Chraň nás od zlého

Chraň nás od zlého https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209620/mid_chran-nas-od-zleho-pNS-209620.jpg 3 186 67

Ralph Sarchie pracuje jako policista v 46. newyorském okrsku v jižním Bronxu. Kromě toho se ale zabývá i tajemnem, jak tomu sám říká. Vyšetřuje případy démonické posedlosti a asistuje při exorcismu, při vymítání nejhoršího – a nejnebezpečnějšího – nepřítele lidstva. V této knize zobrazuje neuvěřitelné skutečné zločiny a případy nelidského zla, které nebyly nikdy vyřešeny, objasněny ani pochopeny. Vyškolen v rituálech exorcismu a jako očitý svědek mnoha případů démonické posedlosti líčí své zkušenosti s dosud nevysvětlitelnými jevy, které na stíny přicházející z temnot vrhají nové světlo. Seznamuje čtenáře s hierarchií pekla na zemi a odkrývá odporné rituály kněze Pala Mayombeho. Vypráví strašidelné historky ze života: příběh mladé dívky, jejíž nevinnost je pošpiněna inkubem; o domě napadeném zlomyslným duchem nevěsty zavražděné v 19. století; o smrtelném hříchu; o zloději duší; o bloudění ztracených duší; o nešťastném muži, který se měnil ve vlkodlaka; popisuje temné stránky soužití se sousedy věnujícími se satanismu a jiné. Všechna tato odhalení jsou znepokojujícím spojením mezi „tradičním“ zločinem a mrazivými hrůzami nadpřirozeného světa.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Povídky

Vydáno: , Noxi

Beware the Night , 2001

kormoran78
05.01.2015 3 z 5

Předně musím říct, že jsem čekal nějaké zajímavé příběhy plné napětí a aspoň nějaké akce. Buď jsem z anotace neodhadl správně, o co vlastně půjde nebo jsem se nechal až nadmíru ovlivnit démonickou obálkou. Buď jak buď, jde vesměs o vyprávění policisty, který pracuje ve skupině zabývající se nadpřirozenými jevy. Samo o sobě to zní lákavě, bohužel se musím přiznat, že vyprávění o případech, které řešil, bylo dost, abych tak řekl "na jedno brdo" :-) Moc napětí to nepřineslo, ale musím se přiznat, že párkrát jsem se zaposlouchal do ruchů v domě, zda se neprojevují příznaky posedlosti démonem. Jestli jsem se třeba tím,že knihu čtu nestal cílem zlých duchů s cílem posednout mě. Ve vyprávění je totiž vloženo i něco "teorie", takže se dozvíte něco o démonech, o fázích posednutí, o historii vymítání atp. Na konci jsou dokonce uvedeny modlitby, které je možno používat. Zajímavé čtení, ale očekával jsem trochu víc.

reccal
23.11.2014 3 z 5

Pokud vyjde nová hororová kniha, ideálně podle "skutečných" událostí, visím přisátá jako klíště na každé výloze a na každém internetovém knihkupectví, dokud si ji prostě nekoupím. Sehnala jsem ji zde, a vážně jsem se nemohla dočkat. U Deliver Us From Evil jsem se těšila jak mimino, že to bude knížka přesně pro mě, že se budu bát, v noci lézt pod peřinu a hlídat každý stín na chodbě.
Jenže ouha, knížka se sice četla docela lehce, ale o nějakém mrazení v zádech a hrůzy v očích nemůže být ani řeči. Děsuplné scény mě nedokázaly vtáhnout, pokud se napětí stupňovalo, tak je proto, aby na další stránce kleslo zase na úroveň neškodného "tak to teda dočtu, když už jsem to nakousla". Takže lepší tři, když přihlédnu k tomu, že se pár kilometrů od nás nedávno provalilo vymítání ďábla v místním kostelíku, a sama mám někdy pocit, že znám dva až čtyři posedlé.

Maragad
23.10.2014 4 z 5

Já sama nepatřím ani do jedné skupiny, neříkám, že démoni ani posednutí jimi neexistuje, ale také nejsem úplně věřící. Ovšem některé příběhy mi opravdu vyvolaly mrazení v zádech a rozhodně nedoporučuji čtení knihy před spaním, obzvlášť pokud jste doma sami. Ralph Sarchie při vyprávění nevynechá jediný detail, kdy popisuje týrání rodin zlými duchy. Ať už jde o pohybování předměty, zjevování se, posednutí, mlácení oběti, ale i znásilnění inkubem.

Ni.kk.i
08.10.2014 3 z 5

Knihu jsem původně neměla v plánu si koupit, ale jakmile jsem na ni v obchodě narazila, neodolala jsem.
Bohužel musím říct, že mě tak moc nenadchla jak jsem čekala.
Je to dobře napsané a spisovatel splnil to, co by dobrý spisovatel splnit měl, vtáhnout čtenáře do děje.
Přesto mi tam ale chyběl ten správný strašidlácký šmrnc.
Chtěla jsem se bát a to se podařilo, bohužel, až v poslední kapitole.
Filmové zpracování se mi líbilo více.

Ivanka0070
04.09.2014 3 z 5

Čekala jsem víc :/

nikulineskaa
30.08.2014 5 z 5

Taky se musím přiznat bojím se, taky usínám s lampičkou a myslela jsem si že v tom jsem sama a opravdu mi hrabe.

Morsie
04.08.2014 5 z 5

Ok, tak na tuhle knížku jsem se opravdu hodně těšila! Jako že hodně! A kdo by se mi divil, mně takové protřelé supernaturalistce. No jo, Supernatural je můj denní chleba - ale i ten chleba se někdy přejí a tak jsem potřebovala změnu. Ne snad, že bych začala sledovat Ordinaci v růžové zahradě, ale vrhla jsem se do náruče mé milované literatury.
A dobře jsem udělala!
Protože Chraň nás od zlého je na rozdíl od Supernatural podle skutečné události. A koho by z toho nemrazilo v zádech? No já se klidně přiznám, párkrát jsem se přistihla, jak sleduju stěny, jestli neuvidím nějaké podezřelé stíny. A pak jsem dokonce několik dní po přečtení usínala s lampičkou. A nestydím se za to!

Od začátku až do konce hrůzu nahánějící a to ne snad tolik kvůli stylu vyprávění, ale kvůli té autenticitě a opravdovosti. Fakt vás to znejistí.

A po čtení takové knížky mám pak někomu vysvětlovat, že se mi zdálo o Incubovi! A víte co? Byl docela sexy :D