvůli zajímavému konci dávám 5

FlexiMZ
08.04.2016

Nebylo to spatne cteni, ale jsou i lepsi knihy. Ze zacatku mi delalo problem se zacist a vydrzet u cteni. Na to jak malo stran tato kniha ma, tak se mi nechce verit, ze sem ji cetla tak dlouho. Od poloviny uz to bylo lepsi a napinavejsi a konec byl taky dobry, ale porad to nebylo ono. Rozhodovala sem se mezi 3 a 4 hvezdickama, nakonec davam teda ty 4, ale jsou to spis slabsi 4 s velkym vykricnikem.

fis.rena
04.10.2015

Nenadchla ani neurazila...psané hodně chladně,žádná postava nebyla tak sympatická,aby se s ní čtenář ztotožnil. Asi jsem očekávala víc.

sipkulka
19.08.2015

Super čtivá knížka která je sice napsána celkem chladně ale na druhou stranu o to věrohodnějc protože na kriminalisté se opravdu příliš nad oběťma nemůžou rozvášňovat jinak by je to semlelo ....Jinak co mi ke knize až tolik nesedělo byl poměrně zamotanej a nezajímavej konec ...

Šárka5875
15.05.2015

Z této knížky jsem byla nejméně do poloviny rozpačitá. Psaná tak chladně, bez emocí,utahaně. Jako by ani nešlo o vraždy, kde jsou oběťmi děti, ale o ztracenou peněženku. Žádná z postav mi nebyla sympatická. Až ve druhé polovině se děj trochu více rozjel a autorka tak nějak projevila "vášeň". I přestože si myslím, že spisovatelka z tématu mohla vytěžit víc a váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, dávám nakonec 4. Nebylo to špatné čtení, ale mohlo být svižnější.

minirock
02.10.2013

Poměrně nenáročná detektivka těžící z docela atraktivního prostředí německých pedofilů. Pátrání po vrahovi malých chlapců z okolí Hamburgu se ujímá tým specialistů, ke kterým se přidává mladá psycholožka. Konec mě přišel trošičku křečovitý a překombinovaný, autorce trošku došel dech. Ale číst se to určitě dalo.

Library&me
10.07.2013

Rychlá čtivá krimi,.. mohu doporučit..

exa
19.02.2013

Knížka se docela hezky četla, líbí se mi víc než Loutkař.

Combat
12.02.2013

Autorka pokračuje v zajetém standardu. Slušná krimi, která sice nenadchne, ale ani neurazí.

Hella
07.02.2013

Hrobař je poměrně svižné německé dílko, které se hezky čte (stejně jako předchozí Loutkař), byť pojednává opravdu o těch nejhorších možných zločinech. Jen mě trochu zklamal ne moc originální závěr, jakoby autorka byla ve slepé uličce. Ale i další její knihy si určitě přečtu.

vraždy zneužívání pedofilie

Marina Heib