Chlapec v pásikavom pyžame

Príbehy nevinnosti existujú aj v tej najdesivejšej realite. Toto je príbeh dvoch chlapcov v časoch, ktoré nemôžu nijako ovplyvniť. Začína sa v Berlíne roku 1942. Jedného dňa sa Bruno vráti zo školy a nájde pobalené všetky veci. Jeho otec dostal nové miesto a rodina sa s ním musí odsťahovať ďaleko na zvláštne miesto, kde nemá čo robiť, kde sa nemá s kým hrať. Kam len oko dovidí sa tiahne plot, ktorý ho oddeľuje od čudných ľudí. Bruno je však prieskumník a nezmieri sa s tým, čo vidí. Pri prieskumných cestách pozdĺž plota stretne chlapca, ktorého život a podmienky sú úplne odlišné od jeho....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398336/chlapec-v-pasikavom-pyzame-2rY-398336.jpg 4.5990

The Boy in the Striped Pyjamas (2006)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Slovart (SK)

Kniha Chlapec v pásikavom pyžame

marcolka

Dlouho jsem se na tuto knihu chystala. A teď ani nevím jestli jsem ráda, že jsem si ji konečně přečetla. Ke konci, když mi začalo docházet jak to dopadne, už se mi ani nechtělo číst dál. Byl to hrozný pocit. Co teprve museli cítit lidé co to prožívali osobně. Pro nás nepředstavitelná hrůza. Už mám tohle téma docela načteno, ale tohle byla síla a určitě mi tato kniha v mysli zůstane velice velice dlouho. Už ani nemám odvahu zhlédnout film.

Kopretina

Jak sladká byla Brunova nevědomost, asi bych taky nic o tom, co se za plotem děje , nechtěla vědět.

Rezi29

Slyšela jsem jako audioknihu.

Neuvěřitelně silný příběh, který má bohužel tragický konec. Příběh Bruna a Šmuela jsem viděla již před lety ve filmové podobě, a jelikož mě film velice zasáhl, neodvažovala jsem se pustit se do knihy. Věděla jsem, že kniha bude ještě silnější.

Ačkoliv je příběh lehce dětsky naivní, vůbec to nevadí, protože o to je ten příběh napínavější a živější, než kdyby to vyprávěl dospělý člověk. O to je příběh o něco snesitelnější. Ne tak drastický. Ač krátká kniha, tak je plná hrůzy, strachu, ale i dětské nevinnosti. Určitě to nebyl jediný příběh od autora, který jsem četla/slyšela.

Filip555

Nejdříve jsem příběh viděl ve filmové verzi a nakonec mi to nedalo a přečetl jsem si i knižní předlohu. Zatím asi nejsmutnější a jedna z nejzajímavějších knížek, co jsem kdy četl. Určitě doporučuji.

Ivka14

Zajímavá, ale i smutná kniha o Brunovi, který se musel odstěhovat na místo, které nenáviděl. Kniha me bavila, bylo zvláštní vidět jak přemýšlí maly kluk. Konec dojemný.

laura

Tak já nevím... Příběh je samozřejmě dobrý, moc dobrý, ale prostě mi nějak nedokázal nabídnout víc, od začátku mi bylo jasné, kam to spěje a přesně tam to také dospělo. Zřejmě jsem čekala něco, něco... a ono to nepřišlo. Možná kdybych předtím nečetla Zlodějku knih nebo Hanu, nebo Vypravěčku, byl by mě příběh dvou chlapců, kteří byli v nesprávnou chvíli na nesprávném místě, rozsekal jako mnohé z vás. Takhle... Jsem sice smutná a vše, co se událo, bylo mrazivé, ale stalo se jen to, co jsem čekala, nic nového mi kniha nedala. Jen příběh, který jsem už prožívala někde jinde, tak stejný a přitom vždycky jiný. Přesto tato kniha rozhodně stojí za přečtení. Už proto, že Boží mlýny jsou někdy nevyzpytatelné a když se to tak vezme, udeří vždycky tam, kde to nečekáte - v případě komandanta. A někdy se bohužel i spletou (stejný případ, jen jiný úhel pohledu - vy, co jste četli, chápete...). Každopádně nelituji, že jsem si tuhle knihu přečetla. Duše dítěte je čistá, dokud ji nepošpiníme. A ta Brunova byla nejčistší...

mirunda

Kniha ze začátku působila mile, konec mě donutil k hlubokému zamyšlení ..

simona5r

Velmi silný a závěrem i mrazivý příběh chlapců, kteří byli v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Měli ale jeden druhého.