Chlapec v kufru

Chlapec v kufru https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175345/bmid_chlapec-v-kufru-djQ-175345.jpg 4 311 89

Nestává se každý den, aby někdo na kodaňském hlavním nádraží vyzvedl z úschovny kufr a našel v něm asi tříletého chlapečka v bezvědomí. Právě to se však přihodilo Nině Borgové: neměla se do zavazadla dívat a neměla by se ani starat o osud jeho obsahu, ale to by nesměla být sama matkou dvou dětí a navíc zanícenou dobrovolnicí Červeného kříže. Záhy zjistí, že o neobyčejnou „zásilku“ je velký zájem – až příliš velký, a smrtelně nebezpečný… Dá se – v dnešním civilizovaném světě – lidský život koupit? Prodat? Vyměnit? Dánský thriller roku, přeložen do 27 jazyků.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Drengen i kufferten , 2011

1v8na
12.07.2023 3 z 5

Z knihy mám opět smíšené pocity.
Na jednu stranu byl děj zajímavý a akční..
Na tu druhou bylo v knize nepřeberné množství postav. Měla jsem v tom zmatek. Nevěděla jsem kolikrát v které zemi se nacházím.
Příběh hodnotím kako průměrný.
Bohužel se mu nepodařilo dostat mě ze čtenářské krize.

simca9342
28.03.2023 5 z 5

Druhý nejnapínavější thilriller, který jsem kdy četla! Na nádraží má Nina na starost jeden kufr. Jeho obsah během vteřiny komukoliv změní život . Hlavně Nině, kterou přepadne zvědavost...
Malý chlapec, bez domova , bez oblečení, bez rodičů? Proč skončil v kufru a proč je po něm taková poptávka?
Děj je doslova nasáklý tématem dnešní doby - únosu děti a jejich prodejem tzn. Obchod s bílým masem, chcete- li něco
"peprnějšího" přečtěte si knihu. Zhnusení nad zneužíváním děti zaručeno.

Sixtínka
17.03.2023 4 z 5

Zaujímavý triler. Stojí za prečítanie.

escapelle
17.03.2022 4 z 5

Kniha měla "jen" 75% hodnocení, což mi přišlo docela málo, tak jsem byla lehce skeptická . Nicméně je to skvěle napsaný thriller. Příběhy všech osob mě bavily. Poutavý styl psaní. Problém vyhbat se v postavách jsem neměla ani v nejmenším. Určitě doporučuji.

Amitiel76
30.08.2021 5 z 5

Perfektně napsaný thriller, který musí zamávat snad s každým, zvláště pak s ženami. Nejděsivější je, že nejde o žádnou fantasy, ale o naprosto šílenou realitu. Únosy dětí, a obchod s bílým masem, jsou totiž rozlezlé po celém světě a bohužel, dějí se i v jednadvacátém století naší vyspělé společnosti dnes a denně. Jde mi z toho mráz po zádech. Při čtení se mi kolikrát dělalo až zle. Člověk si hned představil na místě malého Mikose své vlastní dítě..... Nad všechny hrůzy které jsou v knize popsány, vystupuje však jeden silný prvek. A tou je mateřská láska. Která se nezastaví před ničím, a obětuje cokoliv. Ať už v lásce k vlastnímu, nebo i cizímu dítěti.
Kniha je napsaná z pohledu hned několika osob. Bylo to fajn. Neměla jsem problém se zorientovat. Určitě ji doporučuji k přečtení.

Kattari02
14.05.2021 4 z 5

Naprosto úžasná kniha, co si zaslouží své místečko v každé knihovně. Po přečtených recenzích jsem se začínala obávat, jestli bude opravdu tak složité se v postavách vyznat. Pro toho, kdo je zvyklý číst knihy, kde se kříží kapitoly z pohledů různých lidí, to bude jistě - jako byla pro mě - docela brnkačka.

Děj utíkal velice svižně, nebyla okolo žádná zbytečná omáčka navíc. I když místy bych monology hlavní hrdinky uvítala.
Doporučuji!!

Deia
04.02.2021 2 z 5

Kniha ma veľmi nebavila. Ako bola celkom čtivá, ale ten dej mi dosť vadil. Pretože keď v kufri nájdem dieťa, ktorému ešte k tomu nerozumiem, tak ho proste odvediem na políciu a nebehám s ním hore dole. Tiež som spočiatku bola zmätená v tom veľkom množstve postáv a tiež v tom, kde sa dej vlastne odohráva a skadiaľ chlapec pochádza. Takisto bol príbeh dosť rozťahaný, bolo tam dosť veľa odbočiek od deja. Páčila sa mi linka chlapcovej mamy, ktorá sa ho snažila nájsť. Plusom ešte je to, že kniha je krátka a čítala sa celkom dobre, len ten príbeh mi naozaj nesadol, aj keď otváral dosť zaujímavé témy, ako je obchod s bielym mäsom a podobne.

