Chraň nás od zlého

Chraň nás od zlého https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209620/mid_chran-nas-od-zleho-pNS-209620.jpg 3 186 67

Ralph Sarchie pracuje jako policista v 46. newyorském okrsku v jižním Bronxu. Kromě toho se ale zabývá i tajemnem, jak tomu sám říká. Vyšetřuje případy démonické posedlosti a asistuje při exorcismu, při vymítání nejhoršího – a nejnebezpečnějšího – nepřítele lidstva. V této knize zobrazuje neuvěřitelné skutečné zločiny a případy nelidského zla, které nebyly nikdy vyřešeny, objasněny ani pochopeny. Vyškolen v rituálech exorcismu a jako očitý svědek mnoha případů démonické posedlosti líčí své zkušenosti s dosud nevysvětlitelnými jevy, které na stíny přicházející z temnot vrhají nové světlo. Seznamuje čtenáře s hierarchií pekla na zemi a odkrývá odporné rituály kněze Pala Mayombeho. Vypráví strašidelné historky ze života: příběh mladé dívky, jejíž nevinnost je pošpiněna inkubem; o domě napadeném zlomyslným duchem nevěsty zavražděné v 19. století; o smrtelném hříchu; o zloději duší; o bloudění ztracených duší; o nešťastném muži, který se měnil ve vlkodlaka; popisuje temné stránky soužití se sousedy věnujícími se satanismu a jiné. Všechna tato odhalení jsou znepokojujícím spojením mezi „tradičním“ zločinem a mrazivými hrůzami nadpřirozeného světa.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Povídky

Vydáno: , Noxi

Beware the Night , 2001

marek9101
19.11.2015 5 z 5

Hodinu jsem se coural po knihovně a hledal něco dobrého ke čtení... našel jsem Chraň nás od Zlého. Film byl dobrej, tak že to srovnám s knihou. Otevřu to, bonvivánsky čtu a po 100 přelouskaných stránkách čumím jako chuj, bo to nemá s tím filmem společného skoro nic (kromě názvu). Holýúd z námětu udělal "jenom" celovečerní buřtguláš pro strachomilné ateisty s třemi veterány, plájbojem Edou, hutatelnou hyspánkou a nabicákovaným kámošem v hlavní roli ... a toto? ... no toto je kniha opravdu o Zlu. Tak jak ho známe od počátku světa, kdy se zrovna ateisti zrodili z opice, zatímco ostatní lidi stvořil Bůh.

Resumé:
Takže pro nevěřící čtenáře to může být opruzné čtení a budou to brát jen jako smyšlený náboženský horor. Katolíci si mnou kozí bradu, bo takové příběhy neslyší poprvé a je to pro ně jistě zajímavé čtení.

EvieS
01.11.2015 5 z 5

Knížku jsem si koupila protože film se mi velice líbil. Byla jsem zklamaná když jsem zjistila že s filmem nemá nic společného ale úpěšně jsem se prokousala začátkem a celou dočetla. Z některých příběhů mám ještě teď husí kůži.

Hannibal
22.08.2015 5 z 5

vynikající horor.

NikaMirka
18.07.2015 5 z 5

Naprosto nesouhlasím s komentáři uvedenými níže.
Kniha v žádném případě není o Bohu, Ježíši Kristu apod. Takhle knihu vidí lidé bez víry, kteří v tom případě ani nemůžou pochopit, co je podstatou celé knihy.
Kniha opravdu nemá děj, není to příběh od první kapitoly do poslední, ale soubor případů posednutí ďáblem s kterými se Raph Sarchie za svůj život setkal. Kdyby lidi co knihu četli - a hodnotili ji negativně - četli pozorně a znali podstatu Bible, příběhy by jim dávaly úplně jiné rozměry. V příbězích je totiž vykreslen souboj mezi nebem, jehož představitelem je Bůh, který nás stvořil a chce pro nás to nejlepší a peklem - jehož představitelem je Satan, který se staví proti Bohu, protože se domnívá, že dokáže vést lidi lépe než on, nebo taky jinak řečeno souboj mezi pozitivní a negativní energií, která nás obklopuje.Někdo má ale to štěstí, že ho nikdy negativní energie nezasáhne a tudíž nevěří, že zde je - tudíž nikdy nepřijdou na to, že Bůh a "keci o Bohu" jsou jediné obranné prostředky proti těmto zlým silám.
Ze své vlastní zkušenosti (v té době jsem byla také nevěřící), kdy mě zlo díky mé neznalosti a zálibě v čarodějnictví provázelo téměř rok v období, kdy jsem žila v Anglii vím, že kniha popisuje vše co je možné!
Knize dávám pět hvězdiček, protože vysvětluje co dělat v případě, kdy opravdu dojde k posednutí, jak se bránit, rozpoznat příznaky, ale hlavně poukazuje na to, že neznalost může způsobit, že do našeho života pustíme "sílu" nadlidskou, nebezpečnou, zákeřnou a zlou, která zničí nejen nás, ale i lidi okolo nás.
Film nedosahuje ani z třetiny kvalit knižního zpracování celého problému exorcismu a démonologie, ani zdaleka nedokáže zachytit jaký strach, paniku a zmatek v člověku osobní kontakt se zlem vyvolá. Knihu opravdu nedoporučuji číst před spaním a souhlasím i s názorem
od uživatele YARUSCHKA, nedoporučuji pro lidi, kteří nevěří v Boha, Satana, Ďábla nebo jen obyčejným zvědavcům, tato kniha OPRAVDU není určená pro VÁS a raději sáhněte po jiné literatuře!!!

