Chovejte se jako kočka

Chovejte se jako kočka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377966/bmid_chovejte-se-jako-kocka-Alj-377966.jpg 4 204 68

Kočka je váš nejlepší kouč! Svobodná, klidná, zvědavá, pozorující, odolná, elegantní, charismatická, hrdá, nezávislá... Kočka všechno pochopila, dělejme to jako ona! Tato samozřejmost inspirovala Stéphana Garniera k napsání příručky o osobním rozvoji pojaté jinak než podobné knihy. Kočka je svobodná, klidná, pozorující, opatrná, elegantní, charismatická, samostatná, hrdá, nezávislá… Má tolik záviděníhodných vlastností, které můžete snadno rozvíjet, když se jí budete inspirovat ve svém každodenním životě. Nechejte se tedy vést Stéphanem Garnierem a jeho společníkem Ziggym, kteří vám krok po kroku vysvětlí, jak pozorováním vaší kočky zlepšit svůj život. Buďte i vy zvědaví, buďte zen a nároční. Záleží na vás, jak budete jednat, myslet, očekávat! Už nebudete podléhat rozkazům ani tlakům všedního života! V kanceláři, v rodině nebo mezi přáteli vám kočka pomůže lépe zvládat stres, tříbit vaši nezávislost, zvyšovat vaše charisma… Stéphane Garnier a Ziggy nám nabízejí udivující příručku nabitou vynalézavostí, kočičími větami a mazanými radami… které vám změní život! První kniha inspirovaná kočkou, která vám poradí, jak lépe žít všední život!... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Jota

Penser et agir comme un chat , 2017

grizlinka
10.07.2019 5 z 5

Velice dobrá knížka nejen o kočičím životě, ale především o tom, čím bychom se od koček měli inspirovat pro náš vlastní, šťastnější život.

Booky84
09.07.2019 5 z 5

Knížka pro všechny kočičí nadšence. Zajímavě a čtivě napsaná - moc se mi líbili citáty. Po přečtení mám pocit, že té naší kočce rozumím trochu víc, i když záhadná je stále dost. :-)

Libušš
09.06.2019 5 z 5

Kniha je napsaná pěkně. Obsahuje všechny osobnosti kočky, které si občas ani neuvědomujeme, ale přeci jen při četbě, se nám to či ono vybaví, že tomu tak opravdu je. Kniha, leč je malá, nám mnohé dá. Prostě kniha opravdu pro osobní rozvoj v humorném/neobvyklém podání. Jen si zapamatovat si všechny ty body a osvojit si je.

vladkamudrova
29.05.2019 5 z 5

Vypadá to,že kočky se mají nejlépe na světě. Začala jsem se zatím ráno než vstanu z postele aspoň pořádně protáhnout. Nějak se začít musí :-)

terimila
07.05.2019 3 z 5

Půvabná knížečka, co mě zaujala pěknou obálkou a coby milovníka koček na první dobrou. Jasně, nedá se brát jako návod na život, ale některé myšlenky mají něco do sebe. Přijde mi přínosnější než polovina knih o seberozvoji a práci na sobě... protože i lenost, prováděná s láskou k sobě (jako to dělaj kočky) je seberozvoj a krok k něčemu dalšímu. A vo tom to je. :)

castiglione
26.04.2019 5 z 5

Moje nová bible :)

Kory98
17.04.2019 3 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek, možná proto, že jsem majitelkou rovnou tří koček. Dávám za pravdu, že spoustu věcí my kočkomilové už o svých kočkách víme, ale bylo i spousta dalších, které jsem si třeba ani neuvědomovala, že je moje kočka dělá, že se takto také chová. Příjemně jsem se u knihy pobavila, musím říct, že kočkám dost závidím, i když je závist nehezká vlastnost a ráda bych se v mnoha ohledech chovala jako ony, ale většinou to neumím. Hodnotím je jako osobnosti, od kterých bychom se mohli učit - a to spisovatel velice pěkně vystihl. Navíc jsem ani nevěděla, že je taková spousta citátů o kočkách. Mě se kniha líbila, ostatním přeji pěkné počtení.

