Chobotnice

Chobotnice https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29320/bmid_chobotnice-8ta-29320.png 4 17 5

Chobotnice série

První svazek série románů o případech komisaře Corrada Cattaniho. Kniha se stala předlohou pro stejnojmenný televizní seriál, v němž hlavní roli ztvárnil známý italský herec Michele Placido.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Riopress

La Piovra

Kabuky
08.12.2022 5 z 5

Kniha stejně výborná jako seriál.

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Kdo by neznal charismatického Corrada Cattaniho, jehož postava a vlastně i příběhy působily jako zjevení. Pěkně zpracované a vykreslené prostředí italské policie, mafie, veškerá syrovost a surovost světa, který nám byl a stále asi i je velice vzdálený. Jako kniha a seriál perfektní, ale nikdy bych se v jejich světě octnout nechtěla. Tam jde hodně o krk.

milan.krimsky
26.05.2016 5 z 5

Tenhle první díl jsem přečetl a docela se mi kniha líbila, film si ještě matně vzpomínám

Yarwen
27.04.2015 3 z 5

Seriál Chobotnice je rozhodně vynikající a řadím ho do své "Top 10". Zatímco knižní předlohy zpravidla předčí své filmové zpracování, tady je tomu bohužel naopak. Tento první díl se ještě vyškrábe nad průměr, kvalita dalších tří jde však nezadržitelně dolů, děje jsou plytké a nudné a zážitek ze čtení vysloveně špatný. Pro fanouška seriálu nemilé zklamání.

Jack Bauer
22.02.2013 5 z 5

Vynikající kniha o italské mafii úspěšně zfilmována.

zfilmováno zfilmováno – TV seriál

Marco Nese