Knihomolka506
30.01.2021 5 z 5

Thriller, na který nezapomenete. Vryje se vám pod kůži do mozkových závitů.
Kufr stojící na opuštěném místě skrývá víc než jen šílený nález. Nina ho neměla otevírat.
Celkově ke knize se zmateným dějem: Únosy děti se dějí bohužel i dnes a denně, nejen v knihách.

Amifa
04.11.2020 5 z 5

Zajímavá kniha, velmi dobře se četla.

Vendula39
26.08.2020 4 z 5

Hlavní pointa knihy se ukrývá už v názvu, takže mě moc nebavilo číst dál. Začátek byl nesmírně chaotický než jsem pochopila kdo je jaká postava, ale postupně se děj začal vybarvovat. Nejvíc sympatická mi byla asi Nina a hlavně ta její láska k dětem a snaha jim pomoct.

Han-nah
30.06.2020 3 z 5

Už jenom podle názvu této knihy je zřejmé , co je základ děje. Nemoha jsem se ze začátku začíst, hodně postav, trochu chaotické, než jsem si dala postavy do souvislosti, ale pak děj dostal spád. Kniha je svým námětem velmi zajímavá a opět ukazuje, že za peníze lze skoro vše koupit.

Makaja
16.06.2020 2 z 5

Jedním slovem- zmatek. Obálka se mi líbí, ale mnohonásobně předčila obsah, tam jsem se ztrácela, vracela a skákala. Přečíst se to dalo a děj je sám o sobě zajímavý, ale forma mě nepřesvědčila.

Lenoulinka
07.06.2020 2 z 5

Kniha se dobře četla. Chvilkama jsem byla zmatená, než se vlastně vysvětlila pointa příběhu.
Nadšení jsem z knihy nebyla. Byl to výběr na slepo od knihovnice. Já bych si tuhle knížku určitě sama od sebe nevybrala.

ujunka
25.05.2020 1 z 5

Kniha mě nebavila. Námět byl super, ale nebyla napsaná tak, aby mě chytla. Často jsem ani nevěděla co čtu. V postavách jsem měla zmatek. Přečetla jsem, kvůli čtenářské výzvě, ale nikdy víc.

Maky78
17.05.2020 4 z 5

Přečtení za jeden den. Ze začátku trochu zmatek v postavách, ale pak to mělo spád. Poutavé.

Hanjimka
30.04.2020 2 z 5

Mela jsem zmatek ve jménech a postavách, ale díky knižní výzvě jsem ji dočetla.

Marek.Sc
20.04.2020 2 z 5

Od tejto knihy som očakával viac. Názov knihy asi predbehol samotnú knihu. Príbeh litovského chlapca, uneseného do Dánska. Obchod s bielym mäsom. To je krátka anotácia knihy, Dej sa pri tejto knižke rozvíjal pre mňa tak trochu chaoticky. Musel som sa spätne vracať k jednotlivým postavám a sumarizovať si dej. Je tam nejaké rozuzlenie, ktoré sa nedalo očakávať . Ale zápletka naznačuje ako to skončí. Myslím si, že pre toho, kto si chce urobiť obraz o obchode s ľuďmi, kniha má čo ponúknuť. Pre mňa to bola taká "jednohubka", ktorú posuniem ďalej.

p.pavlina
05.03.2020 2 z 5

Tuto knihu jsem si zvolila, protože mě zaujal název a také se mi hodila do čtenářské výzvy. Ale popravdě řečeno, mě tato kniha vůbec nebavila. Sice je čtivě napsaná a má opravdu zajímavý námět, ale nějak to nemělo spád a příběh byl takový roztahaný. Ovšem nebyla až tak hrozná, abych ji nedočetla :)

Mruskulka
29.02.2020 4 z 5

Knížku jsem si koupila již před pár lety, ale nějak se mi do ní nechtělo. Díky čtenářské výzvy jsem se donutila ji otevřít. Často jsem se ztrácela v postavách, ale nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

andrea7191
13.02.2020 4 z 5

Měla jsem trochu zmatek v postavách a to po celou dobu čtení, takže jsem si vždycky musela ujasnit o kom zrovna konkrétní pasáž je, ale to je pouze můj problém. Jinak příběh zajímavý a rozuzlení na konci vcelku originální. Nicméně chování některých postav mě iritovalo. Ale pravděpodobně to tak mělo být.