Džungle_knih
22.03.2019 3 z 5

Nejdůležitější je zmínit, že na konci knížečky je test. Z testu mi vyšlo, že jsem rozená kočka, takže si nejsem jistá, jestli nejsem překvalifikovaná ve svém pseudokočičím životě a dokážu plnohodnotně posoudit obsah. Otázky typu "Otíráte se lidem o rukáv a koušete tkaničky u bot?" nečekejte.
Literatura, která vám změní život se nekoná, ale pokud váháte nad dárkem pro kočkomily nemůžete minout. Z estetického hlediska se bude knížečka hezky vyjímat jako dekorace v knihovně. Jako ostatní motivační knihy nenabídla nic nového, ale má v sobě dost citátu o kočkách.

LeňulinaK
18.03.2019 3 z 5

Protože jsem hrdou služebníci své kočky, spoustu věcí už jsem na ní vypozorovala a některým popisům v knížce jsem se zasmála. Dílko mě pobavilo, bylo to příjemné čtení takhle v práci, když nebylo do čeho píchnout.

daza.dt
12.03.2019 4 z 5

Na knihu jsem čekala přes půl roku, než na mě v knihovně přišla řada :)
Opět obrovský reklamní boom, obsah za propagací dost pokulhával. Nicméně - knížka se četla rychle, nic složitého, nic náročného - milá oddychovka.
Jednu věc z obsahu musím za sebe vypíchnout (str. 29 - pokud byste hledali) ..."Může se to zdát prosté, ale kolik z nás si neudělá čas na snídani? Kolik z nás rychle vypláchne šálek, aby si do něj nalil kávu, kterou vypije vestoje v kuchyni u dřezu, a je líný si namazat chleba?".... tak to mě dostalo - nějak jsem se tak nějak zahlédla . :) Takže slibuji - budu snídat pořádně.

Irsaf
10.03.2019 4 z 5

Fajn kniha

Pedias
04.02.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka :) Majitelé koček vesměs tohle znají, přesto se kniha četla dobře a za přečtení určitě stojí.

Michalka98
27.01.2019 4 z 5

Příjemná, oddechová četba. Později se už některé věci opakovaly, a to mě trochu rušilo. Naopak se mi moc líbily citáty a taky závěrečný test, podle kterého jsem kočka :)

LadyHip
24.01.2019 5 z 5

Velmi vlídným a v dobrém smyslu obyčejným způsobem spousta neobyčejných myšlenek, které vedou ke štěstí. Kniha má krásnou a lehkou atmosféru. Doporučuji.

Barticek
10.01.2019 4 z 5

Kdo má doma kočku, ten už všechno dávno ví. :-) Přesto knížka stojí za přečtení a pobavení.

luckomar
07.01.2019 3 z 5

Hezká oddychovka. Člověk si možná něco uvědomí, možná něco změní a možná se nechá jen trochu obohatit. :)

LadyCotton
26.11.2018 2 z 5

Poměrně milá knížka, která se čte velice snadno a rychle. Sem tam nějaké to moudro pochytíte, ale že by vám knížka "změnila život" nebo ve vás probudila nadšení pro změnu... to asi ne...

keny
15.11.2018 3 z 5

Milá kniha, které nejvíce porozumí ti, kteří jsou milovníky a majiteli koček. A to jsou, myslím, zrovna ti, kteří se chovají podobně jako kočky nebo je jim chování koček blízké. Nezávislost, klid, svoboda, trochu trucovitost a nechuť si diktovat nebo být ovládán. Návod, který nikomu v dnešní uspěchané době neuškodí - zklidnit se, rozjímat, pozorovat. užívat si,...

Laviedete
04.11.2018 2 z 5

Kniha je graficky moc pěkně zpracovaná, ale obsahově mě úplně neoslovila. Asi jsem očekávala nějaké hlubší zamyšlení. Neurazila, ale nenadchla.

Andrea K.
04.09.2018 5 z 5

Po přečtení knihy jsem se rozhodla zkusit se chovat jako kočka. Moc by se mi líbilo taková být. Některé vlastnosti už asi mám a u ostatního se musím trochu víc snažit. Kniha je velmi inspirativní. Mám doma dva kocoury a mám se od nich myslím dost co učit :-)

kočky rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Stéphane Garnier
francouzská, 1974
2018  70%Chovejte se jako kočka
2019  73%Chovejte se jako kočka 2
2020  62%Buď cool jako kočka
2020  73%Chovejte se jako James Bond
2022  76%Ži ako Malý princ

Kniha Chovejte se jako kočka je v