Chlapec v kufru

Nestává se každý den, aby někdo na kodaňském hlavním nádraží vyzvedl z úschovny kufr a našel v něm asi tříletého chlapečka v bezvědomí. Právě to se však přihodilo Nině Borgové: neměla se do zavazadla dívat a neměla by se ani starat o osud jeho obsahu, ale to by nesměla být sama matkou dvou dětí a navíc zanícenou dobrovolnicí Červeného kříže. Záhy zjistí, že o neobyčejnou „zásilku“ je velký zájem – až příliš velký, a smrtelně nebezpečný… Dá se – v dnešním civilizovaném světě – lidský život koupit? Prodat? Vyměnit? Dánský thriller roku, přeložen do 27 jazyků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175345/chlapec-v-kufru-djQ-175345.jpg 3.8235
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Drengen i kufferten (2011)

Počet stran:288
Jazyk vydání:český
Překlad:Lenka Drugová
Autor obálky:Soňa Šedivá
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-242-4158-6

Kniha Chlapec v kufru

DK197

Detektivku můžete napsat dvěma způsoby: buď necháte čtenáře věci postupně odhalovat spolu s hlavním hrdinou, nebo čtenáři dopředu rozdáte karty a čekáte, jak se to dozví postavy knihy. Překvapením bývají jen detaily. Buď cesta, nebo puzzle. Tohle jsou jednoznačně puzzle. Mnohdy zdlouhavé. A to mě nikdy moc nebaví, bohužel. Absurdní rozhodnutí hlavní hrdinky, které stojí v hlavní zápletce hodnotit nebudu, dělá to z ní nevšední charakter, ale nedává mi logiku, co jako měla v plánu... Závěr mohl být víc dotažený.

Klady - čtivost, původní námět, spojení Dánska s Litvou, některé charaktery a psychologie postav.
65 %

jana79

Netradicni detektivka od zacatku az do konce

helenkan

Přiznávám,tentokrát jsem to vzdala a nedočetla.

Zlatinka.Emilly
24.09.2018

Z počátku mi dělalo problémy zapamatovat si kdo co a kdy … ale pak se to všechno začalo rovnat k pochopení. Moc se mi to líbilo, obdivovala jsem dvě hlavní aktérky. Jednu za to, že navzdory tomu, že sama měla rodinu, bojovala o to, aby se chlapec vrátil do té své, druhou za to, že nečekala doma schoulená do své bolesti, ale udělala maximum, aby své dítě zachránila. Když se na konci knihy rozuzlila celá ta pointa příběhu, bylo mi smutno z toho, čeho všeho je člověk schopný jen proto, aby udělal dobře svému já. Přitom cesta tady byla. Cesta kde se nemusela prolévat krev, cesta která byla přímá a došla by stejného, možná i kvalitnějšího výsledku. A která máma nebo táta by řekl ne?

sarkaditt
05.06.2018

Ze začátku mi dělalo problém se zorientovat kdo je kdo, už kvůli nevšedním jménům a vícero postavám. Příběh jako takový se mi líbil a zaujal mě. U konce mě mrzelo, že byla kniha věnovaná už jen dánské záchránkyni (jak jde zas někomu pomáhat) a ne osudu chlapce a jeho matky, postřeleného muže, nemocného chlapce a také by mě zajímalo, jak dopadla Barbara, komplic únosce. Stačilo by pár stran. Škoda. Jinak se mi kniha líbila.

myšpa
02.06.2018

Kniha mně nezaujala.

bezprezdivky
05.01.2018

Vcelku chytlavá kniha, čtivá. Všechno ale sráží hned základ zápletky - kolik lidí z tisíce by po nálezu dítěte v kufru jednalo tak, že skočí do auta a i s dítětem odjede, jako hlavní hrdinka, namísto logického kontaktování policie ? Podle mého nikdo .....

Věrča18
21.09.2017

Po této knize jsem sáhla víceméně nedobrovolně, na dovolené, když už jiné možnosti nebyly. Musím říct, že mě chytla od prvního okamžiku, byla velmi dobře napsaná, příběh zajímavý a poutavý. Líbilo se mi propojení více zemí (Dánsko a Litva), mnoho typů lidí, motivů jejich jednání, za mě OK.