Chřiby záhadné a mytické

Chřiby záhadné a mytické https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25531/chriby-zahadne-a-myticke-25531.jpg 5 10 3

Knižní vydání původních textů a fotografií expedice Chřiby vycházelo postupně v pěti svazcích v letech 2003–2005. Autorský kolektiv vytvořili Michal Baščan, Pavel Bezděčka, Jiří Jilík a Bořek Žižlavský. Fotografie Bořek Žižlavský.

efka.saf
23.08.2022 4 z 5

Pro mě opět kniha vyprávějící o místech, pro které mé srdce tluče. Řadu jich znám, navštěvuji a obdivuji rok co rok. Chřiby jsou mojí srdcovkou a už asi navždy budou. Knihy této série pročítám různě, jak se mi dostanou do ruky, nyní jsem přičichla k prvnímu dílu.
Jasně, že jsou knížky dobré. Jsou příjemně členěné, v sympatickém rozsahu a především zpracovávají mně blízká témata. Nicméně jsem čekala v tomto díle více toho mystična a legend, ale základ byl opět hodně historický a také geografický. Ale to nepovažuji vyloženě za chybu. Poučná a inspirativní byla kniha i tak. Časem se podívám na další díly. Příjemné 4*.

Magdalena5
09.04.2017 5 z 5

Od narození cesty s rodiči pěšky po Hradské nebo autobusem ke košickému chodníku a do kopce na Zemanové. Krásné světlé bučiny, které mě celý život nabíjí.
Pozdější zkoumání stále západnějším směrem. Z jihu od Kyjova už to moc neznám.

Selinute
15.04.2016 5 z 5

Super inspirace k výletům do míst, které dosud neznám. Časem si přečtu všechny díly.

Autoři knihy

Michal Baščan
česká, 1974 - 2009
Pavel Bezděčka
česká, 1952

Kniha Chřiby záhadné a mytické je v