Martia
29.06.2015 2 z 5

Film byl super, ale kniha je hlavně o víře v boha, škoda.. Líbil se mi jen případ o poltergeistovi.

VytíVlčice
23.06.2015

Keci, keci, keci, (a to nemám na mysli obsah knihy). Jen proto, že nemáte rádi témata o bohu a podobných věcech, neznamená, že kniha musí být špatná. Mimoto Čefe, ten komentář se dokonale hodí do nějaké hodnocené recenze, ale nemyslím si, že sem. Prostě narovinu řekněte, že je ta kniha podle vašeho názoru špatná.

richard7959
21.06.2015 5 z 5

Nedoporučuji číst před spaním.

čef
19.06.2015 5 z 5

Styl je sice kostrbatý a lehce nepřehledný, docela vadí mnoho vnořených odskoků od hlavního děje, myšlenka na různé duchy a ďábla je pro nás skeptiky také dosti pochybná, ale co asi nelze zpochybnit je upřímná a pevná víra v milosrdného Boha a obrovská snaha autora a zároveň hlavní postavy knihy po nezištné pomoci bližnímu i za cenu vlastního utrpení a ztrát. Knihu nedoporučuji číst jako horor, je to totiž spíše nenásilná agitka k přijetí katolické cesty životem, na jejímž konci čeká splynutí s Ježíšem.

markuc
15.06.2015

prestal jsem cist, knizka mne naprosto nebavi - chybi hlavne jakykoliv dej, jde totiz jen o soubor jakychsi historek, ktere ani nejsou strasidelne (protoze autor do vypraveni dava svoje dojmy a historka tak ztraci tempo). Kazdopadne se rozhodne nejedna o detektivku, to v zadnem pripade.

kikies
03.06.2015 2 z 5

Duchařské historky na příjemné rozdráždění nervů před spaním okořeněné představou, že by to měla být pravda, že to někdo doopravdy zažil... Ano, jsem ateista. Ne, nevadí mi knihy o Bohu a plné Boha. Chcete-li knihu přečíst a ne odložit se zhnusením jako mnoho čtenářů v komentářích níže, je třeba opravdu být věřící nebo jedinec s otevřenou myslí, zvyklý hledat si to, co je pro něj zajímavé, úplně všude. Napsané to není špatně, možná jsem na základě anotace a obálky čekala něco trochu jiného, ale zklamaná nejsem.

chanahd
31.05.2015 odpad!

Knihu jsem bohužel nedočetla do konce, nějak jsem se nemohla přinutit.
Pomalu v každé druhé větě Bůh, to není nic pro mě.
Ani do děje mě to nevtáhlo. Spíš jsem se tomu musela smát.
Za mě naprostá ztráta času.

Yaruschka
22.05.2015 5 z 5

Opravdu ze srdce jsem se musela zasmát :):) komentáři „Jacka Bauera“:
„Tak taková literatura pro mne jako nevěřícího není. Jelikož nevěřím v Boha, tudíž nevěřím i v ďábla, démony či duchy. Věřím, že kniha může být velmi zajimavá a čtivě napsaná, ale mě prostě tohle téma nebere. “

Nechápu, proč vůbec saháte po takové knize, určitě už jen název napovídá, o čem bude - o anotaci nemluvě.
Pochopím, když někdo ohodnotí knihu jako ODPAD např. na základě špatného n. nezajímavého zpracování, ale na základě tématu jen proto, že vás to téma samotné nebere????

