Chraň nás od zlého

Chraň nás od zlého https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209620/mid_chran-nas-od-zleho-pNS-209620.jpg 3 186 67

Ralph Sarchie pracuje jako policista v 46. newyorském okrsku v jižním Bronxu. Kromě toho se ale zabývá i tajemnem, jak tomu sám říká. Vyšetřuje případy démonické posedlosti a asistuje při exorcismu, při vymítání nejhoršího – a nejnebezpečnějšího – nepřítele lidstva. V této knize zobrazuje neuvěřitelné skutečné zločiny a případy nelidského zla, které nebyly nikdy vyřešeny, objasněny ani pochopeny. Vyškolen v rituálech exorcismu a jako očitý svědek mnoha případů démonické posedlosti líčí své zkušenosti s dosud nevysvětlitelnými jevy, které na stíny přicházející z temnot vrhají nové světlo. Seznamuje čtenáře s hierarchií pekla na zemi a odkrývá odporné rituály kněze Pala Mayombeho. Vypráví strašidelné historky ze života: příběh mladé dívky, jejíž nevinnost je pošpiněna inkubem; o domě napadeném zlomyslným duchem nevěsty zavražděné v 19. století; o smrtelném hříchu; o zloději duší; o bloudění ztracených duší; o nešťastném muži, který se měnil ve vlkodlaka; popisuje temné stránky soužití se sousedy věnujícími se satanismu a jiné. Všechna tato odhalení jsou znepokojujícím spojením mezi „tradičním“ zločinem a mrazivými hrůzami nadpřirozeného světa.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Noxi

Beware the Night , 2001

zuzka894
15.03.2018 odpad!

Obálka knihy klame. Čekala jsem nějaký horor, drama a ono nuda. Ralph si vyslechne od lidí jak jim doma straší, pomodlí se, vykropí dům a je hotovo. Prostě taková brnkačka, nic složitého. Kniha je jenom vyprávěním lidí o "strašení". Žádný děj, napětí....asi jako když si přečtete noviny. Takže Chraň nás od této knihy.

C.Skilark
14.03.2018 odpad!

Jak může někdo zajímavé téma napsat tak nudně? I zírat do zdi by mě bavilo více jak číst tohle.

CharlesWard
10.03.2018 2 z 5

Kniha rozděluje zdejší čtenáře na dva tábory. Jedni vychvalují do nebes a druzí odsuzují jako nebetyčný škvár. Jako vždy rozumím oběma názorům. Chápu, že v knize tohoto ražení, musí být nutně přítomný i silný náboženský podtón, ale tady mi to přišlo už přes míru. Místo oněch proklamovaných případů, autor vyplňuje knihu spíš křesťanskou agitkou a příběhy samotné jsou.... prezentované ne zrovna dvakrát šťastným způsobem. Autor se zřejmě jen snaží podložit jeho křesťanské založení, než se nadějete, je daný případ najednou u konce, a mnohdy nasraný čtenář zjišťuje, že přes hromadu Zdrávasů, Otčenášů a modliteb, vlastně ani neví, jak to všechno dopadlo! Jeden by až nevěřil, jak se film podle takovéhoto blábolu, vlastně povedl!

Lary123
24.12.2017 odpad!

Upřimně mně tato kniha nenadchla. Musela jsem se k ní dlouze přemlouvat. Nakonec odložená do knihovny.

BelphegorSara
23.11.2017 4 z 5

Já se od ní nemohla odtrhnout. Skvěle napsaná, ale až moc pobožná. Jinak jsem bya mile překvapena.

papajapa
24.10.2017 2 z 5

Ke knize jsem se dostala na doporuceni, ze je top a pri jejim cteni se strachy ... Bohuzel musim souhlasit s jinymi komentari. Zacatek knihy mi prisel jako navod jak se stat vericim a kdyz uz se zacala navozovat ta spravna atmosfera tak to doslova zabili tim, ze Ralph zacal vypravet o jinych pripadech. Za me tedy nee.

RadimWiniarski
29.09.2017 odpad!

Normálně mi knihy ve kterých se nějakým způsobem vyskytuje, či zmiňuje bůh nevadí. Jsem dokonce i člověk, který souhlasí s tím že něco dobrého či zlého atd. je kolem nás. Ale abych musel skoro 300 stránek poslouchat dokola ave kristus, vylez satane, bůh mi pomáhej + dalších několik podobných hovadin na to fakt nejsem . Beru že se panu Sarchiemu mohlo stát spoustu špatných věcí, ale knižní svět nefunguje tak, že napíšu hned přesně to co jsem řekl a udělal(nejspíš) a jak jsem to udělal. Kniha je určena hlavně pro čtenáře a tím tato kniha určitě není. Je kouskovaná, nečitelná a pocity ve mě vyvolala možná takové, že většina těch démonů, či jiných breberek utekla, protože ty kecy už prostě nemohla poslouchat. Film špatný není, takže možná proto takové zklamání. 10%

Jitkarka
02.08.2017 4 z 5

Tato kniha mě bavila už jen proto, že je podle skutečných událostí. Pořád ale váhám - Věřit... Nevěřit?? Mám z toho rozporuplné pocity. Když ale vezmu knihu jako příběh, tak mě bavila, toto téma mě baví i ve světě filmu... :)

LuthyLaura
15.07.2017 4 z 5

Nedoporučuji číst večer před spaním. Hned první příběh mi dal pořádně za uši a to strašidelné příběhy přímo zbožňuji.

