Chodba končí ve tmě

Chodba končí ve tmě https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25951/chodba-konci-ve-tme-lAk-25951.jpg 4 23 4

Příběh o přátelství dvou chlapců, které se upevnilo společným hledáním pokladu v nedalekých skalách.

denib
15.11.2023 3 z 5

Celkem sympatická dobrodružná knížka nejdřív o hledání přátel, pak o hledání pokladu. Dobrodružství i příběh byly fajn. Jen mi vadilo, že místy to je psané jako nějaká příručka pro správné hochy - návod na hry v místnosti, přílišné přemítání o svědomí... Je to fajn, ale to, co bývá v jiných knihách jako skryté ponaučení, je tady moc okaté. Trochu podceňování čtenáře. Ale přečetla jsem to ráda.

Stupino
05.08.2018 5 z 5

Knihu mi půjčil kolega, bylo to oddechové počtení, něco na způsob Foglarovek. Kniha se mi líbila.

triatlet
27.08.2017 5 z 5

V prázdninovém příběhu autor skloubil své zkušenosti sportovního redaktora a skauta. I když v době normalizace nemohl psát přímo o skautech, tak forma, jakou kluci prožívali dobrodružství a jak se chovali k přírodě a v ní, odkazuje na skautské hnutí.
Poprvé knížka vyšla v r. 1976. Příležitostně bych rád vydání srovnal, protože ve vydání z r. 1988 autor zmiňuje dobu nejen prostřednictvím sportovců (Bubka), ale i zpěváků (Pavel Horňák :-) ), nebo pomocí filmových postav (Rumburak). Nepamatoval jsem si jméno Steve Owett.

Irika
08.02.2013 3 z 5

V dětství jsem tuhle knížku vyšmátrala někde v antikvariátu a po letech se k ní pak vrátila. Taková typická dětská prázdninovka, ale bylo to příjemné čtení.