Chobotnice z Čertovky

Chobotnice z Čertovky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32872/chobotnice-z-certovky-32872.jpg 4 78 9

Vtipné vyprávění o dvou dětech z Prahy, které si z neznámé hmoty vymodelují dvě malé chobotničky. „Modrej“ a „Zelená“,jak je pojmenovaly, mají zvláštní schopnosti, kterými své dětské stvořitele pobaví, ale často jim i pořádně zkomplikují život. Když lehce stěhují nábytek, tak je to legrace, ale když začnou půlit televize nebo slízávat písmenka při čtení, to už je horší.... celý text

jan.para
13.09.2022 2 z 5

Nemůžu se ubránit dojmu, že filmová verze je prostě lepší.

Corso
17.02.2022 3 z 5

Tieto knihy u nas doma nemohli chybat. Nakupovalo sa stylom, Jeeeeee to je z toho filmu!!! Kuup mi to mamaaaa!!! Akoze vzdy je lepsie raz vidiet ako dva krat citat, ale popularita tych knih je nesporna a kazdy mal doma Pana Taua, Macha a Sebestovou, Arabelu..., aby mohol citat kym to zas na vianoce televizia nezaradi. :) Boli to vdacne darceky detom. Zoberte si ze to bol cas, kedy sa s fotkami Vinnetua a plagatmi z casaku STOP veselo v skole obchodovalo.

Venda32
19.02.2021 3 z 5

Stejně jako u Lucie, postrach ulice si myslím, že filmová verze je prostě lepší. Myslím, že především pro mladší děti není knížka moc zajímavá. Díky formě vyprávění se v tom mohou děti trošku ztrácet.

Skallarix
03.11.2020 3 z 5

Knihu jsem tenkrát četl na základní škole kvůli čtenářskému deníku. Dobrodružství dvou notoricky známých "modelínových chobotniček", které netřeba zde přibližovat, či připomínat... Tenkrát jsem hlavně ocenil to "napínavé sci-fi pro děti" v pozadí. :)

Pavelpi
10.08.2018 5 z 5

Kniha je docela pěkná,ale seriál je tentokrát o něco lepší.Čas od času si knihu ale přečtu,protože se mi příběh líbí a také protože moje vnučka Zuzanka to chtěla také přečíst.A tak jsem se do toho zase dal a knihu jsem přečetl i s ní a docela to zase po letech šlo.

medvídě
31.12.2016 4 z 5

Znám filmovou verzi a díky časovému nedostatku a nesplnění knižní výzvy jsem si vybrala tuto knihu a myslím, že autor to pojat i čtivě, až na některé zbytečné části (velmi nezáživné) i když k ději asi patří. Byla jsem však i překvapena, že některé informace nesedí s filmovou verzí (např. první vyjadřovaní "placek") a kniha také končí malinko jinak.
Autor se snažil psát z pohledu dvou dětí, řekla bych, že mu to i šlo, až na to, že mi tam chyběly gramatické chyby a tak - Honzík druhá třída, Eva pátá.
Jinak skvělé odpočinkové čtení.

Marčullkas
27.01.2014 4 z 5

četla jsem jako dítě a knížka mě moc bavila:) pohodová oddechová knížka

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Nejlepší kniha z dětství:o)

sabanka
03.09.2011 5 z 5