PeM
07.06.2017 odpad!

V půlce (no snad ani ne...) putovala zpět do knihovny...ještě že jsem za to nevyhodila peníze!

ratty100
29.05.2017

Malokdy lituju penez vydanych za knihu, ale tohle byl presne ten pripad. Bylo mi jasne, ze vypravec je silne verici, ale myslela jsem si, ze pripady budou popisovany jaksi - nezaujate. Misto toho jsem se s rostoucim zoufalstvim prokousavala silenou nabozenskou agitkou, licene udalosti mi neprisly strasidelne, ale spis k smichu. Rikam si, ze krestane musi mit zivot plny strachu, kdyz na ne demoni jukaji malem i z otevrene konzervy. Nejvic me dostalo autorovo liceni ''strasne a velice nebezpecne'' knihy Necronomicon. Ma to jen jeden hacek - ta kniha neexistuje a nikdy neexistovala, vymyslel si ji slavny spisovatel hororu H.P.Lovecraft. Mimochodem doporucuji si precist knihu Hlava plna prizraku od Paula Tremblaye. SPOILER Tam je krasne popsane jak to dopada, kdyz se dospivajici dusevne nevyrovnana holka dostane do rukou nabozenskych magoru, misto aby se ji dostalo adekvatni lekarske pece. KONEC SPOILERU Muj zaver z teto knihy - verici krestane si budou chrochtat blahem a ujisti se ve sve spravne ceste, ti ostatni budou vice ci mene znechuceni tak jako ja.

dominika2585
29.12.2016 3 z 5

Knížka to nebyla špatná, ale ke čtení jsem se dostala už s nějakou představou, která tomu, co jsem se v knize dočetla, příliš neodpovídala. Čtení by mě bavilo víc, kdyby jednotlivé příběhy o posednutí, byly popsány trochu detailněji - myslím, že by šlo si s tím víc pohrát. Spíš než knížka příběhů mi to několikrát přišlo jako když sedím na přednášce o démonologii. Né, že by mi to vadilo, ráda jsem se dozvěděla něco nového a spousta z toho byla opravdu zajímavá, ale někdy bylo příliš mnoho informací prolínáno s různými případy, že jsem se několikrát u čtení nudila a přemýšlela jestli knihu dočíst nebo odložit. Nakonec jsem se dostala ke zdárnému konci, a jsem ráda, že jsem knihu dočetla, ale už bych se k ní asi nevrátila.

mailo-s
25.09.2016 5 z 5

Pokud si připustíte že je aspoň špetka pravdy na tom co se v knize píše , tak je to vskutku DĚSIVÉ ČTENÍ.
Pokud vás zajímá nadpřirozeno,duchové,démoni a jak se může přihodit posednutí člověka démonem,tak je tahle kniha pro vás ta pravá.
Pozor,důležité upozornění!!!
NEDOPORUČUJI číst v noci a osamotě!
NEDOPORUČUJI citlivím jedincům a těhotným ženám!

dominik123
19.08.2016 5 z 5

Musím povedať, že táto kniha ma zaujala. Aj keď čítanie vo večerných hodinách, bolo celkom desivé. Po prečítaní mám po dlhej dobe pocit, že som čítal, niečo, nové, neobyčajné a aj keď som už pred čítaním niečo o exorcisme vedel, dozvedel som sa množstvo novôt. Tak isto je dobre že štruktúra knihy je rozdelená na viac príbehov, ktoré, nám, čitateľom, pomáha pochopiť exorcizmus. Malé výhrady mám k niektorým príbehom, ktoré sa na seba až príliš podobajú. Určite knihu odporúčam každému aj keď pre ateistov, nemusí, byť až taká zaujímavá. Dlho som sa rozhodoval medzi 5 a 4 hviezdami. Napokon dám päť a to hlavne preto že kniha, nám predstavuje, úplne nový svet a to ten duchovný.

milunka21
22.05.2016 5 z 5

Desive,opravdu desive.Musela jsem cist jen odpo protoze to vecer neslo :-D

richard7959
03.04.2016 5 z 5

U knih se většinou nebojím a hodnotím literární jazyk, jeho malebnost a konstruktivitu, ovšem zde to bylo irelevantní. Pokud si člověk opravdu připustí, že by se takové případy doopravdy mohly stát, tak to otřásá základy dnešního agnostického myšlení. Tohle je opravdu jediná kniha, která mě dokázala před spaním pocuchat nervy natolik, že jsem se opravdu necítil bezpečně. Naposledy se mi něco podobného stalo po zhlédnutí Vymítače ďábla od Friedkina.

Adrianas.
22.03.2016 4 z 5

Veľmi dobrá kniha, hlavne pre tých so silnou vierou.

fis.rena
06.03.2016 4 z 5

Nečíst před spaním,jelikož pak každý zvuk,který slyšíte,je průšvih :D za mě spokojenost.

tosu69
02.03.2016 5 z 5

Není to ani tak horor,jako spíš dokument.O tom,co všechno nás obklopuje a před čím tak snadno zavíráme oči.

teja1864
23.12.2015 5 z 5

Miluji horory, proto kniha ode mne dostala 5*****
Nelituji času stráveného nad touto knihou... Za mě je super a až najdu odvahu, mile ráda si ji přečtu znova. =)