Chlápek od vedlejšího hrobu

Chlápek od vedlejšího hrobu https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77746/bmid_chlapek-od-vedlejsiho-hrobu-xb4-77746.png 3 78 23

Na hřbitově se náhodně setkají dva pozůstalí. Désirée je knihovnice a v polední přestávce chodívá k prostému náhrobku za svým manželem, který umřel na její vkus příliš mladý. Benny je zemědělec, který chová krávy a starostlivě pečuje o pompézní hrobku svých rodičů. Sedávají spolu na lavičce před hroby a zpočátku k sobě cítí silnou antipatii. Ale jednoho dne se na sebe usmějou…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Grabben i graven bredvid , 1998

Nermal
11.07.2022 4 z 5

Třeskutý humor neočekávejte, ale spíš úsměvné vyprávění o setkání a postupném sbližování dvou neslučitelných světů. Krátké kapitoly vám umožní číst si i v krátkých chvilkách volna. Čtení vám bude svižně ubíhat.

Vlašule
04.12.2021 2 z 5

No..co k tomu říct. Celou knihu jsem si říkala, co všechno sem napíšu o bizáru, nepochopení, různých svetech, nepropracovanosti a tak vůbec a teď na konci.. nemam slova. Čte se to rychle, styl psaní je celkem příjemný, nakonec jsem ráda, že jsem dočetla a ten konec, za mě, knihu pozvedl.

tygřímáma
12.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Desirée a Benny. Dva osamělí lidé, kteří se potkávají na hřbitově. Knihovnici Desirée zemřel manžel, sedlákovi Bennymu maminka.Mohou mít tito 2 naprosto odlišní lidé něco společného? Přeskoší mezi nimi jiskra?
Humorně napsaný příběh.

*Pájuše*
19.04.2020 odpad!

Dva úplně rozdílné světy, které když se střetly, nemohlo z toho vzniknout nic lepší než katastrofa.
Hlavni hrdinové jsou oba pro mě nepochopeni. Desiré je městská princeznička, která si nevidí dál, než na špičku svého nosu, nepřizpůsobivá, nechápající šťoura, se sklonem k naivitě jako děcko, kterému někdo vzal bonbónek a ona doufá, že ji ho zase vrátí. Zemědělec? Trochu matla, trochu necita, ale ze všeho nekňuba, který neví, jak chápat ženskou mysl. Řekla bych normální chlap, ale u něho mi to moc nesedí...
Příběh nudny, bez fantazie, prostý vtipu a bez nadsázky naprostá nuda. Konec? To doufám, že autorka byla tak sjetá, že nevěděla, co píše... a nebo jsem já tak puritánská, že pode mě to celou knihu hodilo ještě do větších s**ček, než už byla? Nedoporučuji.

cukrovka
03.10.2019 3 z 5

Zajímavý nápad kdy jsou k sobě přitahováni dva úplně rozdílní lidé. Ale vůbec mi nesedl autorky styl psaní. Přišlo mi to takové kostrbaté, nudné.

madem
21.05.2019 3 z 5

Zaujal mne nápad. Desiré potká Bena na hřbitově, kam chodí k manželově hrobu. Ona je vzdělaná knihovnice, on velmi bodrý zemědělec. Nikde jinde by se neměli šanci potkat. Pak je tu další dobrý nápad, a sice každý vypráví příběh po svém. Jednu kapitolu ona, a pak ji převypráví Ben. Občas to vidí každý jinak a v tom je ten vtip. Problémem celé knihy je Desiré, neslaná a nemastná, Nechápu, co na ni ten Ben vidí.

Ála41
23.12.2018 3 z 5

Zpočátku mi kniha přišla taková průměrná, neurazí a nenadchne, s přibývajícími stránkami se mi líbila víc a víc a musím napsat, že kniha je pěkná. Chápala jsem, proč se Benny nakonec rozhodl vztah ukončit, Desire nebyla schopna ani trochu mu pomoct, přizpůsobit se... Chápala jsem ovšem i její důvody, fakt mě dost zajímá, jestli budou schopni najít nějakou zlatou střední cestu.. Konec je takový otevřený a úplně vybízí k přečtení druhého dílu... Budu ho rozhodně shánět... Krásný příklad toho, že láska si fakt nevybírá toho, kdo se k nám hodí... Jestli to Benny a Desire zvládnou skloubit, pak už asi každý pár.... Knihu jsem si,, vypůjčila,, v knihobudce, takže velký dík tomu, kdo ji tam odložil.

babystar
30.10.2018 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film, který mne nadchl. Když vyšla kniha, tak jsem po ní hned sáhla a kniha nezklamala. Krásná ukázka toho, jak s lidmi zamávají hormony. To jde vzdělání i intelektuální zájmy bokem a s člověkem to začne mávat...

Ainyska
23.10.2018 4 z 5

Na tuto knihu jsem narazila díky Čtenářské výzvě. Popravdě moc jsem od toho neočekávala a tak nepřišlo ani nijak velké zklamání. Musím přiznat, že kniha se čte velice rychle a lehce, především díky kratičkým kapitolám, já ji přečetla během jediného dne. Rozhodně si přečtu i druhý díl, ale obávám se, že za měsíc nebudu vědět o čem byla. Možná někdy mrknu i na film.