Lenka.Vílka
17.04.2015 2 z 5

Kniha na me pusobila stroze a studene, jako kdybych cetla policejni prepis. To by mozna tolik nevadilo, kdyby se nejednalo o jediny prusvih tehle knihy. Tema mi nevadi (neverim, ale ostatni nesoudim), v tomhle ohledu jsem neutralni. Jenze tim jak to bylo napsane, kniha se zdala nudnejsi. Takze pribeh nebyl tak spatny, ale zazdila ho forma (zacist se bylo priserny!).
Film mam uz dlouho a chtela jsem nejdriv precist knihu, ale najednou nevim, jestli se na nej tesim nebo ne...
Update 6.5.2015: Filmovy zazitek byl stejna hruza jako knizni provedeni a nezachranil to ani muj oblibeny herec (a to uz je co rict), takze za me nic moc i takhle...

Laaaney
01.04.2015 3 z 5

Musím říct, že do půlky mě to hodně bavilo a fakt jsem dvě noci strachy nespala a také rozsvícená lampička.
Ale vadil mi styl psaní, odskakování z příběhu na další a celkově všechno hodně stručné.
Jinak ale určitě zajímavé čtení, každý by si ho měl přečíst.

Jack Bauer
26.02.2015 odpad!

Prý podle skutečných případů...citace hned z úvodu: Díky Tajemnu má víra posílila a má láska k Ježíšovi....Až se do knihy začtete, nezápomínejte na to, že není jen o policistovi a ďáblovi, je o Bohu. Tak taková literatura pro mne jako nevěřícího není. Jelikož nevěřím v Boha, tudíž nevěřím i v ďábla, démony či duchy. Hned v prvním případu jsem s knihou opět praštil, neboť když policista byl vybaven velmi účinnou zbraní: třískou ze svatého Kristova kříže...odmítl jsem dále číst.Věřím, že kniha může být velmi zajimavá a čtivě napsaná, ale mě prostě tohle téma nebere. To že se napíše podle skutečné události ještě neznamená že to podle skutečné události opravdu je. Kolik už bylo smýšlených knih a filmů dle skutečné události,které jsem musel prodat nebo vyhodit, spíš mi to připadá jako marketingový tah. Věřím jen na své duchy, které si sám vypouštím, když mám větry.

Rodaw
19.02.2015

Knihu nebudu hodnotit hvězdičkami, protože jsem ji nedočetla ..
Každopádně za mě tedy ne... Nemám nic proti víře v Ježíše, ale v téhle knize to bylo i na mě moc.
Bohužel ten styl psaní mi vůbec nesedl, takže jsem knihu odložila (i když to zase tak moc často nedělám) a to podotýkám, že jsem veliká fanynka hororu.
Má babička knížku taky nedočetla, ale zase můj kluk ji zhltl. Záleží na povaze, někomu to hold sedne a někomu ne :-) Za mě tedy spíše ale nedoporučuji...

hledaseniki
10.02.2015 2 z 5

Zklamání, to je to slovo, které by nejlépe dokázalo vystihnout mé pocity z knihy. Knihy jsem si všimla, když se poprvé začalo hovořit o filmu a protože většinu knih, které získají filmovou podobu, čtu vždy raději první, pustila jsem se do knihy, která je vyprávěna formou příběhu. Exorcismus, ďábel, paranormální jevy, to jsou věci, které mě zajímají ať v podobě knih nebo filmů či seriálů. Očekávala jsem strašidelné příběhy při kterých mi bude běhat mráz po zádech nebo, že nebudu chtít zhasnout apod. Bohužel nic z toho se nedostavilo, se začátkem knihy jsem se dost prala a trvalo docela dlouho než jsem se do ní začetla, četla jsem jí necelý nebo dokonce celý měsíc, což se mi stává opravdu zřídka, což značí, že mě Ralph Sarchie se svými příběhy příliš nezaujal.

Jednoznačné zklamání!

Theresz
24.01.2015 5 z 5

Musím říct, že kniha byla mnohem než film, proto 5 hvězd :)

Niccolka
21.01.2015

Moc mě to nebavilo

elusha3
20.01.2015 5 z 5

Bála jsem se od začátku do konce! Přesto mi některé pasáže přišly zbytečné, možná i nudné, a místy mi bylo až trochu nepříjemné, jak autor v knize čtenáři neustále předkládá víru, bylo to na mě až moc "přeandělíčkované" :)