Rozhodně můžu doporučit jako oddechovku, ale nedoporučuji, pokud čekáte od knihy nějakou napínavou zápletku, nebo humor. To tato kniha nenabízí.

Prateri
26.05.2018 4 z 5

Chlápka od vedlejšího hrobu zrovna někdo vrátil do knihovny, tak jsem po něm hned sáhla. Mohl za to název i obálka, která přesně vystihuje rozdíl dvou světů, které k sobě přitahuje láska. Ale zvládne to zemědělec a knihovnice z města? Že byste se při tom váleli smíchy, to ne, ale je to příjemné čtení.

medlovice
22.01.2018 4 z 5

Jsem knihovnice, umím udělat masové kuličky a nosím i zelené gumáky i červené puntíkaté balerínky. Máme hospodářství a vím jaké to je řídit svůj život podle krmení.V něčem jsem se našla a v něčem jsem se dobře bavila . Oddechový styl ,lehký humor a samozřejmě název , který je dost neobvyklý a tím přitáhnul moji pozornost .

vlkove
13.11.2016 1 z 5

Kde je ten slibovaný humor?
Od knihy sem čekala jednoduchý příběh, který ani neurazí ani nenadchne, ale jak tomu bývá, naše očekávání nejsou vždy naplněna.
Nápad je báječný, lehký a někdy donutí se i zamyslet ale provedení pokulhává. V knize se celkem nic neděje, je nudná a sebemenší hlubší zážitek nehrozí. Příběh je nepropracovaný, zbytečně jsou zde popsány nepotřebné scény a naopak ty důležité jsou popsané jen krátce.
Kniha je psána z pohledu obou hlavních hrdinů, přiznávám se že hlavní hrdinka byla mnohem sympatičtější ale i přesto se mi Desirée jevila jako krátkozraká a povýšená naivka.
Hlavní hrdina mě zklamal. Autorce by bylo třeba připomenout, že když jste zemědělec, tak to automaticky neznamená že jsme zabedněný, hrubý, jedním směrem zaměřený, necitelný a nesnesitelný hulvát.
Oba hlavní hrdinové nejsou ochotni přijmout svět toho druhého a vzniká z toho válečné pole. Problémy mizí až ve chvíli, kdy se hlavní hrdinové rozhodnou pomilovat.
Knihu nedoporučuji a myslí si že existují i mnohem lépe propracované oddychové knihy.

_Michelle_
14.07.2016 4 z 5

Od knihy jsem očekávala oddechové nenáročné čtení vhodné ke zpříjemnění deštivých večerů. Uvedené očekávání bylo naplněno, jelikož knížka se četla v podstatě sama, měla rychlý spád a dokázala mě díky poměrně netypickým hlavním hrdinům zabavit. Zamlouvalo se mi zejména střídání jejího a jeho pohledu na věc a jelikož zakončení vyloženě nabádá k přečtení druhého dílu, už teď se těším, až budu mít v ruce pokračování a za poslechu kapek lehounce bubnujících o okenní parapet příjemně prolenoším večer.

malen
14.07.2016 3 z 5

Po přečtení jsem byla zklamaná, ale teď koukám, že to má ještě pokračování, tak to potom jo. Je to zase něco jiného, úsměvné situace jsem ale také moc nenašla. Spíš k zamyšlení, zda mohou být spolu lidé s odlišným způsobem života, když se ani jeden nemůže toho svého vzdát.. Snad se dostanu i k dalšímu dílu.

lusila
25.03.2016 5 z 5

Ja som sa dobre pobavila...

Augustina
24.01.2016 3 z 5

Oddychová kniha, kterou jsem přečetla během jednoho dne. Neodnáším si z ní nic do života, ale čas strávený čtením je podobně příjemný jako když strávíte pár hodin povídáním o ničem s dobrou kamarádkou.

2368
11.08.2015 2 z 5

Knížku jsem si koupila na základě hodnocení.Jsou tu sice vtipné pasáže,ale zas tak moc jich tam není.Nelíbí se mi neochota hlaní hrdinky,má Benna ráda,ale už né na tolik,aby mu pomohla.Co to je za ženskou?já neříkám,že práce na statku je jednoduchá,ale ona se to ani nepokusí zkusit.Kniha se čte dobře,ale muj šálek kávy to není.

baterka.gs
28.12.2014 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem náhodně koupila i druhý díl tohoto skvělého příběhu! Humorně zbarvené životní situace, kterýmiž jsem si taky prošla. Láska je holt láska :)

Chladnetka
02.10.2013 4 z 5

Moc příjemné, úsměvné a pohodové čtení. Už se těším na pokračování. Krásná a výstižná obálka.

RADOST
27.09.2013 4 z 5

Oddychová pohodová četba, úsměvné a poetické zamyšlení nad tím, co je láska a co jen chemická přitžlivost. Kdy rozhoduje příroda a kdy rozum? Jde se nějak bránit? A bránit se vůbec?

humor knihovníci, knihovnice

Katarina Mazetti
švédská, 1944
2011  68%Chlápek od vedlejšího hrobu
2011  75%Rodinná hrobka
1999  69%... a konec!
2012  73%Šťastně až do smrti
2022  %Záhada s vombatmi

Kniha Chlápek od vedlejšího hrobu je v